Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Avukattan Nasıl Vazgeçilir

Konuyu Kilitleyin
Old 11-05-2023, 08:02   #1
Konuk

Varsayılan Avukattan Nasıl Vazgeçilir

merhabalar, ben eşimin bana uyguladığı şiddetten dolayı uzaklaştırma kararı almışdım daha sonrasında boşanma davasını kendim açmıştım, eşimin karşı dava açmasına kadar herşeyi kendi çabalarımla hallediyordum, daha sonra kış olması bebeklerle adliyey,emniyete gidip gelmek zor gelmeye başlayınca çevremdekilerden avukat tavsiyesi ile bir avukatla görüştüm,ne kadar ücret istediğini sorduğumda önemli değil zaten mağdursunuz size yardımcı olurum hep deyince avukata inandım defalarca sordum söylemedi öyle olunca noterde gidip vekalet çıkardım kendisine verince benden 15 bin tl istediğini söyledi,dedimki keşke vekaleti çıkartmadan söyleseydiniz,yaşadığım yer küçük bir şehir bir davaya en fazla 10 bin aldıklarını söyledim,oda zaten aylık 3 bin nafaka alıyorsun aydan aya 3 bin verirsin dedi. biriken 2 aylık nafakam vardı avukat icra yoluyla alacam dedi ,meğersem ordanda 1350 tl avukatlık ücreti ve masraf parası alıyormuş, 6 bin lira karşılığında 6022 ve 1900 tl aldı avukatım, daha sonrasında eşim benim hesabıma yatırmaya başladı nafakayı bende kendi hesabımdan 7 bin tl gönderdim, icaradan aldığı avukatlık ücreti 15 binin haricinde dedi, daha 2 bin tl vereceğimi söyledi. boşanma davasını ben açmıştım,uzaklaştırma kararlarını zaten ben uğraşım çıkarmışdım sadece eşimin karşı açdığı davaya 2 tane cevap dilekçesi yazdı onuda bana yazdırdı ben word dosyasında yazıp kendisine gönderdim kendiside bir iki eksilterek uyap üzerinden dosyaya eklemişdi henüz ön duruşmamzı dahi olmadı . avukatı ne zaman arasam açmıyor hasbel kader açarsada beni azarlayarak konuşuyor sorduğum bütün sorulara ondan birşey çıkmaz,bundan birşey çıkmaz,siz keyfinize bakın ben işinizi takip ediyorum der ama ben herşeyi uyapa girerek öğreniyordum,kendisinden haber almıyordum, en son 15 gün önce aradığımda beni o kadar azarladı ki kendimi çok kötü hisssettim siz avukatlıkmı yapmak istiyorsunuz,hukukçumu olmak istiyorsunuz ne kadar çok soru soruyorsunuz, bir insan kafasındaki sorulara cevap bulamıyınca soru sormak ister ben avukat tuttumki işim kolaylaşsın diye ama tuttuğuma pişman oldum, daha ön duruşmamız bile olmadı avukata icradan aldığı avukatlık ücreti hariç 13 bin tl ödedim, ben bu parayı alabilirmiyim, başka avukat tutmam için nasıl bir yol izlemem lazım uyapda benim vekilim olarak görünen bu avukatı nasıl ismini sildirebilirim. tekrar başka bir avukata gidip hata yapmaktan korkuyorum, bu sebeple nasıl bir yol izlemem lazım, yardımcı olursanız çok sevinirim. hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
Old 16-05-2023, 11:08   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Avukatla boşanma davasını takip için yapmış olduğunuz anlaşma gereği belirlenen vekalet ücretini ödemekle yükümlüsünüz.

2-Nafaka tahsili için yapılan icra takibinde avukatınız karşı taraftan icra vekalet ücretini kendisi alma hakkına sahiptir.

3-Avukat anlaşma dışında kalan her iş için sizi bilgilendirerek vekalet ücreti isteme hakkına sahiptir.

4-Avukatın da müvekkili aydınlatma ve bilgi verme yükümlülüğü bulunmaktadır. Ayrıca avukatın da makul zamanlarda erişilebilir olması gereklidir.

5- Eğer avukatınıza devam etmek istemiyorsanız avukatın istifa etmesini rica edebilir, olmadığı takdirde noterden azil gönderebilirsiniz. İstifa veya azil evrakı dosyaya girdiğinde UYAP sisteminden vekilliği silinecektir.

6- Yeniden bir avukatla çalışmak istediğinizde ücret, çalışma biçimi ve diğer ihtiyaçlarınız konusunda açık açık konuşmak ve bunu sözleşmeye yazmak uygun olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi