Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dava açmak

Yanıt
Old 29-08-2020, 11:57   #1
Konuk

 
İnceleme Dava açmak

Merhabalar, ben eşime ziynet davası açacaktım. Baroya başvurdum avukattan yardım almak için. Bana bir avukat yönlendirdiler. O sırada ailevi sorunlardan dolayı dava açmamamı söyledi ailem. Avukatıma durumu bildirdim açmayacağımı söyledim o da iptalse eğer baroya mail atması gerektiğini söyledi. Yani iptal oldu. Fakat ben ailemle konuşup anlaşabildim. Tekrardan bir yolu yok mu iptali durdurmanın veya yeniden avukatımın bana yardımcı olmasının. Tekrar aynı süreci geçirmek istemiyorum.
Old 29-08-2020, 16:32   #2
av.murat kılıç

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Anlattığınıza göre sizin için yapılan ilk görevlendirmeyi iptal ettirmişsiniz. Baroya yeniden başvuru yapmanız halinde yeniden avukat görevlendirileceğini düşünüyorum. İlk başvurunuzdaki belgelerin geçerli olup olmayacağını baroya sorabilirsiniz. Aradan çok zaman geçmemişse ilk atanan avukatı da atayabilirler. Bütün bunların cevabını barodan öğrenebilirsiniz.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
DSİ'ye dava açmak av.bugrahanyenilmez Meslektaşların Soruları 1 25-07-2020 22:14
KAnunun öngördüğü süreden önce dava açmak dava şartımıdır? tangela Meslektaşların Soruları 0 27-11-2013 09:29
Kısmi Dava/Görevsizlik/İdari Yargıda Yeniden Dava Açmak Av.Dursun KARACA Meslektaşların Soruları 10 07-03-2011 19:29
Dava açılacak şirkete Tmsf'nin el koyması durumunda TMSF'ye dava açmak hbelgin Meslektaşların Soruları 3 04-09-2008 09:40


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03454804 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.