Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bilgisayar

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2008, 12:18   #1
Konuk

Soru bilgisayar

iyi ğünler eşim beni aldatıyor.saatlerce bilg başında.ben odaya girince kapatıtor.bir kaç kez fotoğraf makinası ile cektım.fakat inkar ediyor.eve kamera yerleştirmeyi bile düşündüm.bu suçmudur.ne yapmalıyım.beni bilğilendirirseniz memnun olurum.
Old 09-04-2008, 15:32   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katlımcı; anlattığınız durum evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanma talepli bir davanın konusu olabilir.

Eşiniz kusurlu olarak size gerekli ilgi ve desteği göstermemektedir.Bunun sonucu olarak aile birliği katlanılmaz hale gelmektedir.

Beyanlarınızda, hakaret ve ya şiddet gördüğünüzden bahsetmemişsiniz, ama böyle durumlar da mevcutsa sizin kusurunuz olmadığı halde evlilik birliği çekilmez bir hal almış demektir.

Sorunuz özellikle eşlerden birinin internet ve veya bilgisayar başında vakit geçirmesine ilişkin bir ceza maddesi olup olmadığını yönünde ise cevap hayırdır.Böyle bir suç yoktur ve eşiniz bu eylemi nedeni ile ceza almaz.

Ancak bu eylem aile hukuku içinde değerlendirildiğinde pekala boşanmaya götüren nedenlerden biri olabilir.Ki bu kusurlu davranış yanında bir çok vakaya da sebebiyet verecektir.(Ne yaptığını sorduğunuzda asabi yanıtlar, kavga vs...)

Ayrıca belirtmiş olduğunuz eşinizi gizlice görüntülemek tek başına bir şey ifade etmeyeceği gibi, iletişim özgürlüğüne saldırı şeklinde aleyhinize değerlendirilmeye de gidebilir. Görüntü almak ve ya gizlice kamera koymak!(kesinlikle yapılmamalı)yerine tanık delili ve ya daha somut yazışmalar gibi delillerle iddianızı kanıtlamanız gerektiğini düşünmekteyim.

Mevcut durumunuzla ilgili olarak eyleme geçer iken bir meslektaşımızdan hukuki yardım almanızı ve eğer mali durumunuz iyi değil ise bulunduğunuz il Barosundan bir avukat yardımı talep etmenizi önemle tavsiye etmekteyiz.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi