Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

THS Onur Üyesi ve Değerli Dostum Hulusi Metin'i Kaybettik.:(

Yanıt
Old 05-11-2019, 15:14   #1
Av.Suat Ergin

Varsayılan THS Onur Üyesi ve Değerli Dostum Hulusi Metin'i Kaybettik.:(

Bu kadarı fazla oldu işte. Daha dün akşam aradın, konuştuk. Görüşemediğimizden, Ulaş’ı çok özlediğinden bahsettin. Ama bu sabah aramızdan ayrıldığını öğrenince şok geçirdim, inanamadım. Hayat dolu bir insandın, görünürde hiçbir sağlık sorunun yoktu. Hepimiz şoka girdik, dostum.

1990’lı yıllarda Cumhuriyet Gazetesinin 2. sayfasında arada makalelerin çıkardı. Ta, o zamandan, tanımadan gıyabında sevdim seni. Yıllar sonra Türk Hukuk Sitesi’nin toplantılarında tanıştık ve kaynaştık. Sen ve güzel ailen bize evinizi açtınız. Ulaş’ın en genç arkadaşı oldun.

Sen bir şair, filozof ve çok çok iyi bir hukukçuydun. Kendine özgü olay çözüşün vardı. Olayı önce formüle edip, denklemlerle bezerdin. Sonra da çözerdin. Ama hiçbir zaman acele etmezdin. Olayı iyice anlamadan çözüm önermezdin.

Sevgili dostum ve Ulaş’ın en genç arkadaşı, iyi ki seni tanıdık ve dostluğunu kazandık. Gittiğin yerde rahat uyu. Işıklar yoldaşın olsun.

Sevenleri için not: Cenazesi 06.11.2019 (yarın) günü, Şile Hüseyin Keçeli Merkez Camiinde ikindi namazını müteakiben kaldırılacak ve Şile Mezarlığına defnedilecektir.
Old 05-11-2019, 16:22   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Allah rahmet eylesin..Nasıl olur bu? İnanamıyorum.........

Güzel insan, kum tanesi, genç hukukçu, bir tanecik insan..

Allah huzur versin..
Old 05-11-2019, 16:50   #3
Cumhur Okyay

THS Onur Üyesi, Eşsiz insanlardan Hulusi Metin Beyefendi'yi Kaybettik.
Old 05-11-2019, 17:48   #4
Av. Engin EKİCİ

Üretmeyi, düşünmeyi, düşündürmeyi, sorgulamayı, sorgulatmayı hiçbir zaman bırakmayan, Türk Hukuk Sitesi’ne ve hukuk dünyasına paha biçilmez katkılar sunan, bilge ve kaliteli insan, iyi hukukçu üstadımızı, büyüğümüzü ani bir şekilde kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Başımız sağ olsun.
Old 05-11-2019, 17:59   #5
Av. Bülent Sabri Akpunar

Şahsen tanışmamış isek de yazılarından bildiğim, bir abi gibi sevip saydığım, kibar bir insan ve önemli bir değer, üstün bir hukukçuydu...

THS ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun.. Yeniden buluşup hukuki tartışmalar yapacağımız güne dek huzurlu uyusun...

Güle güle Hulusi Metin..
Old 05-11-2019, 18:34   #6
Cumhur Okyay

THS'nde sorulan soruları takip eder bakardım; Hulûsi Abi cevap vermiş mi diye ve vermişse hemen açar okur, bir kısmını da kopyalar, arşivime alırdım. Rahmet diliyor ve hatırası önünde saygı ile eğiliyorum. Yok artık, Hulusi Abi...
Old 05-11-2019, 19:07   #7
Admin

Üstadımız THS'nin kuruluşundan beri hep bizimleydi, onun hukuk nosyonu ve ilkeleri ben bizimle kalmaya devam edecek.Hepimizin başı sağolsun. Hepimize yıllardır kattıkları için hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.
Old 05-11-2019, 19:12   #8
Cumhur Okyay

Henüz Okunmadı Bugün, 05:41 #4
Av. Hulusi Metin

Onur Üyesi

Yer: İstanbul
Teşekkür: 6.086
Şerh: 86

Varsayılan Katkı
Merhaba,

Açıklamanız için teşekkür ederim..

Evet....

1.Hükmün kapsamı, HMK.m.297/1-ç’de düzenlenmiştir.

2.İlamın Hüküm kısmında asıl ve birleşen dosya bilgileri belirtilmek suretiyle, birleştirilmiş olan her bir dava hakkında o davaya ilişkin vekalet ücretleri ve mahkeme masraflarıyla birlikte ayrı ayrı hüküm kurulması zorunludur.

3.ASIL ve BİRLEŞEN davalar birbirinden bağımsız davalar olsa da, yargılama; her bir dava hakkında o davaya ilişkin ayrı ayrı verilecek hükümle ve fakat yine de tek bir ilamda hüküm kurularak sonuçlandırılmaktadır.

Kolay gelsin...
Old 05-11-2019, 20:49   #10
Cumhur Okyay

Hangi konu ya da soru olursa olsun, bilmediği, bulmadığı hiç bir kanun maddesi, yönetmelik hükmü ya da çözüm yoktu. Bilir, bulur tıpa tıp uygular veya özdeşleştirirdi.
Old 05-11-2019, 22:38   #12
Av.Burak Can Yaz

Kendisiyle bizzat tanışmamış olsam da sorulan sorulara verdiği cevaplarla saygımı kazanmıştı. Herkesin yardımına koşmaya çalışıyordu. Şüphesi olan geçmişe dönük sorulara bakabilir. Yarısından fazlasının bizzat Hulusi Metin hocam tarafından cevaplandırıldığını görecektir. Sıradan vatandaşı geçtim benim gibi bir çok genç meslektaşının da yardımına hiçbir karşılık beklemeksizin koşuyordu. Böyle bilgili bir üstadı kaybettiğimiz için başta sevenleri olmak üzere tüm hukuk camiasının başı sağolsun.

Mekanın cennet olsun üstad. Yeterince çabaladın, şimdi dinlenme vakti. Senin tabirinle ise, "biraz mola..."
Old 05-11-2019, 22:43   #13
Av. Hatun Olguner

Allah rahmet eylesin... Işıklar içinde uyusun.
Old 06-11-2019, 07:44   #14
Av.Bülent AKÇADAĞ

Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gerçekten çok üzgünüm. Işıklar içinde uyusun.
Old 06-11-2019, 08:10   #15
Av.Armağan Konyalı

Bugüne kadar çok az sayıda insanı kendime örnek aldım.

Sayın Av.Hulusi Metin bu değerli insanların önünde geliyordu.

Bundan sonra da böyle olacak.

O hafızamda bir anı değil, kişiliğimde bir anıt olarak kalacak.
Old 06-11-2019, 08:14   #16
Av. Can DOĞANEL

Ölümün yüzü ne soğuk.. Başımız sağ olsun.
Her katkısı ile kalitesini yansıtan değerli hukukçunun artık yazmayacağı, mesajlara büyük nezaketiyle teşekkür eklemeyecek olduğu gerçeği ile yüzleşmek ne acı..

Huzur içinde yat Av. Hulusi Metin..
Old 06-11-2019, 08:45   #17
Av.Ufuk Bozoğlu

Varsayılan Mola..

THS'ye kattığın ruhu çok özleyeceğiz..

Bize avukat olmayı öğrettin, büyük küçük hepimize nezaketi ve saygıyı öğrettin.

Katkıda bulunmanın erdemini aşıladın. Senden çok şey öğrendim.

Hakkını helal et Üstad mekanın cennet olsun.
Old 06-11-2019, 11:08   #18
Cumhur Okyay

Biten bir günü, yeni bir günü görebilmek umuduyla karşılamak,
Pişman olmadan... Keşke demeden... yaşayabilmiş olmak.
"Gelirken bize sormadılar, giderken de sormayacaklar"
Gelirken getirmediğini, giderken de götüremeyeceksin !
(Hulûsi Metin, 17.10.2019).
Old 06-11-2019, 14:58   #19
Atahun

Kendisine Allah' tan rahmet; yakınlarına sabır diliyorum.
Old 06-11-2019, 14:59   #20
Av.H.Sancar KARACA

"Akıl, devenin ayak bağı mı?" diye sormuştun gitmeden bir gün önce.
Filozoflar sorardı böyle soruları.
Cevap vermemiştim Dostum.
Şimdi de cevabım yok.
Senin gibi filozof olmak lâzımdı, hakkınca cevaplayabilmek için.
Farklıydın, hem de çok.
Bu boşluk dolmaz.
Ne yazılsa seni anlatmaya yetmez.
Güle güle, mekânın cennet olsun,ışıklar içinde uyu Üstadım.
Old 06-11-2019, 22:50   #22
Yücel Kocabaş

THS'nin değerli bir üyesi idi. Allah rahmet eylesin.Nurlar içinde yatsın.
Old 06-11-2019, 23:09   #23
kum

Basimiz sagolsun.Bana Ths ile birlikte hukuku sevdiren en degerli uyelerden biriydi.
Old 07-11-2019, 00:27   #24
Av.heren

Çok şaşırdım ve üzüldüm. Allah rahmet eylesin THS vasıtasıyla tanıdığım saygıdeğer bir hukukçu...
Old 07-11-2019, 08:28   #25
Av.Duygu Işık Behrem

Ah! Çok üzüldüm, hepimizin başı sağolsun. Geride kalanlarına sabır diliyorum.
Old 07-11-2019, 20:43   #26
Gemici

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sesinizi duymak ne güzel üstad. Katılımınız, katkınız ve sorularınızla yalnızlığımı paylaştınız. Teşekkürler ve sevgiler.

Merhaba Üstad,
bizleri terk ettiğiniz için yazılan mesajları okuyunca hiçte yalnız olmadığınızı görmenizi isterdim.

Siteye sıkça girmediğim için haberi biraz önce okudum: Nur içinde yat ilerlemiş yaşına raşmen bir yabancı dil öğrenen, kumsaldaki parlak bir kum tanesi gibi ışıldayan, THS deki mesajları ile mantık ve usul ekolü oluşturan, 65 yaşındaki titiz ve genç hukukçu ve değerli insan.

Sevgi ve Saygılarımla
Old 08-11-2019, 09:56   #27
semihbln

Görünce çok çok üzüldüm. Hepimizin başı sağolsun. Çok değerli bir üstat idi. Kendisine Allah'tan rahmet, yakılarına başsağlığı diliyorum. Nurlar içinde yatsın
Sorulara karşı olan kendisine has çözüm tarzının karşısında saygıyla eğiliyorum. Bu çözüm tarzını özetlediği, bana atmış olduğu bir mesajıyla veda etmek isterim kendisine;
"İlginiz için teşekkürler.... Balık istemek, balık tutmasını öğrenmek..."
Old 08-11-2019, 10:02   #28
Av.Selim Balku

Çok az görüşsem de çok yakınımdaki birini kaybetmiş gibi oldum, yokluğu acıtacak...
Old 08-11-2019, 11:07   #29
Cumhur Okyay

‎Hulusi Metin‎ - Cumhur Okyay
29 Ekim, 09:16 ·
İyi ki doğmuşsun dostum. Çifte bayram kutlu olsun. — Cumhur Okyay ile birlikte.

Nasıl üzülmeyeyim yaaaa!
Old 10-11-2019, 20:24   #30
Av. Suat

Haberi okuyunca inanamadım, tekrar okudum..
Güzel insan..
Değerli hukukçu..
Değerli fikirlerin sayesinde yaşamaya ve bizleri aydınlatmaya devam edeceksin..
Huzur içinde uyu..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi