Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşanma / Nafaka miktarında anlaşamamak

Konuyu Kilitleyin
Old 17-03-2011, 21:00   #1
Konuk sedef

Varsayılan anlaşmalı boşanma / Nafaka miktarında anlaşamamak

merhaba.Eşimle çözemediğimiz birçok problemimiz var ve anlaşmalı olarak boşanmak istiyoruz.12 yıllık evliyiz.biri 6 diğeri 3 yaşında çocuklarımız var.ben eşim öğretmeniz.benim 1500 tl lik kredim var .oğlum anasınıfına gidiyor250 lira,kızımın bakıcısı 450 tl.benim maaşım 1700tl.nafaka mal paylaşımı,velayette anlaştık yalnız boşandığımızda ben çocukların bu ödemelerini yapamam. eşimin kendine ait aylık2500 liralık kredi kartları borcu var.maaşında icra veya kesenek yok. benim kredim 2,5 yıl sonra bitiyor.önce aylık 500 tl de anlaştık. ama şimdi hakimin belirleyeceğini veririm diyor. bu durumda aile mahkemesinden nasıl bir sonuç çıkar?avukata vesem avukat ücretini karşılaşayacak param yok.ne yapmalıyım. teşekkür ederim
Old 18-03-2011, 11:34   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi için tarafların her hususta anlaşmaları ve bunu bir protokole yansıtarak mahkemeye sunmaları gerekmektedir. Tarafların her konuya açıklık getirdikleri bir anlaşmalı boşanma protokolüne göre en az 1 yıl sürmüş olan evlilik mahkemece sona erdirilir.

Mahkemeye sunulacak olan protokolde nafaka bedeli hariç her konuda anlaşmış olmanıza rağmen nafaka belirsizliğini koruduğu için hakim boşanma kararı vermeyebilir, bu konuda anlaşmanın sağlanması için süre verebilir. Süre vermeyip bedel konusunda bir karar verip taraflara kabul edip etmediklerini sorabilir. Taraflar itiraz ederlerse zaten anlaşmalı boşanma sağlanamamış olur ve dava çekişmeli boşanmaya dönüşür.

Mutlaka avukat desteği almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz elvermiyor ise bulunduğunuz il barosuna başvurarak ücretsiz avukat hizmetinden yararlanma imkanına sahipsiniz ancak muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesini baroya sunmanız gerektiği için ücretsiz avukat hizmetinden yararlanamayabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi