Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Çap ve imar durumu isteme yazı örneği arıyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-02-2009, 19:21   #1
sailor1981

Varsayılan Çap ve imar durumu isteme yazı örneği arıyorum

Gayrımenkul satışı yapacağım tezkere örnekllerine ihtiyacım var çap ve imar durumu isteme vs. yardımlarınızı beklıyorum saygılar..
Old 13-02-2009, 19:57   #3
Hasan Bahadır Büyükavcı

İcra memurlarının yazacağını sanmıyorum. Hazır yazılmış, mühürlenmiş evrakları imzalaktan çekiniyorlar.
Old 13-02-2009, 20:12   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan bahadir_buyukavci
İcra memurlarının yazacağını sanmıyorum. Hazır yazılmış, mühürlenmiş evrakları imzalaktan çekiniyorlar.

Sizin orada yasalar farklı sanırım.
Old 13-02-2009, 20:13   #5
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan sailor1981
Gayrımenkul satışı yapacağım tezkere örnekllerine ihtiyacım var çap ve imar durumu isteme vs. yardımlarınızı beklıyorum saygılar..

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
.......

Yukarıda numarası yazılı dısyamızda borçlu............'a ait dosyamızda haczedilen Burdur Merkez.........Mah.........Sokak...........Pafta.. ..ada....parsel cilt sayfada kayıtlı taşınmazın kıymet takdirine esas olamak üzere son imar durumunun çıkarılark en kısa zamanda Müdürlüğümüze gönderilmesi gereği rica olunur.
Old 13-02-2009, 20:24   #6
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

TAPU KADOSTRO MÜDÜRLÜĞÜNE

Yukarıda dosya numarası yazılı dosyamızda borçlulardan ....................'e ait dosyanızdan haczedilen Burdur Merkez........Mah................Sokak............ .Pafta....ada.pasel cilt sayfada kayıtlı taşınmazın kıymet takdirine esas olmak üzere çaplı krokisinin çıkarılarak en kısa zamanda.....................................

TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜNE

Yukarıda dosya............................................. .................................................. ............................
.................................................. .................................................. ..............................
son takyidatlarını gösterir kayıtlarının çıkarılarak....................................... ....................
Old 14-02-2009, 11:46   #8
Derya DEMİR

Yalova da icra müdürleri ya da memurları yapıyorsa o işleri hemen taşınıyorum. Burda adamlar, sürekli müzekkere getiriyorsunuz bir tane katibinizi gönderin de yardım etsin işlerimiz çok diyor. sanki müzekkere yazmak bizim işimizmiş gibi!!!
Old 14-02-2009, 12:06   #9
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Derya DEMİR
Yalova da icra müdürleri ya da memurları yapıyorsa o işleri hemen taşınıyorum. Burda adamlar, sürekli müzekkere getiriyorsunuz bir tane katibinizi gönderin de yardım etsin işlerimiz çok diyor. sanki müzekkere yazmak bizim işimizmiş gibi!!!
Sayın DEMİR, Sayın ALADAĞ bence haklı.
Hadi; acil, uzun veya "çetrefilli" tabir edilen yazıları avukatların yazması beklensin de, "çap" ve "imar durumu" isteme yazısını da yazmaktan imtina eden icra memurları ne işle meşgul olurlar dairelerinde? Sıradan bir yazı için talep açılır, azami üç gün içinde bir karar verilip gereği yapılmaz ise ilgilisinin bağlı bulunduğu yere aksettirileceği önce ima edilir, sonra gerekirse aksettirilir.
Sonraki dönemde de rahat ederiz.
Yeter ki muhatabımızdan sıra dışı bir iş ve işlem beklentimiz olmasın.
Saygılarımla.
Old 14-02-2009, 14:35   #10
Hasan Bahadır Büyükavcı

Alıntı:
Sizin orada yasalar farklı sanırım.

Sayın Aladağ bende staja başladığım ilk gün İcra dairesine gittim ve dedim ki Baki Kuru hocanın kitabını okuyana kadar İcra Memurunun neler yapması gerektiğini okusaydım daha kazançlı olurdum. Çünkü İcra memurunun yapması gereken her işi katipler ve stajyerler yapıyor, imza hariç.
Dosyayı yerinde bulma, gelen tebligatları arama, gelen evrakınızı kendi dosyanıza takma, müzekkereleri yazma, mühürleme v.s.
Kanunlar aynı da sanırım uygulayanlar bunu dikkate almıyorlar ve herkes sanki bu düzenden memnun ve kabullenmiş.
Old 15-02-2009, 06:44   #11
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan bahadir_buyukavci
...
herkes sanki bu düzenden memnun ve kabullenmiş.

İşin sırrı burada...
Rüşvetin nedeni de aynı, onyıllardır süren personel yetersizliğinin de, saat 10'daki duruşmaya 14'de başlanmasının da... (Örnekler çoğaltılabilir)
Kurala uymamanın kural olmasında hepimizin payı var.
Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi