Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Hasta bilgisi gbt kayıtları hakkında

Yanıt
Old 24-09-2021, 15:14   #1
Konuk

Kitap Hasta bilgisi gbt kayıtları hakkında

Merhabalar sayın arkadaşlar mağduriyet yaşayan bir hastam için kısaca ilginizi ve yardımınızı rica edecektim. 1 hafta önce acilde nöbetteyken kendi isteğiyle tek başına gelen hastamı x44 tanısı ile kaza ile zehirlenme sonucu (10 tane antibiyotik içmiş aslında öldürücü bir özelliği de yok veya oldukça düşük) tedavi ettik ve taburcu ettik adli raporu başka bir doktor arkadaş yazdı ve sinirle ilaç içtiğini belirtti öyküde savcı beyde sanırım bundan hareketle kayıtlara intihara teşebbüs diye geçirmiş sanırım ve kişi öğrenci bulunduğu yurttan çıkarıldı daha önce ciddi ve bunu gerektirecek bir psikolojik tanısı ve kullandığı ilaç yok bu hassas ve psikolojik olarak desteğe ihtiyaç duyduğu dönemde böyle gizli kalması gereken bir kişisel sağlık kaydının suç kapsamı olmayan bir nitelikteki olayın(azmettirme veya yardım sözkonusu değil başka adli bir boyutu da yok istismar vs birkaç arkadaşına sinirlenip yaptığı bir olay ve sonrasında gelen pişmanlık) bu kadar aleyhte kullanılması sonucunda gelecek kaygısı durumu da eklendi ve bana ulaştı. Acaba bununla ilgili ne yapılabilinir. Bu sicil kaydı kanuni midir ve bu bilgiye ulaşmak için mahkeme kararı gerekmiyor mu ayrıca buna yetkisizlik kararı verilmesi gerekmiyor muydu? Neden gemen adli sicil kaydı veya gbt oluşturuldu? Sildirmek mümkün müdür veya ne yapmak gerekir? Eğer bir tavsiye verebilirseniz çok memnun olurum iyi çalışmalar.
Old 25-11-2021, 21:14   #2
bonocui

Merhabalar,

Öncelikle yetkisizlik tamamıyla farklı bir konu. Anlattıklarınızı tam olarak anlayamazdım. Eğer hastanızın sağlık siciline intihara teşebbüs şeklinde bir kayıt düşülmüş ise, komando ya da polis ve sair olmak istemediği sürece gelecek kaygısı çekmesini gerektirecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi