Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ben 16 yıldr evliyim ama sorunlarım var

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-04-2008, 13:00   #1
Konuk s ç

Varsayılan ben 16 yıldr evliyim ama sorunlarım var

size evliligim hakkında yaşadıklarım karşısında ne yapa bilirim danışmak istedim şimdiden teşekürler ben bundan16 yıl önce severek evlendim ama eşimin bu karekter oldunu bilemedim çok bunalımda kalıyom ben çalışan biri idim ama ev hanımı oldum köyde yaşıyoz iki oglum var biri 15 biri 10 yaşında eşimin alkol sorunu var girdi işte durmuyo çok yokluk çekiyom bunun yanısıra şittet tehtit var söz hakkım yok beni tamamen kısıtlıyo hayattan çok mutsuzum ama ayrılmak istemiyo beni tehtitle korkuduyo ben çok üzülüyom ama ne yapcam bilemiyom ayrılsam geçinemem korkusu var toplum korkusu var çocuklarımında pskoleşisi bozuldu beni evden çıkartmıyo benimde pskoleşim bozuldu habu konuda nasıl davranmam lazım bana bi yol gösterirseniz sevinirim ben bu konuları eşimle konuşyom ama bi sonuç bulamıyom hep aynı yani
Old 11-04-2008, 13:44   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Merhaba;öncelikle eşinizin alkol kullanması, işte çalışmaması, size haksız bir biçimde şiddet uygulaması bir boşanma davası açmaya karar verirseniz geçerli sebepleriniz olur.

Sizin kusurunuz bulunmadan yukarıda anlattıklarınıza maruz kalmanız ve bunları şahitlerle kanıtlamanız boşanma kararının verimesine neden olur.

boşanma davası açmadan eşinizden kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz.Ve aile mahkemesi yargıcından eşinizin size ve çocuklarınıza yaklaşmasının engellenmesini ve ortak hanenin siz ve çocuklarınızın barınmasına tahsis edilmesini isteye de bilirsiniz.Yine eşyaların sizlerin kullanımına verilmesini tedbir olarak isteyebilirsiniz.

Boşanma davası ile birlikte yine maddi ve manevi tazminat taleplerinde bulunabilirsiniz.Çocuklarınızın velayetini talep edersiniz.

Boşanma gerçekleştiğinde anlatımlarınızdan, şu sonuç çıkmaktadır ki; hükmedilebilecek nafaka ve tazminatlar eşinizden tahsil edilemeyebilir.Eğer üzerine kayıtlı tapulu taşınmaz ve ya araba gibi mal varlığı yok ise. Bu durumda boşanma sonrası sizin çalışmanızdan başka bir çıkar yol da gözükmemektedir.

Durumunuzla ilgili karar verdiğinizde bir meslektaşımızdan hukuki destek almanızı önermekteyiz.Ekonomik sıkıntı içinde iseniz bulunduğunuz il Baro'sunca talebiniz halinde size avukat tayin edilecektir.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi