Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Nerelİsİnİz?

Yanıt
Old 26-02-2008, 08:54   #91
ibrahimkovanci

anamurluyum...
Old 26-02-2008, 15:19   #94
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Okurken başım döndü siz de durum nedir?

Ağzınızla bal yeyin diyorum. Onları hamama soksak; kızılca kıyamet kopsa diyorum.

Not: Mesajın ikinci bölümü 24 saat sonra kendini imha edebilecek şekilde yazılmıştır.

Saygılarımla

Kim demiş onu? "Yiyin beyler, yiyin" diyenler neden akıl edememiş ki?
Old 25-03-2008, 11:35   #95
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gulumse
Ya cocuklarim ne yapsin...

yoruk, cerkez, dagistanli....

Torunlarimi dusunemiyorum bile

sayın gülümse
dağıstanlılık nerden geliyor merak ettim benim yengemde dağıstanlı bu arada türkçeyi öğretene kadar canımız çıktı ama neyse bu arada annem erzurumlu(dadaş),baba tarafı tokat ve sivas karışımı sivasta doğdum

yani yarı erzurumlu yarı sivaslıyım
Old 14-05-2008, 10:30   #98
AvTürk

Antepliyem Şahinem ağam..

Mavzerim omuzuma yük..

yumruklarımla dövüşeceğim

yamruklarım memleket kadar büyük..
Old 26-05-2008, 21:27   #99
salimengin

Mardin doğumluyum.Ama köyde doğup büyüdüğümden Mardin hep uzak bir yer oldu.İstanbul gibisi yok...
Old 27-05-2008, 10:40   #100
Ekin EKŞİ YILMAZER

Ben hep Türkiyeliyim diye biliyordum. Ama birileri kalkıp "ben doğuluyum", ben "egeliyim" deyince işler değişti. Tabii ki İstanbulluyum - doğduğum yer- Bakmayın şimdi sürgündeyim.

Bu arada nerede yaşamak istersiniz sorusu olsaydı, Aydın derdim.
Old 16-07-2008, 22:48   #102
üye23159

İZMİRliyim istanbulda okuyorum 3.sınıfa geçtim savcılık istiyorum
Old 20-07-2008, 20:20   #103
üye23342

Gonyalı
Old 27-07-2008, 15:39   #104
SHU.Gny

ÇORUMluyum ama sadece kendimden sorumlu değilim
Old 10-09-2008, 01:02   #106
üye25667

Rahatsiz

Alıntı:
Yazan ncoban
. Herkes gibi hiçbir şey olamazsan avukat olurum diyorum şu an için
Avukatlık hukukçuluğun kurmaylığıdır ve herkes cesaret edip de giyemez o sivil cüppeyi. Değerli öğrenci arkadaşım Yapacağınız mesleğe daha şimdiden saygınız yoksa hiç düşünmeyin bence.
Old 10-09-2008, 01:27   #107
Av.Ergün Vardar

Alıntı:
Yazan ncoban
Herkes gibi hiçbir şey olamazsan avukat olurum diyorum şu an için

Stajınızı tamamlayıp,avukat olmuşsanız,ünvanınızı hak etmişsinizdir.İnşallah avukatlığın hiç bir şeyin dışında değil,hukuk deryasının tam dahilinde olduğunu idrak etmişsinizdir.
Old 10-09-2008, 12:33   #109
Dilge

Ben, hani zeplinle soğutulması planlanan bir şehir var ya, işte oralıyım.
Old 14-09-2008, 20:54   #110
Efe32

Mesajları okudum ve gördüğüm kadarıyla aramızda Ispartalı yok...Bende ISPARTALIYIM...Ama konya da doğdum Konya da büyüdüm...Yani Konya da ikinci memleketim...
Old 27-09-2008, 13:38   #111
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan av_ecealtunay
AntaKya )
sonunda bir hemşehrim çıktı
Old 24-10-2008, 16:14   #112
citizentr

İstanbul'da doğdum,büyüdüm ama aslen Sinopluyum.İkiside ülkemin en güzel illeri arasında olduğun için şanslıyım
Old 07-11-2008, 16:37   #113
abyss

Trabzonluyum,hep te gurur duymuşumdur bundan.Ama İstanbulda üni.de okuyorum ,her ne kadar bir Trabzon aşığı olsam da okul bittikten sonra da İstanbul da yaşayacağımı sanıyorum.
Old 07-11-2008, 23:03   #114
Gülümse

Alıntı:
Yazan abyss
Trabzonluyum,hep te gurur duymuşumdur bundan.Ama İstanbulda üni.de okuyorum ,her ne kadar bir Trabzon aşığı olsam da okul bittikten sonra da İstanbul da yaşayacağımı sanıyorum.

O zaman sizin harika Trabzon anılarınız vardır. Beni bile var Eğer Trabzon anılarına uğrar ve anılarınızı bizimle paylaşırsanız bizi zenginleştirmiş olacaksınız...
Old 02-03-2009, 00:20   #115
bürokrat

İstanbulda doğup büyüdüm.Memleketim ise efeler diyarı Aydın/Sultanhisar
Old 06-03-2009, 21:02   #116
üye18721

Romanya ve karaman kökenliyim..
Old 17-09-2009, 16:42   #118
Av.H.Sancar KARACA

Şirin mi şirin bir dergi posta kutumda.
Bir buçuk yıldır geliyor, iyi ki geliyormuş.
Çağdaş Türk Dili’nin Eylül 2009 sayısı.
Masamdaki dava dosyalarından kafamı kaldırdım, derginin sayfalarını çevirdim.
Bir solukta, “Annemden Duyduğum Özdeyişler” ve “Teşekkür Etmek Üzerine”yi okudum. İlk yazının sahibi Hirriyet YAŞAR; “İstanbul’un insan yapısını bir çırpıda özetleme yarışması açsalar, ilk anımsadığım, şu tanışma sözü olurdu " “Nerelisin hemşerim?”
Ve yazı devam ediyor.
...
Sahi, niye sorarlar, niye sorarız; “Nerelisin hemşerim” diye
Old 17-09-2009, 16:48   #119
kordelya

Doğma büyüme Sivas'lıyım fakülteyi Ankara'da okudum(Gaziliyim yani şimdi de İstanbul'da staj yapıyorum bundan sonra neresi olur bilemiyorum savcı olmak istiyodum 2 kez denedim mülakat sonucu hüsran...Hala aynı hedef ama birazcık hayalkırıklığıyla beraber bakalım kısmet artık, bazen hayata karşı tanıdığım en cesur bazen de en korkak insan oluveriyorum. Yani uzun lafın kısası düşmeden koşmaya çalışıyorum da pek başarılı olmuyor.
Old 17-09-2009, 17:37   #120
Gülümse

Varsayılan Nerelisiniz?

Sayın Karaca çok güzel bir noktaya parmak basmış, ben de bunun üzerine bir kaç şey söylemek isterim...

"Nerelisin ?" ya da "İçinden mi ? Neresinden" sorularının biz Türklere ait bir soru olduğunu düşünürüz. Halbuki dünyanın neresine giderseniz gidin insanlar birbirlerine aslen nereli olduklarını, ardından nerede büyüdüklerini sorarlar. Onlar için de merkezde yani içinden veya dışından olmak önemlidir. Hatta Amerika'da bu öyle bir hal almışki isim ve meslekten sonra insanlara sormasanız bile künyelerini sayıp döküyorlar.

Oradaki cevaplar uzun. Tabi önce Amerikalı olduklarını söylüyorlar, sonra da atalarının geldiği ülkeyi... Tabi Amerika doğumlu olup olmadıkları da ayrı bir statü) Daha sonra hangi eyalet, o eyaletin hangi şehri, ardından şehrin büyüklüğüne göre merkezinden olup olmama.

Orada tanıştığım Türkler ile muhabbet gerçekten zevkli; Türk-Amerikan Türkiye'de ailem İzmir'in içinden, Amerikada New York merkezde çalışıyorum ama New Jersey dışında yaşıyorum... Eşim ise...

Neyse ben Türk ve İstanbul'un içinden kelimeleri ile künyemi tamamlamış oluyorum...

Gerçekten Sayın Karaca siz nereliydiniz ?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07844710 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.