Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

THS Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma Projesi

Yanıt
Old 19-09-2007, 00:35   #1
Admin

Varsayılan THS Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma Projesi

Sayın Üyeler,

Uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sonunda bitirmeyi başardığımız yeni bir mesleki dayanışma projemiz var:

Avukat meslektaşlarımız başta olmak üzere, üyelerimizin tamamına yakınının dosyalarımızla ilgili değişik adliyelerde (ve diğer bazı resmi kurumda da) yapması gereken irili ufaklı pek çok işimiz oluyor: Örneğin bir dosyamıza tebligat parçasının dönüp dönmediğinin kontrol edilmesi, bilirkişi raporunun verilip verilmediğinin öğrenilmesi, mazeret verilen bir dosyanın yeni duruşma gününün öğrenilmesi, tevziye verilen bir dosyanın düştüğü mahkeme ve esas numarasının bulunması, bir dosyanın temyizden gelip gelmediğinin kontrol edilmesi gibi nedenlerle hergün pekçok değişik adliyeye gidip pekçok dosyayı takip etmek zorunda kalıyoruz.

THS içinde bir "Adliyeye Gidiyorum" ilan panosu açarak bu konuda birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşündük. Örneğin bir duruşma nedeniyle 2 gün sonra İstanbul Şişli Adliyesinde bulunacaksanız, bunu Adliyeye Gidiyorum ilan panomuzda duyurabilir ve İzmir'de bulunan bir meslektaşımızı dosyasında tebligat parçalarının dönüp dönmediğini öğrenmek için İstanbul Şişli Adliyesine gelmekten kurtarabilirsiniz. Özellikle şehirlerarası işlerin takibi için meslektaşlarımızın birbirleriyle dayanışmasının hepimizin işlerini kolaylaştıracağının bilinciyle Adliyeye Gidiyorum İlan panomuzun sıkça kullanılacağını ümid ediyoruz.

İlan panomuzu ilan vererek mesleki dayanışmamıza özveriyle katkıda bulanacak üyelerimizi özellikle rahat ettirecek şekilde düzenlemeye çalıştık. Buna göre:
  • İlan verirken ilanınızı "süreli" olarak verebilir ve örneğin 1.Kasım.2007 tarihinde İstanbul Sarıyer Adliyesinde bulunacağınızı bildirerek, bu konuda sizinle en son 28.Ekim.2007 tarihine kadar iletişime geçilmesi gerektiğini belirtebilirsiniz. Verdiğiniz tarih (28.Ekim.2007) geldiğinde sistemimiz ilanınızı otomatik olarak kapatarak, size yeni mesajlar gönderilmesini engelleyecektir.
  • Herhangi bir adliye/kurum ile sürekli çalışıyorsanız ve o adliyede her daim bulunuyorsanız, ilanınızı süre sınırı olmadan da verebilirsiniz. Bu durumda ilanınız siz iptal edinceye kadar sürekli yayında olacaktır.
  • Gerek süreli, gerekse süresiz ilanları HER AN iptal etmeniz ve meslektaşlarımızın sizinle bu konuda bundan sonra iletişim kurmasını engellemeniz mümkün. Örneğin bir ilanınız için 2 meslektaşımız sizden yardım istediyse ve artık daha fazla meslektaşa yardımcı olamayacaksanız, süresi dolmamış olsa dahi ilanınızı her zaman sistemden kaldırabilirsiniz.
  • İlan içinde dilerseniz sizinle iletişim kurulacak bir telefon numarası verebilir veya site içi özel mesaj/eposta yoluyla sizinle iletişim kurulmasını isteyebilirsiniz. Telefon numarası verseniz dahi bu numara ilanınız yayındayken sadece THS üyeleri tarafından görülebilecek (üye olmayanlar göremeyecek) ve ilanınızın süresi dolduğunda (veya siz iptal ettiğinizde), THS üyeleri dahi artık bu numaraya ulaşamayacaktır.
  • Keza ilanınızı girerken ilan içinde üyelerimize özel bir not iletmeniz de mümkündür. Böylece gittiğiniz adliyede sadece belirli işleri yapabileceğinizi vs. belirtebilirsiniz.
  • Adliyeye Gidiyorum sistemimizi THS teşekkür sistemi ile de birleştirdik ve sistemi kullanarak diğer meslektaşlarımıza özveriyle yardımcı olmaya çalışan üyelerimizin ilanlarına eklenecek teşekkürler için de farklı ve forum mesajlarından daha yüksek bir teşekkür katsayısı kullandık.
  • Kısa bir süre sonra Adliyeye Gidiyorum sisteminizi forum ile de bütünleştireceğiz ve buradaki ilanınızın forum profiliniz ve mesajlarınız içinde de belirmesini ve böylece daha kolay ulaşılmasını temin edeceğiz.
Sistemi bugün itibariyle ilk kez kullanacağımızdan başlangıçta bir iki ufak problem vs. çıkabilir, çıkan problemleri, karşılaştığınız güçlükleri bana bildirirseniz, en kısa zamanda çözmeye gayret ederim.

Ayrıca (projeye eklemenin sözünü verememekle beraber) değişiklik önerilerini ve projeyi geliştirmek için yeni fikirlerinizi de bekliyoruz.

Projemizin Ana Sayfasını burada bulabilirsiniz:

Adliyeye Gidiyorum Sistemi içine ilan yerleştirmek için, proje sayfasındaki Yeni Adliyeye Gidiyorum Duyurusu Ekleyin! linkine tıklayabilir ve ilanınızı girebilirsiniz.

Türk Hukuk Sitesindeki olağanüstü mesleki dayanışma ve yardımlaşmaya katkılarınız için çok teşekkürler!
Old 19-09-2007, 09:20   #2
salimengin

Varsayılan Tebrikler

Sayın Admin bu projenin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Size teşekkür ediyoruz.
Old 19-09-2007, 09:23   #3
üye18721

Harika bir proje gönülden destekiliyorum; beyninize sağlık!...
Old 19-09-2007, 11:47   #6
incitanesi

Varsayılan teşekkür

böyle bir siteye üye olmaktan mutluyum ve memnunum.sizide bu yenilikten dolayı kutlarım
Old 19-09-2007, 11:53   #7
Fatma KAPUÇAM

sayın Admin işte gerçek mesleki dayanışma bu.Her geçen gün yenilenen sitemize bir yenisi daha eklenmiş.sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum
Old 19-09-2007, 11:54   #8
avnihal

Güzel bir düşünce.Çok faydalı olacaktır eminim.Teşekkürler.
Old 19-09-2007, 11:55   #9
Viyola

Uygulama bence de çok iyi düşünülmüş.
Faydalı olması ümidiyle emeği geçenlere teşekkürler...
Old 19-09-2007, 14:13   #10
carmen

izmit adliyesinde işi olabilecek meslektaşlarıma severek ve gönülden yardımcı olabileceğimi duyurmak isterim.henüz üç beş aylık avukat olduğum için işlerim pek yoğun diil.boş zamanlarımda emeğimi yardımcı olabilmek için kullanabilmek bana onur verir.ilgilenen meslektaşlarıma duyurulur.benimle temasa geçebilirler.
Old 19-09-2007, 14:27   #11
Av.Burhan FILIZÖZÜ

Çok yararlı olabileceğini düşünüyorum, kutluyorum.Teşekkür ederim.
Old 19-09-2007, 14:30   #12
Admin

Sayın Carmen,
Alıntı:
Yazan carmen
izmit adliyesinde işi olabilecek meslektaşlarıma severek ve gönülden yardımcı olabileceğimi duyurmak isterim.henüz üç beş aylık avukat olduğum için işlerim pek yoğun diil.boş zamanlarımda emeğimi yardımcı olabilmek için kullanabilmek bana onur verir.ilgilenen meslektaşlarıma duyurulur.benimle temasa geçebilirler.
İlginiz için çok teşekkürler ancak bu duyuru bu konu içinde değil de, yeni ilan panomuzda yaparsanız daha çok meslektaşımıza ulaşabilir ve ilanınızı da daha iyi kontrol edebilirsiniz (örneğin dilediğiniz zaman silebilirsiniz).

İlanınızı Adliyeye Gidiyorum panomuza eklemek için lütfen buraya tıklayınız:
http://www.turkhukuksitesi.com/gidiyorum.php?do=add
Old 19-09-2007, 17:21   #14
av.sally

Siz bir harikasınız.Bende artık diğerleri gibi şüpheye düştüm sayın Admin.Siz gerçek misiniz?Yoksa süper işleyen hatasız bir makina mı?
Old 19-09-2007, 17:23   #15
Godfather

buluşun adını "hazır gitmişken" şeklinde tescilleyebilir miyiz acıba

iftara az kaldı idare edin
Old 19-09-2007, 17:38   #16
halit pamuk

Alıntı:
Bende artık diğerleri gibi şüpheye düştüm sayın Admin.Siz gerçek misiniz?Yoksa süper işleyen hatasız bir makina mı?

bence süper işleyen hatasız bir insan.
Old 19-09-2007, 17:57   #18
OLCAYK

Yardımlaşma konusunda ben özel bir özen gösteriyordum.Hem kendim yardım talep ediyor, hem de her gün şehirlerarası nöbetçi avukat bölümümüzü kontrol ediyordum. Yeni alanımız çok daha iyi olmuş. Hatta süper olmuş
Old 20-09-2007, 08:47   #19
avdyg

gerçekten çok yararlı bir bölüm olmuş..Meslektaşlarımız arası yardımlaşma konusunda ben de burdayım
Old 20-09-2007, 10:42   #20
Av.EErdem

Mesleki dayanışmayı ve beraberliği sağlayacak bu güzel projeniz için çok teşekkürler. İyi ki varsınız ve iyi ki buradayım.
Old 20-09-2007, 11:11   #21
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Merhaba

Bu gün Sn.OLCAYK büyük bir içtenlikle bana yardımcı oldu.

Çok mutlu olduğumu ,THS üyesi olmaktan gurur duyduğumu,projeyi geliştirdiği için sayın Admin'e,ve içten yardımları için Sn.OLCAYK ya teşekkürlerimi burada da belirtmeyi bir borç biliyorum.
Old 20-09-2007, 12:09   #22
Av.Mehmet Saim Dikici

Güzel ve örnek bir davranış. Tebrikler Sayın OlcayK.
Old 20-09-2007, 12:24   #23
mehri

Varsayılan Teşekkürler

Sayın Admin projeniz için size çok teşekkür ederim. Bu projenin beni en çok sevindiren yanı mesleki dayanışmanın göstergesi olmasıdır. Açıkçası bazen şaşırıyorum. Avukatlar gerçekten birbirlerine yardımcı oluyorlar diye. Gerçek hayatta şahsen tanıdığımız meslektaşlarımızdan yardım talebinde bulunamıyoruz ya da beklediğimiz yardımları göremiyoruz. Keşke bu tür bir yardımlaşmayı avukatlık yaptığımız il ya da ilçelerde de görebilsek. Ben site dışında etrafımdaki avukatlardan böyle bir talepte bulunabileceğimi sanmıyorum. Site üyelerine Kdz.Ereğli'de her türlü yardıma hazırım.
Old 20-09-2007, 12:29   #24
üye18721

"Mesleki Dayanışma Projesi "proje olmaktan çıktı. Tam anlamıyla istenen ve özlenen bir meslektaşlar arası dayanışma sitesine dönüştü ve sonuçlarını vermeye başladı. Bir dosyayı incelemek için diyelim ki İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna veya bir şehirden başka bir şehire gitmek için tüm gününü- günlerini emeğini,parasını harcamak zorunda kalan ve akşam-veya bir gün sonra, ofise- eve döndüğümüzde yorgunluktan helâk olan bizlere bu proje çölde vaha görmek gibi geldi. Tekrar teşekkürler Sayın Admin.
Old 20-09-2007, 15:45   #25
av_sibelll

Karar mesleki dayanışma için güzel bir proje

Sayın Admin gerçekleştirdiğiniz bu proje için sizi tebrik ediyorum. Mesleki dayanışma açısından herkesin örnek alması gereken bir proje. Uamrım hedefine ulaşan bir proje olur.
Old 20-09-2007, 16:14   #26
Jeanne D'arc

Hayalistan mı? Eyvah yeni bir topik mi geliyor.

Şaka bir yana,

bazen "iyi ki avukatım" diyorum!

Ama bu yeter mi? Yetmez!

"İyi ki bu sitedeyim"i de peşinden eklemek farzdır!

Teşekkürler.
Old 23-09-2007, 02:01   #27
Av.Sevgi KARATAŞ

Cidden büyük bir proje bu.Avukatların dayanışması işte budur.Umarım daha fazla kişi haberdar olur.Tebrik ederim.
Old 23-09-2007, 23:01   #29
Admin

Projemizi hayata geçireli henüz sadece 4 gün oldu ancak şimdiden 62 ilan gönderildi ve 51 halen aktif ilan ile pekçok adliyemizdeki işleri takip etmek üzere onlarca özverili meslektaşımız gönüllü oldu. Öncelikle onlara çok teşekkürler!

Bu 4 gün içinde biz de projeyi geliştirmeye ve daha kullanışlı hale getirmeye çalıştık: Projeye verilen ilanlar artık üyelerimizin profillerinde de beliriyor ve böylece ulaşılabilirlikleri biraz daha arttı. Keza site ana sayfasında da bu proje ile ilgili bir bölüm ekledik ve haber verme zamanı yaklaşan son 5 ilan site ana sayfasında yayınlanmaya başladı. Aynı şekilde ilan veren üyemizin mesajlarının altında da -eğer ilan süreli bir ilansa- ilanla ilgili bir duyuru beliriyor. Ancak süresiz ilanları bu bölüme eklemedik, zira bu projede gönüllü olan özverili meslektaşlarımıza gereğinden fazla iş gelmesini de istemiyoruz.

Projeye gönüllü olarak katılan üyelerimizden bir de küçük ricam var: Lütfen projenin iş yoğunluğu ile ilgili bizi her daim bilgilendiriniz. Bu ilanlara ne kadar başvuru olduğunu tam olarak bilemiyoruz ancak açıkçası bu başvuruların dengeli olmasını arzuluyoruz. Bir diğer deyişle projede gönüllü olan meslektaşlarımızın gereğinden fazla ve yıldırıcı talep ile karşılaşmasını istemiyoruz ve eğer böyle bir durum varsa bunun çözümü için gerekli önlemleri almak isteriz. Keza eğer yeterince talep gelmiyorsa, o zaman da bu ilanları biraz daha ön plana çıkarmak için gereğini yapabiliriz. Bu nedenle lütfen projeye katıldığınızda tecrübelerinizi de bu konu altında bizlerle paylaşınız.
Old 24-09-2007, 10:15   #30
av.araf

Alıntı:
Yazan Admin
Sayın Üyeler,

Tebrikler yüz yılın icadı diyebiliriz buna umarım faydalanabileceğimiz bir alan olur .
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi