Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Annem babamdan boşanmak istiyor, Ama babamın borçları annemin üstüne

Konuyu Kilitleyin
Old 20-03-2019, 22:28   #1
Venüs

 
Mutsuz Annem babamdan boşanmak istiyor, Ama babamın borçları annemin üstüne

Merhaba Umarım bana yardımcı olursunuz. Annem ve babam yıllardır anlaşamıyorlar. Annem her zaman boşanmak istedi bende bunu destekledim. Ama babam kumar oynuyor ve borçların hepsini annemin kartı üstünden yaptı. Boşansalar ve borçları ödemek için onay verse asla vermez. Bizim başımıza yıkıp gider. Borç az bir parada değil. Ne yapmamız gerek bizim
Old 21-03-2019, 12:30   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Anneniz boşanma kararlılığında ise, evlilik birliğinin sorumluluklarını yerine getirmeyen ve kusurlu davranışlar içinde olan eşine karşı boşanma davası açabilir.

Kredi kartını kullanıma kapatabilir. Anneniz bankaya karşı tek sorumlu borçludur. Eşi bu borcu bankaya doğrudan ödemedikten sonra bundan kurtuluş yoktur. Babanız bu banka borcunu protokolle ödeyeceğini kabul etse bile bankanın muhatabı annenizdir. Protokolü imzalayıp ödeme yapmayan babanıza karşı anneniz alacak davası açmak zorunda kalır. Babanızın böyle bir kabulü de olmadığını da yazmışsınız zaten.

Anneniz açtığı boşanma davasında babanızın kusurlu olduğunu en yakın akrabalarının ve çocuklarının dahi tanıklığından yararlanarak kanıtlayabilir. Kumar oynamak boşanma sebebidir.

Bu dava içinde kendisi ve 18 yaşından küçük çocukları için nafaka isteyebilir. Nafakaların boşanma kararının kesinleşmesinden sonra devam etmelerini talep etmelidir. Maddi tazminat isteyebilir. Manevi tazminat isteyebilir.

Boşanma süresince evden ve ev eşyalarından kendisinin ve çocuklarının yararlanması için tedbir kararı da isteyebilir. Çocuklarının velayetini de talep edebilir.

Boşanmak istemiyorsa, sadece NAFAKA talepli bir dava da açabilir. Burada da eşinin evin ihtiyaçları ve geçimi ile ilgilenmediğini, kumar oynadığını vs.. ispatlayacaktır.

Bulunduğunuz yer Barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini yazılı bir dilekçe ile talep edebilirsiniz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Annem Almanya'daki babamdan nafaka alabilir mi? Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 12-04-2014 11:22
Babam kusurlu ve boşanmak istiyor annem zor durumda ne yapabilir? annemi seviyorum Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 07-07-2013 13:45
18 yaşında,annemin soyadındayım.Babamın soyadını almak istiyorum. Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 10-12-2011 17:13
Annem Babamdan Boşanmak İstiyor. Lütfen Yardım.. MinikKuş Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 2 06-02-2010 21:02


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03966689 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.