Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Türk Filmi Sanmayın !

Yanıt
Old 25-11-2002, 22:48   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Önemli Türk Filmi Sanmayın !

GERÇEK BİR OLAY

Gerçek Bir olay !
Türk filmi sanmayin !
Hirsizin biri, bir evin çatisina çikmis ve anten kablosunu kesmis.
Evin reisi de tam tv'ye dalmisken yayin kesilince televizyonunu bir süre kurcalamis,
"Bozuldu herhalde" diyerek yatmis.
Ertesi gün adam ise gittikten sonra hirsiz kapiyi çalip adamin karisina,
"Yenge, beni abi gönderdi, televizyon bozuk, alin da bir bakin dedi" demis.
Saf kadin da televizyonu vermis.
Aksam adam eve gelip de televizyonu görememis ve karisindan olayi ögrenince dumura ugramis tabii.
O hafta sonu balkonda keyif yaparlarken bizim hirsiz asagidan islik çala çala onlara bakarak sokaktan geçmis. Kadin hirsizi tanimis ve
"Bak bey! Televizyonu çalan adam iste buydu!!"demis.
Adam bunu duyunca pijamalarla adami kovalamaya baslamis.
5 dakika sonra diger hirsiz adamin evine gelip, karisina
"Yenge, ben polisim, abi hirsizi yakaladi. Simdi karakoldalar. Pantolonuyla, cüzdanini istiyor." demis
ve kadin da vermis tabii ki(?) normal olarak.
Adam hirsizi uzun bir süre kovaladiktan sonra kan ter içinde eve dönmüs..
VEEE yine dumur! Artik adam karisini ne yapmis bilemiyorum.
Old 05-05-2006, 10:27   #2
Av.Duygu Keleş

Artık fırsızlar o kadar uzmanlaşmışlar ki bence senaristlerin bile aklına gelmez planları.Bir arkadaşım anlattı.İstanbulda bir eve gece hırsız girmiş evde dolaşırken bir anda ev sahibi karı-koca eve girmişler.Hırsız onları karşısında görünce kadına dönüp madem bu geceyi kocanla geçöirecektin neden beni çağırdın demiş.Tabi adamla kadın neye uğradıklarını şaşırmışlar.
Bir başak vakaa da yine evde kimse yokken eve hırsız giriyor ama bu sefer plan süper!Oturup ev sahiplerini bekliyor.Ev sahibi yine bir karı-koca eve girdiklerinde evde elinde telsizli bir polisle karşılaşıyolar.Değerli polis memuru adama evinize hırsız girdiğine dair ihbar aldık.polis otosu sokağın başında beyefendi siz bir zahmet oraya kadar gidip ifade verin ben de evi kontrol edeyim demiş ve kadına dönüp değerli eşyalarınızın yanına gidip bir bakalım alınan bir şey var mı demiş.Adam evden çıkmış kadın altınlarının olduğu çekmeceyi açmasıyla kafasına sert bir cisim yiyerek bayılmış.Hırsız tüm altınları alıp çıkmış.Sokağın başına giden adamsa arabayı göremeyince eve gelmiş ve karısını baygın altınları da çalınmış bulmuş.
Nasıl ama....
Bu hırsızlar okusalar çok iyi yerlere gelirlermiş.
Ağlanacak halimize gülüyoruz.
Saygılar.
Old 24-01-2007, 22:40   #3
Av.Bülent Özkan

Evinde hırsız yakalayan biri olarak komedi nedir bilirim 2001 senesinde finalaler dolayısıyla ders çalışırken sabahlamak niyetindeydim. gecenin 3 ünde salondan tıkırtı gelince ev arkadaşı kalktı sanıp ders arası verdim . salonda bir de ne görürsün 40 lı yaşlarda bi adam. hırsız tanımına hiçuymuyordu.beni görünce bayılıverdi adam heyecandan . Adam salonda yığılınca arkadası uynadırdım . hırsızı beraber 5 dakkada zor ayılttık. Bi de üztüne kolonya çay ikram ettik. Bize acıklı bi hikjaye de anlatmıştı. İlk işi imiş, hastası varmış filan. nerdeyse gece yatıya kal diyecek olduk..... çaydan sonra salıverdik gitti....
Old 24-01-2007, 23:49   #4
mutlakadalet

Gerçekten ağlanacak halimize gülüyoruz; ama ne yapalım komik cidden

Sayın Habibe Yılmaz Kayar ve Duygu Keleş'in anlattıkları olaylardaki hırsızların zekasını takdir etmemek mümkün değil.
Old 31-01-2007, 12:09   #5
Av_Ece Altunay Önal

İzmir'de iki hırsız bir apartman dairesine giriyorlar ve uyumakta olan çifte bir şekilde eter koklatıp bayılttıktan sonra evi talan ediyorlar fakat değerli bir şey bulamıyorlar. Karşı dairede aynı eylemlerde bulunuyorlar ama sonuç aynı!!
Sinirlenen hırsızlar baygın çiftleri çırılçıplak soyup, eşlerini değiştiriyorlar..
Sabah uyandıklarında çiflerin halini bir düşünün
Old 31-01-2007, 18:21   #6
avukat zuhal sever

gerçekten hırsızların yaptıklarına yargılandıkları sırada hakimin bile güleceğine eminim içen içe ...Mutlaka zarar vermek zorunda hissetmişlerki kendilerini, bişey çalamadık bari eşleri ayıralım, huzursuzluk yaratalım diye düşünmüşler..
Old 04-02-2007, 00:04   #7
avien

Olay Diyarbakır'da geçiyor...
İki hırsız kimsenin bulunmadığından emin oldukları bir saatte eve girip apartman kapısına yanaştırdıkları arabaya tek tek taşıyorlar eşyaları. Son olarak buzdolabı taşınırken, evi soyulan amca apartman kapısından içeri girer. iki kişinin buzdolabı taşıdıklarını görür. Hırsızlar amca şuna bir el at da kapıdan çıkaralım der. Adam hiç şüphelenmez nedense. Gördüğü buzdolabı ise çok tanıdıktır. İki hırsız ve ev sahibi buzdolabını beraber çıkartırlar dışarı. Teşekkür edilir, estağfirullah insanlık öldü mü denilir; iyi akşamlar dilekleri sunulur karşılıklı.
Işık söner...

(Ve yine senaryo değil; ve yine gerçektir.)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi