Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Karınlarını doyuran avukata saldırdılar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-04-2010, 00:47   #1
üye18332

Varsayılan Karınlarını doyuran avukata saldırdılar

Alsancak’ta aç oldukları için yemek ısmarladığı 3 kişinin gasp etmek istediği Oktay Cerit, saldırganlardan feryat ederek kurtuldu. Zanlılar yakalandı

İzmir'in Alsancak semtinde üç kişi, yolunu keserek karınlarının aç olduğunu söyledikleri Avukat Oktay Cerit'i, kendilerine yemek yedirmesinin ardından bu kez parasını almak için cadde ortasında dövmeye başladı. Avukat Cerit'in yardım çığlıkları üzerine kaçmaya çalışan G.B, Y.S. ve H.K, emniyet güçlerinin sıkı takibiyle kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınmak üzere hırsızlık şubesine götürülen zanlıların, hırsızlık, uyuşturucu kullanmak gibi suçlardan poliste çok sayıda suç kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı.

ANLAYAMADI
Olay önceki gün saat 05.00 sıralarında Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde meydana geldi. İzmir Barosu avukatlarından Oktay Cerit, arkadaşlarıyla eğlendikten sonra evine gitmek için yola çıktı. Bu sırada Oktay Cerit'in yolunu kesen üç kişi karınlarının aç olduğunu söyleyerek yardım istedi.
Bunun üzerine Oktay Cerit, yakındaki restorana götürdüğü üç kişiye yemek ısmarlayıp karınlarını doyurdu. Avukat olduğunu söylediği kişilerle bir süre de sohbet ettikten sonra ayrılmak isteyen Cerit, bu kez parasını gasp etmek isteyen 3 arkadaş tarafından bir anda saldırıyla uğradı.

POLİS YAKALADI
Karınlarını doyurduğu insanlar tarafından gasp edilmek istenince neye uğradığını şaşıran Avukat Cerit, cüzdanını almak istedikleri ileri sürülen 3 kişiden feryat ederek kurtulabildi. Oktay Cerit'in yardım istemek için bağırması üzerine paniğe kapılan üç saldırgan parayı alamadan kaçtı. Avukatın ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, sokak aralarında 27 yaşındaki G.B, 20 yaşındaki Y.S. ile 19 yaşındaki H.K'yi çok geçmeden yakaladı. Gasp Büro Amirliği'ne götürülen zanlılar, Oktay Cerit tarafından da teşhis edildi.
Uyuşturucu kullanmak, gasp ve hırsızlık gibi suçlardan poliste kayıtları bulunan zanlılar, polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Olayın ardından evine giderek yaşadığı şoku atlatmaya çalışan Oktay Cerit, kendisine yapılanı terör olarak değerlendirdi. Avukat Cerit, "Karınlarının aç olduğunu söyleyince kendilerine yardım ettim. Ama tam ayrılacakken saldırıya geçtiler. Neye uğradığımı şaşırdım resmen terörü yaşadım" açıklamasında bulundu.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr
Old 16-04-2010, 11:19   #2
Av.Cengiz Aladağ

Meslektaşıma geçmiş olsun. Ne yazık ki "toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, ... demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devleti"nde yaşanıyor bu olaylar.
Old 18-04-2010, 21:25   #4
üye8180

Meslektaşımıza çok geçmiş olsun.
Old 19-04-2010, 15:36   #5
Av. Engin EKİCİ

Bir insanın ve özellikle de meslektaşımızın başına gelen bu olay nedeniyle üzüntü duydum. İnsan için insanca insanlık yapmaya çalışırken maruz kalmış meslektaşımız -af buyurun- bu hayvanlığa. Geçmiş olsun..
Old 20-04-2010, 11:20   #7
Nur Deniz

Deyimdeki gibi olmuş. '' Ekmeğini yemiş, boğazına sarılmış.''

Geçmiş olsun.
Old 21-04-2010, 12:40   #8
elvankakici

Geçmiş olsun. Boşuna demiyorlar ortalığın çivisi çıktı diye.
Old 23-04-2010, 01:12   #10
Franz Kafka

Öncelikle büyük geçmiş olsun.
Zaten başımıza ne geldiyse merhametimizden değil mi. Boşuna dememişler elini verirsen kolunu kaptırırsın, iyilik yap kötülük bul v.b. diye.Yine Sayın Hukuki'nin dediği gibi iyilikten maraaz doğar.Atalarımız bunları yaşamış sıra bizlerde.
Old 23-06-2010, 23:49   #12
avukat.derviş.yıldızoğlu

Büyük geçmiş olsun. Umarım ki böyle bir olay hiç kimsenin başına gelmez.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi