Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Staj yapmak istiyorum ama nerde?

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-04-2007, 21:03   #1
didem8521

Varsayılan Staj yapmak istiyorum ama nerde?

Merhaba!Ben 3 yıl Selçuk Üniversitesinde birinci olduktan sonra bu yıl Marmara üniversitesi hukuk fakültesine yatay geçiş yaptım.Ailem Bursada ikamet ediyor.Benim amacım iyi bir büroda staj yapıp çalışma hayatıma orda devam etmek.Ama Bursada mı İstanbul da mı karar veremiyorum.İngilizcem orta düzeyde staj döneminde geliştirmeyi planlıyorum.Bu anlamda bana yardımcı olabilir misiniz?Bursa da mı daha rahat olurum İstanbul da mı?
Old 07-04-2007, 11:49   #2
hukuk_25

tebrikler bende senin gibi marmaraya son sene yatay geçiş yapıp ordan mezun olmuştum.çalışmak istiyorsan istanbulu tercih et çünkü istanbulda her alanda kendini geliştirebilirsin.hem çok iyi hukuk buroları var.
Old 09-04-2007, 14:08   #3
HALİT

Varsayılan geçişle ilgili bir soru

Alıntı:
Yazan didem8521
Merhaba!Ben 3 yıl Selçuk Üniversitesinde birinci olduktan sonra bu yıl Marmara üniversitesi hukuk fakültesine yatay geçiş yaptım.Ailem Bursada ikamet ediyor.Benim amacım iyi bir büroda staj yapıp çalışma hayatıma orda devam etmek.Ama Bursada mı İstanbul da mı karar veremiyorum.İngilizcem orta düzeyde staj döneminde geliştirmeyi planlıyorum.Bu anlamda bana yardımcı olabilir misiniz?Bursa da mı daha rahat oluru m İstanbul da mı?
merhaba arkadaşım belki konuyla alakası yok ama bende marmara geçmek istiyorum bu nedenle sana bir sorum olacak cevaplarsa çok minnetkar olacağım.Ben şuan ikinci sınıftayım seneye marmaraya geçersem eğer benim fakültemde görmediğim dersleri alttan mı alacağım? Ayrıca seçmeli dersleri de alttan alma durumu olacak mı? Ayrıca belki deneyimsisiz olabilirim ama bana göre stajınızı İstanbul gibi bir büyük bir kent yapmanız daha iyi olur.
Old 05-05-2007, 13:33   #4
didem8521

marmaraya geçiş yaptığın takditde alttan ders alman söz konusu oluyor.ben 4.sınıfta geçtim bana 2 tane verdiler,seçmelileri vermediler.Yalnız haberin olsun marmara nın sistemi tamamen ezbere dayanıyor.alışık değilsen zorlanabilirsin.ben selçuktan geçmiştim orda biz yoruma dayalı eğitim yapıyorduk ve bana başta beyeğ sıkıcı gelmişti marmaranın sistemi ama alıştık işte
Old 07-06-2007, 01:20   #5
zazaenden

konuyu bölmek istemem ancak temelden marmaralıyım...ezbere dayalı şeklinde yorumlamanız biraz yanlış olmuş.okulumuzda doktirinel ve mukayeseli hukuk öğretilmekte , öğrencilere sistemin temeli açıklanmaya çalışılmaktadır...öğrenciden yorum yapmasını beklemek elbette güzel ancak hukuka hakim biri olmadığı için biraz boş bir umittir...zihin jimnastiği olmaktan öteye gitmez sanıyorum...
Old 13-06-2007, 18:18   #6
af_0112

bende marmara hukuk 3. sınıf ogrencısıyım okulumuzda sıstem gercekten farklı.dıger unıvlerı arastırdım sınav sıstemı farklı genelde cok zorlanacagına emınım kaldı ki ben 3 yıldır hala bazı sorunlar yasıyorum. yasayanda cok ınsan tanıyorum. kolay gelsın basarırsın umarım
Old 14-06-2007, 09:43   #7
korayoz

