Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

1,5 senedir açılmayan dava ?

Yanıt
Old 14-02-2020, 10:01   #1
Konuk

 
Önemli 1,5 senedir açılmayan dava ?

1,5 sene önce cinsel istismara uğradım darp edildim rehin alındım günlerce sonra kurtulunca polise gidip şikayetçi oldum avukat tutamadım ama e devletten girip bakıyorum hala dava açılmamış 1,5 senedir Neden olabilir?
Birde olay başka ilde gerçekleşti ben başka ilde yaşıyorum olayın gerçekleştiği mahkeme yetkisizlik/takipsizlik vermiş yaşadığım yerin adliyesine de gittim orası da biz bakmıyoruz dedi ?
Benim ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olur musunuz ?
Böyle ciddi bir konu da olayın gerçekleştiği ilin mahkemesi nasıl yetkisizlik verebilir ? Olayın peşini bırakmak istemiyorum adaleti hakkımı aramak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?
Old Dün, 13:46   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Şikayetiniz hakkında yetkisizlik verilmesi veya takip sizlik verilmesinin sonuçları farklıdır.

Yetkisizlik kararı verilmiş ise soruşturma dosyası yetkili yere gönderilecek ve soruşturma burada devam edecektir. Savcılık ya takipsizlik verecek ya da dava açacaktır.

Takipsizlik kararı verilmiş ve bu karar size tebliğ edilmiş ise yasal sürede takipsizliğe itiraz etmeniz gerekir. İtiraz edilmez ise karar kesinleşir.

Her iki durumda da dosyanızı detaylı incelemenizi ve takibini öneriyoruz.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Henüz açılmayan boşanma davası Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 06-07-2019 13:42
acmis oldugum tanima tenfiz davasindan tam bir senedir hicbir ilerleme ihmalden dolayi teblikat cikmamistir.. gorevi savsaklamak Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 04-09-2011 17:22
borçlunun hesabındaki mevduatın banka tarafından 1 senedir ısrarla gönderilmemesi Av.Ferit Barut Meslektaşların Soruları 2 02-12-2010 13:12
kızım 3 senedir babası ile birlikte kalıyor velayetini alabilirmiyim.. Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 29-04-2008 16:00


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03637099 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.