Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

hukuk fakültesi öğrencilerinin geleceği

Yanıt
Old 13-06-2007, 17:41   #1
af_0112

 
Mesaj hukuk fakültesi öğrencilerinin geleceği

Marmara hukuk 3. sınıf öğrencisiyim.siteye yeni uye oldum. degerli buyuklermın yazısmalarını okudum ve içim bunaldı.Bu denlil sorunun arasında kendimi düşündüm.İşimiz gerçekten çok zor yeni jenerasyon olmaya aday olarak.Stajer av. arkadasların anlattıkları cok sasırttı benı.Yazın avukat yanında tecrübe olsun diye gitmeyi düşünüyordum.Ancak stajer av. arkadaslara bu sekılde davranılırken bu işin benım ıcın zor oldugunu ve hatta imkansız oolldugunu dusunmeye basladım.
Siz sayın buyuklerımın onerılerıne basvurmak ıstıyorum.
Old 01-07-2007, 13:39   #2
nil_deü

 
Varsayılan

öncelikle bu umutsuz bakışını yadırgamadığımı söylemeliyim..ancak şuda varki olumsuz şeyler olduğu kadar olumlu olanlarıda var.Bende 3.sınıf öğrencisiyken bir avukatın yanında çalışmaya başladım.Henüz sadece bir öğrenciyken birlikte çalıştığım avukattan saygı ve değer gördüm,hatta okadarki diğer avukatlarla 'birlikte çalıştığım arkadaşım' diye tanıştırıldım,asla ayak işi diye tabir edilen işler yapmadım(ki ben yapmak istesem bile buna müsade etmezdi,senin vasfın burada avukatlığı öğrenmek bu işler için bir sekreterimiz var diyerek)Ve ben 5ayın sonunda o bürodan bir çok şeyi öğrenmiş ve bu işe daha umutla bakmaya başlamış olarak ayrıldım.Yani diyeceğim şu ki her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizdede insana değer veren,aynı eğitimi aldığımızın farkında olan ve olmayan insanlar var,o yüzden karamsarlık yapmak yersiz.Belkide benim şansımdı bilemiyorum ama önemli olan umutsuz olmamak diye düşünüyorum..
Old 01-07-2007, 13:55   #3
tükenmez kalem

 
Varsayılan

2.sınıfa geçtim ve hukuk fakültesi öğrencisi olarak bu yaz ben de bir avukat yanında niyetindeyim ancak bu konuda gerek sitede yazılanlar gerek hukuk bürosunda önceden çalışmış arkadaşlarımın söledikleri doğrultusunda bende de soru işaretleri oluşmaya başladı. Gerçekten faydalı olması düşeceğimiz hukuk bürosuna mı bağlı? bununla birlikte bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum. Bizden daha tecrübeli arkadaşlarım tavsiyelerinizi bekliyorum.

saygılarımla..
Old 04-07-2007, 00:19   #4
nil_deü

 
Varsayılan

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi benim yanında çalışmış olduğum avukat gerçekten çok anlayışlı ve mütevaziydi..dolayısıyla ben gerçekten çok şey öğrendim,hem hukuk anlamında hemde avukatlık mesleği anlamında..bu yüzden vakti olan,bu işi yapmayı gerçekten isteyen arkadaşlara bunu yapmalarını öneriyorum..hepimiz hem fikirizki teorik ve pratik gerçekten çok farklı dolayısıyla kötü bir tecrübe dahi olsa denemeye değer,çünkü bu mesleğe daha faydalı olmamız yapacağımız doğru tercihlerle bağlantılı olacak(hakimlik,avukatlık yada akademisyen olmak gibi)...
Old 04-07-2007, 12:03   #5
cemaydın

 
Varsayılan

Bence olumsuzluğa kapılmayın, işin içine girip size neler vaad ettiğini ve sizden neler alacağını kendiniz görün ve öyle karar verin.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
hangi hukuk fakültesi myilmazin Hukuk Lisans Eğitimi 49 27-12-2009 20:25
9 Eylül Hukuk Fakültesi öğrencilerinin daha iyi bir internet sitesi için protestoları Admin Hukuk Lisans Eğitimi 29 01-10-2007 14:46
hukuk fakültesi öğrencilerinin gönüllü stajları batuhan_the_lawyer Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 10 17-07-2007 09:58
Her Üniversiteye bir Hukuk Fakültesi Kampanyası Av.ZekiÖZSOY Hukuk Haberleri 108 18-05-2007 15:48


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02805710 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.