Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Bakırköy cezaevi için kitap kampanyası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-03-2008, 17:29   #1
duyguusta

Varsayılan Bakırköy cezaevi için kitap kampanyası

Bakırköy cezaevinde "hukuk kliniği" adlı bir proje yürütüyoruz. projenin amacı hukukun sadece pünitif tarafı ile tanışmış olan toplumun bu daha kırılgan kesimine hukukun aynı zamanda kendilerini güçlendirebilen bir yönü olduğunu göstermek.
Bu proje kapsamında tutuklu ve hükümlüler bizlerden kütüphanelerini güçlendirmemizi talep etti. kütüphaneyi gezdik ve gerçekten çok az sayıda kitap olduğunu gördük. mevcut kitaplar da zaten çok eski basım ve çok yıpranmış kitaplar. dolayısıyla bir kitap kampanyası başlatmaya karar verdik. eğer ilgilenen olursa çok sevinirim.
cezaevi yönetimi tarafından yasak yayın olmayan her kitap kabul ediliyor. ayrıca kitapların eski ve yıpranmış olmamasına dikkat ediyoruz. eski basım olsa bile kitabın kullanıma elverişli olması daha işlevsel olacaktır.
kitaplar her cuma kurtuluş deresi cad. no:47 34440 dolapdere bilgi üniversitesi 218 nolu oda. (idil elveriş) adresinde toplanıyor.
daha detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz.....

buarada unutmayalım ki, faruk erem'in dediği gibi "suçluyu kazıyın altından insan çıkar"
suç toplumun bir ürünü olduğuna göre onları da göz ardı etmeyelim....
Old 17-03-2008, 09:25   #2
av.sally

sayın Duygu
Kampanyanız hakkında daha geniş bilgi verip açıklamalarda bulunur ve sayfanın daha görünür yerine yerleştirilmesini isterseniz ben ve nice hukukçu eminim yardımcı olmak isteyecektir.
Saygılarımla
Old 26-03-2008, 10:02   #3
suat500

bence çok güzel bir kampanya bu konuda tüm üyelerimizin yardımcı olacagını zannediyorum.ancak daha geniş ve kapsamlı bilgi verilmesini istiyorum.
Old 26-03-2008, 20:15   #4
duyguusta

açıkçası tam da ümidimi kestiğim sırada böyle bir cevap gelmesi beni tekrardan umutlandırdı... kampanyayı duyurduğum çoğu yerde inanılmaz bir ilgi gösterildi ve çok da güzel, işlevsel kitaplar gönderildi. ama malesef hukukçu meslektaşlarımızın bu konuda duyarsız kalması beni çok üzdü...
neyse sitemimi ettikten sonra isteğiniz üzere kampanya hakkında daha geniş kapsamlı bilgi vereyim. söz konusu kitap kampanyası belirttiğim gibi bakırköy cezaevi için başlatıldı. bildiğiniz gibi bakırköy cezaevinde bayanlar ve çocuklar kalıyor dolayısıyla onların ilgi alanlarına yakın kitaplar seçmeye çalışıyoruz. bu kapsamda gelen kitaplardan örnek verecek olursam; kadın psikolojisi, kadın romanları (üstün dökmen, doğan cüceloğlu, can dündar kitapları gibi) çocuk gelişimi, mesleki kitaplar, edebi değeri olan şiirler gibi konularda kitaplar geldi. ayrıca cezaevinde 60'a yakın tutuklu-mahkum üniversite mezunu. dolayısıyla onlara hitap edecek türden kitaplar arıyoruz. bunun dışında bizden hukukla ilgili kitaplar da talep ettiler. elimizde olan çoğu kanunu oraya gönderdik, tutukluların ve hükümlülerin haklarını ve yükümlülüklerini gösteren, ceza davaları ile ilgili kitaplar da arıyoruz. "tutuklu ve hükümlünün el kitabı" tarzında kitaplar....
ayrıca özel olarak nedim güzel'den "allah'ın kızları", bülent orakoğlu'ndan "ihanetin belgesi" ve "ergenekonun gerçek yüzü" kitaplarını arıyoruz. eğer bunlardan biri elinizden varsa ve gönderirseniz de çok mutlu oluruz.
aklıma gelenler bukadar... eğer aklınıza takılan sormak istediğiniz birşey olursa benimle irtibata geçebilirsiniz...
Old 29-03-2008, 17:13   #5
Av. Fatih KARACA

Peki, kitapları gönderebileceğimiz bir adres ve isim verebilir misiniz? Şehir dışından ve benim gibi İstanbul'un bir ucundan göndermek isteyenlere kolaylık olur.
Saygılarımla
Old 29-03-2008, 17:15   #6
duyguusta

yukarıda adres ve kişi yazıyor. ancak bir kere daha yazayım. kurtuluş deresi cad. no:47 34440 dolapdere / istanbul bilgi üniversitesi 218 nolu oda. (idil elveriş)
uzak olan kişiler göndermek istedikleri kitapları bu adrese kargolayabilirler....
Old 06-04-2008, 21:07   #7
Av. Ali Akçay

Sayın Duygu,girişiminiz için sizleri kutluyorum.
Biraz geç bilgilendim, umutsuzluğa da kapılmamanızı dilerim.
Tüm arkadaşların ilgileneceği umuduyla gereğinin yapılacağının bilinmesini belirtirim iyi çalışmalar.
Old 06-04-2008, 22:21   #8
edaeda1984

Varsayılan Eda Özbolat

Duygu'cum sana yardım etmek bnm gibi her duyarlı vatandaşın görevi ve ben elimden gelen yardımı yapmaya hazırım en yakın zamanda kitaplar elinde olucaktır. Amacımız ceza evindekileri toplumun dışına itmek değil aksine daha bilinçlendirip ıslah etmektir bu kitapları değerlendirmeleri umuduyla...
Old 07-04-2008, 09:50   #9
sabire sanem yılmaz

Varsayılan sizi kutluyorum

Bakırköy ceza evine kitap projenizi ben de destekliyorum ve cezaevine ben de kitap göndericeğim...

Göndericeğimiz kitapları nereye postalamalıyız. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Old 08-04-2008, 14:21   #10
üye7744

Ben de ben de bende varım bu güzel kampanyada.Çocuk eğitimi, ve kadınla ilgili kitaplarım da var.Göndereceğim.Sizi tebrik ederim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Old 09-04-2008, 10:14   #11
duyguusta

Alıntı:
Yazan sabire sanem yılmaz
Bakırköy ceza evine kitap projenizi ben de destekliyorum ve cezaevine ben de kitap göndericeğim...

Göndericeğimiz kitapları nereye postalamalıyız. Bilgilendirirseniz sevinirim.

desteklerinizi için çok teşekkürler. adres aşağıda yazıyor.
kurtuluş deresi cad. no:47 34440 dolapdere / istanbul bilgi üniversitesi 218 nolu oda. (idil elveriş)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi