Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Yeni Sohbet Odası

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-12-2002, 21:14   #1
Admin

Dikkat Yeni Sohbet Odası

Değerli Üyeler,
[summary]Bildiğiniz gibi sitemizin mevcut sohbet odası sadece yahoo email grubumuz üyelerine açık ve açıkçası randımanlı bir sohbet ortamı sunmuyor. Son günlerde site üyeleri arasında sanal da olsa buluşma ve toplantılar organize etmeye yönelik girişimler arttığından, mevcut sohbet odasına bir alternatif getirmek istedim ve siteye AIM (AOL Instant Messanger) üzerinde kurulu bir sohbet odası daha ekledim.

Oda şu aşamada test amaçlı çalışıyor ancak eski odamıza göre çok verimli ve yetenekli bir sohbet imkanı sunuyor. Tek bir handikapımız var, o da odaya girebilmek için AIM programına sahip olmanızın gerekmesi.

Daha önce duymadıysanız AIM (=AOL Instant Messenger), aynı ICQ, MSN messanger ya da Yahoo Messanger gibi bir iletişim programı ve yurtdışında da oldukça yaygın. Türkler genellikle ICQ kullanıyorlar ve AIM kullanıcısı Türkiye'de az ancak internet üzerinden ücretsiz indirilebildiği için edinmek güç değil. Programı edinmek ve bilgisayarınıza kurmak için lütfen bu linki takip ediniz.. Programı bilgisayarınıza kurduktan ve kaydınızı yaparak kendinize bir AIM ismi edindikten sonra, sohbet odamıza girebilirsiniz. [Kurulumla ilgili daha detaylı bilgi]

AIM programını kurduktan sonra sohbet odasına giriş için [linkme]bu mesajdaki linki izleyebilirsiniz..[/linkme][/summary]Bildiğiniz gibi sitemizin mevcut sohbet odası sadece yahoo email grubumuz üyelerine açık ve açıkçası randımanlı bir sohbet ortamı sunmuyor. Son günlerde site üyeleri arasında sanal da olsa buluşma ve toplantılar organize etmeye yönelik girişimler arttığından, mevcut sohbet odasına bir alternatif getirmek istedim ve siteye AIM (AOL Instant Messanger) üzerinde kurulu bir sohbet odası daha ekledim.

Oda şu aşamada test amaçlı çalışıyor ancak eski odamıza göre çok verimli ve yetenekli bir sohbet imkanı sunuyor. Tek bir handikapımız var, o da odaya girebilmek için AIM programına sahip olmanızın gerekmesi.

Daha önce duymadıysanız AIM (=AOL Instant Messenger), aynı ICQ, MSN messanger ya da Yahoo Messanger gibi bir iletişim programı ve yurtdışında da oldukça yaygın. Türkler genellikle ICQ kullanıyorlar ve AIM kullanıcısı Türkiye'de az ancak internet üzerinden ücretsiz indirilebildiği için edinmek güç değil. Programı edinmek ve bilgisayarınıza kurmak için lütfen bu linki takip ediniz.. Programı bilgisayarınıza kurduktan ve kaydınızı yaparak kendinize bir AIM ismi edindikten sonra, sohbet odamıza girebilirsiniz. [Kurulumla ilgili daha detaylı bilgi]

[aim=gochat?roomname=turkhukuksitesi+Chat]Sohbet Odasına Giriş için tıklayınız[/aim]

Odaya girdikten sonra Türkçe karakterleri görmek için bir defaya mahsus şu ayarı yapınız: Sohbet penceresinin üstünde VIEW menüsunden chat preferences'i seçip oradan FONT altında fontunuzu "fixedsys" ve script seçeneğini de "Turkish" yapınız..

Saygılarımla,
Old 21-12-2002, 21:28   #2
Armağan Konyalı

Sayın Admin,

Sayenizde dünyaya açılan bir programımız daha oldu..

Teşekkürler...

Şu anda programı indiriyorum..

Az sonra görüşürüz.

Saygılarımla

Bir Dost
Old 21-12-2002, 21:45   #3
Admin

Sayın Bir Dost,

Ben bu programın kurulumunu yapalı çok oldu, o nedenle kurulum adımlarını tam hatırlamıyorum. Eğer siz ya da başka bir üyemiz kurulumu yaparken tek tek adımları da not eder ve burada bizlerle paylaşırsanız, sorun yaşayan diğer üyelerimize de yardımcı olmuş olursunuz.

Saygılarımla,
Old 21-12-2002, 22:12   #4
Armağan Konyalı

Sayın Admin,

Odaya geldim... Kimse görünmüyor...

Bir kez denemek için girer misiniz?

Bir Dost
Old 21-12-2002, 22:27   #5
Av. Adil Giray ÇELİK

Programın indirilmesi çok zaman alıyormu?

Epeyi bir zamandır indirilmesini beklemekteyim.
AGÇ
Old 21-12-2002, 22:40   #6
Admin

Sayın Çelik,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av. Adil Giray ÇELİK
Programın indirilmesi çok zaman alıyormu?

Epeyi bir zamandır indirilmesini beklemekteyim.
AGÇ

Doğrusu boyutu bilmiyorum, ben indireli çok oldu ancak Sayın Hkayar ve Bir Dost şu anda odadalar, dolayısıyla sanırım indirmek çok uzun zaman almıyor olsa gerek.. Sizin de her an biter herhalde..
Old 21-12-2002, 22:44   #7
Armağan Konyalı

program 2.5 MB dan daha büyük... Ama kötü bir bilgisayarla bile
ancak 25 dakika sürer....

Bir Dost
Old 21-12-2002, 22:49   #8
Armağan Konyalı

(Bu mesaj sonradan gereksiz oldugundan silinmiştir)

Bir Dost
Old 21-12-2002, 22:52   #9
Armağan Konyalı

şimdi yeniden girdim....

Girmek isteyen arkadaşlar AOL isimlerini buradan bildirsinler:
onları o isimleri ile odaya çağırayım.
Old 22-12-2002, 00:59   #11
Av. Şehper Ferda DEMİREL

ben de programı indirdim ama giris yapamadım
uye adım sehper
Old 22-12-2002, 11:15   #12
Admin

Giriş yapamayan meslektaşlar, karşılaştıkları problemleri (hatalar vb.) detaylı olarak yazarlarsa sanırım daha fazla yardımcı olabiliriz..

Programın kuruluşu bittikten ve program çalıştırıldıktan sonra yapılması gereken ilk mesajdaki veya bu mesajdaki [aim=gochat?roomname=turkhukuksitesi+Chat]Sohbet Odasına Giriş için tıklayınız[/aim] yazan linke bir kez tıklayıp, bir süre beklemek. Otomatik olarak odaya giriyor olmanız gerek..
Old 23-12-2002, 02:08   #13
Armağan Konyalı

Sayın Uyeler,

Türk Hukuk Sitesi'nin sohbet odası AOL içinde açıldı.
AIM (AOL Instant Messanger) programının kuruluş aşamalarını
tek tek maddeler halinde yazarak, üyeleri yeni odamıza davet etme projemi gerçekleştiremedim.

Bilenler beklemesinler AOL'e girsinler.

Bilmeyenlerden özür dilerim:
Bu akşam da çok geç saatte siteye gelebildiğimden, projemi yarına ertelemek zorunda kaldım.

Eğer gündüz saatlerinde başka bir arkadaşımız bu işi yapmazsa, yarın akşam saatlerinde, sanıyorum yeni sohbet odamızın yol haritası çizilmiş olacak.

Bu sıcacık odayı borçlu olduğumuz Sayın Admin'e bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Bir Dost (bugünyorgunyarınaslan)
Old 23-12-2002, 21:24   #14
Av. Adil Giray ÇELİK

Oda çalışıyor..

Emeği geçenlerin emeklerine,

düşünenlerin düşünçelerine sağlık...

2. İstasyon 25 Aralık saat 21.00

Selam ve saygılarımla

Av.Adil Giray Çelik
Old 24-12-2002, 16:55   #15
Cest la vie

Programı yüklemek için ilk başta Sn. Admin’in vermiş oldugu linke tıklayınız. Açılan sayfada, (genelde herkesin windows’tur diye düşünerek) windows seçeneğine tıklayınız ve bilgisayarınıza programın yuklenmesini bekleyiniz. Program yüklendikten sonra size “open(aç), run(çalıştır) ve close (bu pencereyi kapat) “ seçenekleri sunulan bir pencere açılacaktır. Oradan run(çalıştır)ı seçiniz. Bu seçenek, size programı install etmenizi(kurmanızı) sağlayacaktır. Install açıldığında herhangi bir şey okumanıza gerek kalmadan devamlı “next(ileri)” seçeneğine basınız ve kurulum bittiğinde “finish(son)” yazan düğmeyi tıklayınız. AIM artık bilgisayarınızda kurulu

Kurulur kurulmaz aim’in simgesi araç çubugunda bulunacak, hatta program karşınıza çıkacak ve kullanıcı isminizi(screen name) girmenizi isteyecektir. Yeni kullanıcı oldugunuz için ilk başta oraya hiçbirşey yazmayacaksınız; zaten ekranda olan “new user(yeni kullanıcı)” yazısını bozmadan “sign on”a tıklayınız. “Register new screen name” i seçince internet tarayıcınızda bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada kendinize bir kullanıcı ismi(screen name), parolası(password) seçiniz, e-mail kısmını ve dogum tarihi kısmını doldurunuz ve “submit” seçeneğini tıklayınız. Eğer kullanılmayan bir kullanıcı ismi seçtiyseniz ikinci aşamaya geçtiniz demektir(aksi halde başka bir kullanıcı ismi seçmeniz beklenecektir). İkinci aşamada sizden cinsiyetiniz, posta kodunuz(bunu sallayabilirsiniz-ben 33400 yazdım,kabul etti, dilerseniz siz de yazabilirsiniz), ülkenizi belirtmeniz beklenecektir. Bunları da belirtip submit ettikten sonra kaydınız tamamlanacaktır. Artık o pencereyi kapatabilirsiniz.

Şimdi, seçtiğiniz kullanıcı ismini ve parolayı en başta “new user”ı tıkladıgınız yere yazıp, “sign on” a basınız. İşte oldu! Artık AIM kullanıcısısınız!

Sıra geldi THS odasına girmeye.. Bunun için ilk başta yine Sn. Admin’in “sohbet odasına giriş” linkine tıklayınız. Açılan oda THS odası ve siz bu odanın içindesiniz

Her defasında bu sayfayı açıp linke tıklamamak için bir ipucu vermek istiyorum: THS sohbet odasının penceresinden “file” seçeneğine tıklayınız ve onun altındaki “create shortcut” ı tıklayınız. Masaüstünüzde “Turk Hukuk Sitesi Chat” isimli bir simge oluşacaktır. İşte AIMe her bağlandıgınızda bu simgeye tıklarsanız, direkt olarak Turk Hukuk Sitesi Chat Odasında olursunuz.

Ben bu akşam ve online oldugum zamanlarda bu odada olacağım, yukardaki aşamaları tamamladıktan sonra extra bilgiler hakkında öğrenmek, sormak istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz. Kullanıcı ismim: ahucestlavie

Eğer yukarıdaki aşamalarda takıldıgınız bir yer olursa özel mesaj da atabilirsiniz.

Çarşamba günü saat 21.00da bu odada ve THS Forum Alanlarında buluşmak üzere,
Saygı ve Sevgiler..
Old 25-12-2002, 20:59   #16
Cest la vie

Bugün, 21.00'da toplantımız var, tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

AIM hakkında bir ipucu daha yazmak istiyorum. Türkçe karakterler konusunda çoğu kişi sıkıntıya düşüyor, onu ayrıntılı belirteyim de üyelerimiz sorun yaşamasın

Türkçe karakterleri kullanabilmeniz için:

THS odasına girdiğinizde açılan pencereden "VIEW" menüsünü tıklayınız. Çıkan seçeneklerden "edit chat preferences"ı seçtiğinizde bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin sol sütünundaki "CATEGORY"lerden "IM/CHAT" i seçiniz. Çıkan seçeneklerden "FONT" a tıklayınız ve yine açılacak olan pencereden yazı tipini "verdana" veya "fixedsys" olarak ayarlayınız. Yazı tipinin örneği görülecektir, onun altında da "yazı" başlıklı ayrı bir secenek var ,onu da "türkçe"ye getiriniz.

İşte, artık Türkçe karakterleriniz görünüyor
Old 27-12-2002, 23:28   #17
Cest la vie

Bizler her akşam saat 21.00'da AIM'in TurkHukukSitesi odasında toplanıyoruz.
Bazen hukuki, bazen güncel, ama genellikle eğlenceli her türlü konuda "yüzyüze oturuyor", konuşuyoruz..

Gelmek isteyenlerin bilgisine..

Odanın anahtarı bu konunun tüm mesajlarında ayrıntılı bir biçimde bulunmakta

Bekleriz...

Sevgilerimle..
Old 19-01-2003, 19:00   #18
ege

deneme yanılma yaparak aim yükledim, nikim egekabul görmediğinden mail adresimdeki "egepelin" oldu..
sanırım deneme yanılma ile de sohbet odsasına girip konuşmayı başarcam
teşekkürler La vie
Old 19-01-2003, 20:04   #19
Cest la vie

Olumlu tebrikler!

Yardımcı olabildiysem ne mutlu
Odaya girmek için tıklayın:

[aim=gochat?roomname=turkhukuksitesi+Chat]Sohbet Odasına Giriş için tıklayınız[/aim]

Bir defa odaya girdikten sonrada "file" menusunden "create shortcut" ı seçin, ve bir dahaki girişlerde bu mesaja geri dönmeden, direkt masaüstünüzden odaya girin

Eğer giremezseniz bizlerden biri çağrırır sizi de.. HAber verin yeter

Sevgilerimle
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06983805 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.