Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Saplanti

Konuyu Kilitleyin
Old 27-12-2022, 13:03   #1
SAPLANTI

 
Olumlu Saplanti

Merhaba
Adım XXX ıstanbuldan yazıyorum sıze.
1 yıllık bı sevgılım vardı,ve devamlı kışkırtma yalan dayak başlamaya başladı.gecen ay ayrıldık ve hala bızı rahatsız edıp kapımızın önune gelıp benı babama soylemekle tehtıt edıyor ( babam kalp hastası )
zorla ınstgram a kendını eklettrırıyor annemı arıyor ve kapımızının onune gelıp eve cıkmakla tehtıt edıo (babam hassas noktam) dun 2 erkek arkdaşını cagırıp oneceden plan yapıp 2 sı de benı tehtıt ederken eskı sevgılım hıc bıse yapmadı ,bende bana onca hakaret ve tehtıtden sonra sınır krızı gecırdım
lutfen bana yardım edın ne yapmam lazım sılıyorum engelleıyorum buluyor karşıma cıkıo ,yardım edın lutfen ,psıkolojık ve fızıksel sıddete magruzum
Old 27-12-2022, 22:36   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verebilirsiniz. Sizi tehdit eden, özgürlüğünüzü kısıtlayan eski sevgiliniz ısrarlı takibiyle suç işlemektedir.

KORUNMA kararları istediğinizi de belirtiniz. Aile Mahkemesi kişinin size yaklaşmaması için tedbir kararları verecektir. Telefonlarınızın dinlenmeye alınmasını isteyebilirsiniz.

Savcılık şikayetinizde ifadenizi bir avukatın hukuki desteği ile yapabilirsiniz. Savcılıktan kendinize CMUK kapsamında avukat görevlendirilmesini isteyebilirsiniz.

Babanıza olan hassasiyetinizi kullanmasına izin vermemelisiniz gerekir. Siz de babanız da güçlü olmak zorundasınız. Çünkü haklısınız. Ebeveynler yetişkin kızlarının bir kişiyi sevmiş olabileceği, hata yapmış olabileceği gerçeğine yabancı olamazlar. Siz sağlam durun. Şikayetlerinizi yapın.

Hem haksız hem güçlü olmalarına ve hayatınızı kontrol etmesine izin vermeyin.

Tanığınız varsa bildirin. Yoksa arkadaşlarınızı, ailenizden kişileri tanık yapın. Telefon görüşmelerini duyabilirler..

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03583789 saniyede 12 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.