Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

103 davetiyesinin asile tebliğe zorunlu mudur?

Yanıt
Old 19-07-2013, 14:54   #1
av_my

 
Varsayılan 103 davetiyesinin asile tebliğe zorunlu mudur?

Sayın meslektaşlarım bir dosyada borçlu vekili itiraz süresinin geçmesinden sonra ilamsız takibe itiraz etti ve itirazı reddedildi. Aynı icra dosyasında daha sonra taşınmaz haczi yapıldı. Bu hacizlere ilişkin 103 davetiyesi göndereceğim. Borçluya ulaşmak biraz zor oluyor ve zaman kaybettiriyor. 103 davetiyesini dosyaya itirazda bulunan ve vekalet sunan vekile göndermemin bir sıkıntısı olurmu, yoksa asile göndermek zorunlumudur? Tşkler...
Old 19-07-2013, 22:14   #2
dirilis

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan av_my
Sayın meslektaşlarım bir dosyada borçlu vekili itiraz süresinin geçmesinden sonra ilamsız takibe itiraz etti ve itirazı reddedildi. Aynı icra dosyasında daha sonra taşınmaz haczi yapıldı. Bu hacizlere ilişkin 103 davetiyesi göndereceğim. Borçluya ulaşmak biraz zor oluyor ve zaman kaybettiriyor. 103 davetiyesini dosyaya itirazda bulunan ve vekalet sunan vekile göndermemin bir sıkıntısı olurmu, yoksa asile göndermek zorunlumudur? Tşkler...

Dosyaya vekalet sunulduktan sonra asile yapılan tebligatların geçersiz olacağı aşikar olup, aslolanın vekile tebligat olduğu hususunu (HMUK Madde 438- (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça tebligat, 11/2/1959 tarihli ve 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümlerine göre yapılır.)----(TK Madde 11 - (Değişik fıkra: 06/06/1985 - 3220/5 md.) Vekil vasıtasıyla takip edilen işlerde tebligat vekile yapılır. Vekil birden çok ise bunlardan birine tebligat yapılması yeterlidir. Eğer tebligat birden fazla vekile yapılmış ise, bunlardan ilkine yapılan tebliğ tarihi asıl tebliğ tarihi sayılır. Ancak, Ceza Muhakemeleri Usulu Kanununun, kararların sanıklara tebliğ edilmelerine ilişkin hükümleri saklıdır.) maddeleri düzenlemiştir.

Ortada bir azil veya istifa durumu söz konusu değilse tabi..

Kolaylıklar dilerim.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
amme alacaklarında haciz bildirimine itirazda dekont ibrazı zorunlumudur? av.mass Meslektaşların Soruları 3 16-12-2011 21:25
icra emrinin asile tebliğe avktderya Meslektaşların Soruları 1 21-10-2011 14:19
dava dilekçesinin davalı asile tebliği zorunlumudur? law in law Meslektaşların Soruları 12 17-10-2011 11:07
Ayıp İhbarı Zorunlumudur? Av.İlker DOLGUN Meslektaşların Soruları 3 06-10-2011 07:36


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03436995 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.