Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Arama kayıtları ve mesajlar

Konuyu Kilitleyin
Old 21-06-2020, 03:59   #1
Konuk

 
Varsayılan Arama kayıtları ve mesajlar

Boşanma davası açmayı düşünüyorum. Bu dava da eşimin yaptığı telefon görüşmeleri döküm olarak istenilir mi? Ve eşimin telefonundaki yazışmalar delil olarak sunulsa özel hayatın gizliliği kapsamında ben mi suçlu olurum? Eşimin telefonundaki yazışmalar ve arama dökümlerinden başka kanıt bulamayabilirim.
Old 21-06-2020, 09:54   #2
av.murat kılıç

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

-Boşanma davası açmak istediğinizi eşinizin sizi aldattığını kanıtlamak için telefon mesajlarının ve başka nelerin kanıt olup olamayacağını sormaktasınız.

-Elinizde olan telefon mesajlarını mahkemeye delil olarak sunabilirsiniz. Ayrıca dava açtığınızda mahkemeden eşinizin hattının ait olduğu telefon operatörlerinden ilgili aramaların ve kimlerle mesajlaştığının dökümünün getirtilmesini talep edebilirsiniz. Telefon operatörü sms ve eşiniz kimlerle konuşmuşsa bu konuşmaların dökümünü de gönderecektir. Ancak sms içerikleri, konuşma içerikleri ile whatsup yazışmaları çıkmayacaktır.

-Eşinizin telefon mesajlarının tarafınızca mahkemeye sunulmasının özel hayatın gizliliğini ihlal etmeyeceğini, suç teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.

-Eşinizin aldatma olayı varsa bunu tanıklarla ve fotoğraf/görüntü gibi başkaca delillerle de ispatlayabilirsiniz.

-Hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03752398 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.