Mutlu

bi arkadaşım marmarada konferanslara gelen yabancı hocaların konuşmalarından sorular sorulduğunu medeni usul kanununu alman humk ile karşılaştırmalı olarak gördüklerini falan söylemişti çok şaşırmıştım
Old 14-06-2007, 15:08   #8
af_0112

Sadece alman degıl bırcok farklı ulkenın kanunlarını karsılastırmalı olarak goruyoruz.Bu sene japon hukukundan karsılastırma istedi hocamız,konferas için gelen japon bir hocanın ardından.Marmarada gercekten bunun uzerınde cok duruluyor.Derslerın buyuk cogunlugunda karsılastırmalı olarak anlatılıyor.Bunun faydaları cok ama sınava gıren bız ögrencılerın işi cok agırlasıyor(( ama karsılıgını alırız dıye dusunuyorum.
Old 19-06-2007, 23:38   #9
marmara_hukuk

evet sordu da kamil hocamız zaten söylemiş bu konferans önemli diye. o konferansla ilgili bir soru soracağı apaçık anlaşılıyodu nitekimde sordu.
Old 24-06-2007, 10:13   #10
Aslı Uslu

Varsayılan hukuk bürosunda staj yapmak istiyorum

merhaba; ben başkent üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim,tek dersten yaz okuluna kaldım.ağustos ortası mezunum inşallah!fakat adliye stajımdan sonra avukatlık stajımı ankara'da bulunan bir hukuk bürosunda yapmak istiyorum.bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim..
Old 11-08-2007, 07:57   #11
Av.Erdal Öztunç

Alıntı:
Yazan zazaenden
konuyu bölmek istemem ancak temelden marmaralıyım...ezbere dayalı şeklinde yorumlamanız biraz yanlış olmuş.okulumuzda doktirinel ve mukayeseli hukuk öğretilmekte , öğrencilere sistemin temeli açıklanmaya çalışılmaktadır...öğrenciden yorum yapmasını beklemek elbette güzel ancak hukuka hakim biri olmadığı için biraz boş bir umittir...zihin jimnastiği olmaktan öteye gitmez sanıyorum...
mehaba marmaralı arkadaşım okulumuzda bahsettiğin mukayeseli hukuk ne yazık ki öğretilmiyor.Okulda yaşanan olay bazı hocaların ego tatmin edebilme uğraşıdır ve bunun etrafında en verimli çağlarında egozede olan öğrenci topluluğu mevcuttur.
Old 16-08-2007, 15:53   #12
guLDe

Alıntı:
Yazan didem8521
Merhaba!Ben 3 yıl Selçuk Üniversitesinde birinci olduktan sonra bu yıl Marmara üniversitesi hukuk fakültesine yatay geçiş yaptım.Ailem Bursada ikamet ediyor.Benim amacım iyi bir büroda staj yapıp çalışma hayatıma orda devam etmek.Ama Bursada mı İstanbul da mı karar veremiyorum.İngilizcem orta düzeyde staj döneminde geliştirmeyi planlıyorum.Bu anlamda bana yardımcı olabilir misiniz?Bursa da mı daha rahat olurum İstanbul da mı?

merhabalar arkadaşım;
yazdıkların ve yaşadığın kaygılar benim yaşadıklarıma çok yakın geldi o yüzden yazmadan geçemedim. Ben de İstanbul üniv. hukuk fakültesini bu yıl bitirdim ve senin yaşadığın ikilemi yaşadım 'Bursa mı İstanbul mu?' diye.Benim de ailem Bursa da ikamet ediyor.Okulumu çok iyi bir dereceyle bitirmiş olmama rağmen konuştuğum pek çok hukuk bürosunun sunduğu imkanlar buradaki hayat standardımı İstanbul da sağlamama çok uzak kaldı.Ve ben de en azından staj dönemi için ve İstanbula nazaran daha küçük bir şehir olduğu için staj dönemimi daha rahat geçirebiliceğim,daha fazla sey öğrenebiliceğim ve aileme de daha fazla yük olmak istemediğim için Bursayı tercih ettim..Dilerim bir nebze yardımım dokunabilmiştir.
sevgilerimle..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi