Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

basit yaralama cezası nedır

Konuyu Kilitleyin
Old 31-08-2013, 11:54   #1
Konuk

Varsayılan basit yaralama cezası nedır

eşim trfndn evllılğmz boyunc sdddete maruz kaldım.bazlrnda skytte blnmadm.3 kerede skytte bulundm.ilk şikayetmde mahkemeye gtmedik.ertlndi.eylulde mahkememız var.dha sonra tkrrr sddet ve ailemn ynına geldm sonra barstk bunun mahkemesine gttk birdha yapmyacgna daır soz verdı skayetmı geri aldm esim beraat ettı dha sonra tekrr sddet olunca yne mahkemeye başvurdum suan ailemle kalıyorum. ilk mahkememle en sonuncu mahkemem daha olmadı.eşimden skayetcyım eşim hapis cezası alırmı.sonuc ne olur ...
Old 01-09-2013, 15:07   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim trfndn evllılğmz boyunc sdddete maruz kaldım.bazlrnda skytte blnmadm.3 kerede skytte bulundm.ilk şikayetmde mahkemeye gtmedik.ertlndi.eylulde mahkememız var.dha sonra tkrrr sddet ve ailemn ynına geldm sonra barstk bunun mahkemesine gttk birdha yapmyacgna daır soz verdı skayetmı geri aldm esim beraat ettı dha sonra tekrr sddet olunca yne mahkemeye başvurdum suan ailemle kalıyorum. ilk mahkememle en sonuncu mahkemem daha olmadı.eşimden skayetcyım eşim hapis cezası alırmı.sonuc ne olur ...

Basit yaralamada ceza "4 aydan 1 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır". Eşe karşı işlenirse verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 01-09-2013, 17:19   #3
Konuk

ama birinde sıkayetmi geri aldım 2 tane ceza mahkememiz var 3 tane olursa hapis cezası dye okudum . bu para cezası ertelenr mi peki suan 2 tane. birinde ertelnrse 2.si ne olurĞ
Old 04-09-2013, 16:52   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Ceza davalarında şikayetçi olarak avukatla temsil edilme hakkınız bulunmaktadır.Mahkemeden bu yönde istekte bulunduğunuzda ,Baroya yazı yazılacak ve tarafınıza bir avukat atanacaktır.

Atanan avukat dosyanızı inceleyecek ve safahat hakkında sizi doğru biçimde bilgilendirecektir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi