Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Boşanma Davalarına Klasik Müzik

Yanıt
Old 12-02-2007, 17:39   #1
av.sgenc

 
Varsayılan Boşanma Davalarına Klasik Müzik

Boşanma davalarına klasik müzik.İzmir'de bir hâkim, duruşma salonuna kurdurduğu sistemle boşanma davalarına klasik müzik eşliğinde bakıyor. Klasik müziğin etkisiyle çiftlerin bir kez daha düşünmelerini sağlamayı amaçlayan İzmir 13. Aile Mahkemesi Başkanı Hâkim Ali Soyer, özellikle Şefika Kutluer'in flütünden yayılan ezgileri dinlemeyi ve dinletmeyi tercih ediyor. Soyer, duruşmalarında kavga ve gürültünün hiç yaşanmadığını, klasik müziğin de insanları sakinleştirdiğini belirterek şunları söyledi: "Müzik, insanların daha yoğun duygular yaşamasını sağlıyor. Boşanmak isteyen çiftlerin çok özel anlarında dinledikleri parçalar da olabiliyor.'' Sabah

Old 16-02-2007, 11:44   #2
Fatma KAPUÇAM

 
Varsayılan

Çok HoŞ Ya Hakİmİn Takdİr Yetkİsİ Dedİklerİ Şey Bu Olsa Gerek.
Old 16-02-2007, 21:43   #3
fthcetin

 
Varsayılan

Her davayı öyle sakin uslu dava düşünürsek hakimin yaptığı doğru ama öyle tartışmalar oluyorki bu müzik o durumlar komik olabilir. Bir tarafta hakaretler diğer tarafta klasik müzik.
Old 24-03-2007, 11:05   #4
Y£LİZ

 
Varsayılan Hakime klasik müzik soruşturması

Adalet Bakanlığı , Hakim Ali Soyer hakkında, `duruşma salonunda klasik müzik dinlettiği` iddiasıyla soruşturma başlattı.

Aile Mahkemesi Hakimi Soyer hakkındaki soruşturmanın, İzmir Adliyesi `nde görev yapan savcılar tarafından yürütüldüğü kaydedildi. Duruşma salonunda yarattığı ortam ile çok sayıda çiftin mahkeme salonunda son anda boşanmaktan vazgeçmesine vesile olduğunu belirten Hakim Soyer ise soruşturmaya karşın uygulamayı sürdürüyor.

İzmir Baro Başkanı Nevzat Erdemir , soruşturmanın, yargıcın görevine etki etmemesi gerektiğini söyledi. `Adalet Bakanlığı `nın kendi hakimi ile kavgalı olduğunu` savunan Erdemir , şunları kaydetti: `Adalet Bakanlığı , bugün hakimlerle, savcılarla atama konusu nedeniyle mahkemelik. Kendi hakimiyle kavga eden, avukatlara husumet besleyen bir kurumdan çok fazla şey beklemek yanıltıcı olur.

Hakimi tanımıyorum ama klasik müzik dinletiyor diye hakime açılan soruşturmadan önemli bir sonuç çıkacağını tahmin etmiyorum.``

Erdemir , soruşturmanın hakim açısından büyük olumsuzlukla sonuçlanmayacağını tahmin etmekle birlikte, gelişmelerin yine de hukuk açısından kaygı verici olduğunu kaydetti.

Hakim Soyer , duruşmalar sırasında ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer `in klasik müzik yorumlarını dinlettiğini, müziğin boşanmak isteyen çiftler arasında daha olumlu bir hava yarattığını kaydetmişti. Boşanma duruşmalarını aceleye getirmek istemediğini açıklayan Hakim Soyer , günlük duruşma sayısını az tuttuğunu ve çiftlere psikologa gitme önerisinde bulunduğunu bildirmişti. Soyer , `mahkemesinde görülen davalarda kavga gürültüye hiç rastlanmadığını`` belirtmiş , boşanmak için karşısına gelen çiftlerin mahkemedeki olumlu havadan etkilenerek barıştığını, çiftlerin daha sonra el ele gelerek kendisine teşekkür ziyaretinde bulunduğunu ifade etmişti.

Kaynak: Akşam
Old 26-03-2007, 13:21   #5
av.cgoksen

 
Varsayılan

Öncelikle olmaması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum.
Yargılamanın bir amacının da vatandaşları olumlu yönde etkileyecek mesajlar vermek,tarafları uzlaştırmaya çalışmak olduğu kanısındayım.Sayın Hakim bunu Klasik Müzik dinleterek başarmayı hedeflemişse ona da saygı duymak gerekir,hakkında soruşturma başlatmak değil..
Saygılar!
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Klasik Şiir Keyfi (Halk, Tasavvuf, Divan Şiiri) :)) Gemici Site Lokali 122 21-03-2014 00:13
34. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali Av.Habibe YILMAZ KAYAR Kültür ve Sanat 0 28-04-2006 16:02
23. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Av.Habibe YILMAZ KAYAR Kültür ve Sanat 0 26-03-2006 21:49
Klasik Türk Sanat Müziği İle İlgilenen Arkadaşlara... lawyer Site Lokali 0 22-03-2002 17:14


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03323388 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.