Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evden ayrılma

Konuyu Kilitleyin
Old 14-05-2018, 15:31   #1
Konuk

Varsayılan evden ayrılma

merhaba, 2014 sonuna doğru eşim evlilik birliğinin temelinden sarsılması diye boşanma davası açtı. Ben davanın reddini istedim. Çocuğumuz olmadı. 2,5 yıl evli kaldık. Dava 2016 ortasında boşanmalarına diye sonuçlandı. Kararı temyiz ettim Ağustos 2016 da). neredeyse 2 yıl olacak temyiz den hala bir karar çıkmadı. Bu arada ben, eşimin kendi adına evlilik öncesi alınan evinde oturuyorum. Dava açıldığında mahkeme, evde oturma ve eşyaları kullanma hakkını bana vermişti.Dava süresi boyunca oturdum hala oturmaktayım. Yalnız nerdeyse 4 - 5 yıl oldu. Çok sıkıldım. eşim de geri dönmedi...Eşimin ailesi de evden çıkmamı uzun zamandır istiyorlar. Bu evi eşime ailesi almış galiba. Her neyse ben de artık bu evde oturmak istemiyorum. 2 ay sonra evden ayrılmak istiyorum. Şimdi sormak istediğim ; evden nasıl ayrılmalıyım ? Eşyaları bırakacağım, tek getirdiğim çeyizimi ve birkaç sonradan aldığım ıvır zıvırı götüreceğim. Eşim yurtdışında çalışıyor. Kendisinin ben de telefon numarrasıda yok. Ailesine mi bildirmeliyim ? Ya da eşimin avukatına mı haber vermeliyim ? Anahtarları teslim etmeli miyim ? Eve bir zarar vermedim. Eşyalarıda içinde düzgün bıraktığıma dair bir şahit mi bulundursam ? Kısacası evden nasıl ayrılmalıyım ? teşekkür eder iyi günler dilerim.
Old 14-05-2018, 15:49   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Evden ayrılırken aldığınız ve bıraktığınız eşyaları ve evin durumunu fotoğraflamanız ve bu taşınma aşamasında yanınızda bir kaç tanık bulundurarak bir tutanak düzenlemeniz uygun olacaktır.

Evden ayrıldığınızı eşinizin avukatına bildirmeniz de uygundur. Eğer anahtarı teslim edecekseniz bunu da tutanağa bağlayınız.
Old 21-05-2018, 15:32   #3
Konuk

Varsayılan temyizden feragat etmek

tekrar merhaba efendim, önceki yanıtınız için sağolun. Bir sorum da şu olcaktı; Temyizdeki dilekçemi geri çekmek istiyorum. Mahkeme boşanmamıza karar vermişti öyle de sonuçlansın istiyorum. Tabi benim temyiz dilekçeme karşılık davalı tarafında bir temyiz dilekçesi var. Ben feragat edersem karşı taraf temyizi uzatmaya devam edecek midir ? Onların dilekçelerinde ne yazdıklarını da bilmiyorum ? nasıl öğrenebilirim ? ben bu süreç artık uzamasın sonuçlansın diyorum onun için geri çekilme taraftarıyım ama sonradan da pişman olmak istemiyorum.
Eşim kendi dilekçesinde tazminat istemiş olabilir mi ? biz sadece geçimsizlikten boşandık hani ciddi bişi yok... kısacası feragat edersem eşim tazminat istemiş olursa direk ödemek durumunda mı kalırım. Yoksa beklemelimiyim ? Temyiz sonucunda neler oluyor ? Yeniden yargılama mı olacak ? tekrar teşekkür eder iyi günler dilerim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi