Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

adli yardim ve sigortali bir is

Konuyu Kilitleyin
Old 01-10-2011, 08:14   #1
Konuk

Mutsuz adli yardim ve sigortali bir is

ben yaklasik 2 sene once nafaka icin adli yardim aldim ve davam hala surmekte..tebligat yurtdisindaki eski esimin eline gecsin diye bekledik ve bu yuzden mahkeme surekli uzadi..10 gun sonra yine mahkemem var ve bu sefer tebligatin eline gectigine dair belgeyi alacagimizi dusunuyoruz..500 kizim icin 400 kendim icin nafaka istedim.ancak ben sigortali guzel maasi olan bir is buldum.simdi ise girersem nafakadan mahrum edilir miyim? yada ne kadar beni etkiler? adli yardim aldigim icin sigortali bir iste calismam yuzunden bu yardimdan da olur muyum? lutfen bana yardimci olunuz cok kafam karisik..
Old 01-10-2011, 11:37   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Sosyal ve ekonomik durumunuza ilişkin mahkeme yeni bir araştırma yapar ise, asgari ücretten fazla aylık alıyor olmanız durumunda belirttiğiniz nafaka bedellerinin lehinize hükmedilmesi zor görünüyor. Ancak söz konusu araştırma, tahmin ediyorum ki davanın ilk aşamasında gerçekleşmiş olmalıdır. Bu nedenle, karşı tarafın araştırma yönünde bir talebi olmadığı sürece (tebligat yapılamadığından en azından şu an için böyle bir ihtimal söz konusu değil) bir sıkıntı yaşama ihtimaliniz zayıf görünüyor.

Ayrıntılı ve kapsamlı bilgi almak, yönlendirilmek için adli yardım kapsamında görevlendirilmiş olan meslektaşımızdan da bilgi alabilirsiniz.
Old 01-10-2011, 12:53   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Ek olarak;

Her dava açıldığı zamanki koşullara göre karara bağlanır.Dava açtığınızda lehinize nafaka koşulları oluşmuş ise bu yönde karar verilebilir.

Karşı taraf koşulların değiştiği iddiası ile nafakanın kaldırılması veya azaltılması talebi ile dava elbette açabilir.

Miktarı değişmekle birlikte -,çocuğun ihtiyaçları ve sizin ekonomik durumunuz da dikkate alınarak -müşterek çocuk için nafakanın hükmedilmesi beklenir.
Old 01-10-2011, 15:08   #4
Konuk

Varsayılan adli yardim

sigortali ise girmem neticesinde adli yardimdan men edilir miyim bunuda aciklarsaniz memnun olurum..
Old 01-10-2011, 20:47   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Adli yardım diye söylediğiniz barodan avukat atanması ise,bu da atama tarihindeki koşullara göre değerlendirileceğini,uygun bulunarak yapılan atamanın
geri alınmayacağını düşünüyorum.

Adli yardımdan kastınız yargılama sırasındaki masraflarsa,bu durum dosyaya yansıdığında hakim konuyu değerlendirecektir.
Old 02-10-2011, 11:53   #6
Konuk

evet atanan avukattan bahsediyorum ben..tsk ederim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi