Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-09-2007, 10:33   #961
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Bonbon şekeri görünümlü,sürekli yanan o güzel,eski,yeşil kutucuğu özledim İ.E. Bu ikincisi de pek bir "kontrollü geç" havasında olmuş

Şimdi kesin Adminimiz diyor ki "İnternet sitesi açtım başıma dert aldım.Bunlar ne biçim üye kardeşim.Çevrimiçi kutucuğuna bile karışıyorlar."

Bu işaret kontrollü geç işareti değil sn sinequanon Bu işaret, dikkat! hukukçu var! işareti.

Arıtk biz de varız demek için bu sisteme geçildi. Evet artık biz de varız. Yeter artık söz savunmanın

En yeter artık saygılarımla İ.E
Old 18-09-2007, 11:06   #962
Av.Ufuk Bozoğlu

Yeni çevrimiçi işareti içimi bir garip yaptı

yeşil bir böceğe benzemiş

Saygılarımla...
Old 18-09-2007, 14:27   #963
cesur_yürek

Bu aralar meslektaş sorularına ilgi gösterilmediğini ; ilgi gösterip cevap yazan arkadaşların da ne bir teşekkür ne cevaba cevap alamadıklarını itiraf ediyorum.
Old 18-09-2007, 14:57   #964
Viyola

Alıntı:
Bu aralar meslektaş sorularına ilgi gösterilmediğini ; ilgi gösterip cevap yazan arkadaşların da ne bir teşekkür ne cevaba cevap alamadıklarını itiraf ediyorum.

Tespitinize katıldığımı,bu ara kadın kariyer mi yapmalı yoksa çocuk mu? eğer çocuk yaparsa adını ne koymalı? gibi konuların daha revaçta olduğunu itiraf ediyorum .
Old 18-09-2007, 15:08   #966
Av.Ufuk Bozoğlu

Meslektaş soruları isimli forumu yakından takip ediyor ve

sn.Av.Hatun Olguner'e her zaman teşekkür ettiğimi İ.E.

Saygılarımla...
Old 18-09-2007, 15:50   #967
Ahmet Turan

Sayın Viyola, bahsettiğiniz forum konularını ben açtığımdan dolayı, hafif küçümseyen bir edayla yazdığınız itiraftan dolayı gene de çok hoş görülü olduğum için size kırılmadığımı itiraf ediyorum

En kırılgan saygılarımla.
Old 18-09-2007, 16:04   #968
Viyola

Sayın Turan Paşa' nın bana kırılmadığına sevindiğimi,yazımda kesinlikle bir küçümseme olmadığını tam aksine açtığınız konuları keyifle okuduğumu,eğer yanlış anlaşıldımsa hakkımda verilecek her türlü karara boyun eğdiğimi itiraf ediyorum

Bu arada paşam hem kırılmadığınızı söyleyip hem de en kırılgan saygılarınızla yazmışsınız.Lütfen kırılmadığınızı söyleyiniz

En biat(biad da olabilir) saygılarımla...
Old 18-09-2007, 16:08   #969
Ahmet Turan

Sayın Viyola Sultan;

Kırılmadığımızi belirtmiştik

saygılar sunarken en kırılgan olmayan saygılarımla demem lazımdı Bu nedenle en kırılgan olmayan saygılarıla şeklinde düzeltir saygılar sunarız tekrardan
Old 18-09-2007, 16:34   #970
Av. Hatun Olguner

Hukukun genelliği ve soyutluğu,sorulan sorular ve verilen cevapların,daha sonra aynı konuları araştıracaklara hukuki bir başvuru kaynağı teşkil edecek olmasını dikkate alarak,cevaplarımı, soranın veya katılımcı arkadaşların adına özgülemeyi genelde tercih etmiyorum ve bu kaygıyı taşımasam bile,aşırı unutkanlığım nedeniyle soruyu okuduktan sonra,cevap yazmaya başladığımda soranı ve hatta sorunun içeriğini,kapsamını çoktan unutmuş oluyorum,hatırladığım kadarına cevap yazıyorum.

Unutma,dalgınlık bahsinde Adana rekorum var : 6 kez cep telefonu çaldırdım,7.sini kullanıyorum.Cep Tel.mülkiyetine özel,süreli mülkiyet tanımı getirdim (: Satın alma ile çalınma tarihi arasındaki zaman aralığında sahip olabildiğimiz alet)

Adliye içindeki günlük uğraşlarım arasında kalemlerde,duruşma salonlarında unuttuğum çanta,ajanda,anahtarlıklar v.s. yi aramak bulunuyor.Yıllardır duruşmalara dosya götürmüyorum,araması ve bulması zor oluyor.

Otomobilimin ahahtarını 1 hafta içinde üç kez kontak üzerinde unutmuşum,sabahları orada bulabiliyorum.
Old 18-09-2007, 16:43   #971
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner

Unutma,dalgınlık bahsinde Adana rekorum var

Adliye içindeki günlük uğraşlarım arasında kalemlerde,duruşma salonlarında unuttuğum çanta,ajanda,anahtarlıklar v.s. yi aramak bulunuyor.Yıllardır duruşmalara dosya götürmüyorum,araması ve bulması zor oluyor.

Otomobilimin ahahtarını 1 hafta içinde üç kez kontak üzerinde unutmuşum,sabahları orada bulabiliyorum.

Benden daha unutkan olduğunuzu düşündüğümü;

itiraf ediyorum.
Old 18-09-2007, 18:02   #972
Gülümse

Strese-SON.com tarafindan Gulumse Sultanliga laik gorulmek o kadar hosuma gitti ki.. Tum gun gulumseyip durdugumu I.E
Old 18-09-2007, 19:50   #973
Admin

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
Sorunu çözmek için öneriniz var mı? Meslektaş soruları alanında bir meslektaşımızın sorusunu yanıtlamadan site lokalinde mesaj yazmayı yasaklayalım mı? Baskıcı ama "hukukyararı" adına güzel bir fikir olduğunu İ.E.
Old 18-09-2007, 21:59   #974
Seyda

Alıntı:
Yazan Admin
Sorunu çözmek için öneriniz var mı? Meslektaş soruları alanında bir meslektaşımızın sorusunu yanıtlamadan site lokalinde mesaj yazmayı yasaklayalım mı? Baskıcı ama "hukukyararı" adına güzel bir fikir olduğunu İ.E.

Bu fikri çok beğendiğimi, baskıcı olduğunu düşünmediğimi, ah ne güzel olur diye düşündüğümü İ.E.
Old 18-09-2007, 22:17   #975
Jeanne D'arc

Meslektaş Soruları alanından artık sıkıldığımı;

bunda ara ara hukuktan uzaklaşmak isteğinin olduğu kadar;

aynı zamanda üyelerce sorulan soruların içeriğinin etkili olduğunu;

cevabı; çok temel bilgilere karşılık gelen ya da kanuna bakılması halinde bulunabilecek ya da

hiç bilinmese bile basit bir iki forumu arayarak, kitap karıştırarak, kanuna bakarak bulabilecek soruların sorulduğunu;

bu tip soruları sorarken üyelerin sıkılıp sıkılmadıklarının aklıma takıldığını;

bu soruların sorulmasını diğer üyelere karşı ayıp telakki ettiğim için bazen hiç cevap vermediğimi, bazen biraz sert bir uslupta cevap yazdığımı buna rağmen üye dönüp teşekkür ettiğinde de utandığımı, bazen de dayanamayıp cevap yazdığımı;

soru soracak üye tarafından, konuyla ilgili olarak önceden araştırma yapılmasının, mevzuata, uygulamaya hakim hale gelinip, bu ön bilgi/araştırmasını da nakletmek suretiyle; yorum veya daha ileri düzeyde bilgi gerektiren hususların sorulmasının; cevap verecek üyeye de katkı sağlayacak soruların THS'ye daha çok yakışacağını;

neticeten bu konuda kafamın karışık olduğunu itiraf ederim.
Old 18-09-2007, 22:26   #976
Deniz İpek

Varsayılan başlıksız

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Meslektaş Soruları alanından artık sıkıldığımı;

bunda ara ara hukuktan uzaklaşmak isteğinin olduğu kadar;

aynı zamanda üyelerce sorulan soruların içeriğinin etkili olduğunu;

cevabı; çok temel bilgilere karşılık gelen ya da kanuna bakılması halinde bulunabilecek ya da

hiç bilinmese bile olsa basit bir iki forumu arayarak, kitap karıştırarak, kanuna bakarak bulabilecek soruların sorulduğunu;

bu tip soruları sorarken üyelerin sıkılıp sıkılmadıklarının aklıma takıldığını;

bu soruların sorulmasını diğer üyelere karşı ayıp telakki ettiğim için bazen hiç cevap vermediğimi, bazen biraz sert bir uslupta cevap yazdığımı buna rağmen üye dönüp teşekkür ettiğinde de utandığımı, bazen de dayanamayıp cevap yazdığımı;

soru soracak üye tarafından, konuyla ilgili olarak önceden araştırma yapılmasının, mevzuata, uygulamaya hakim hale gelinip, bu ön bilgi/araştırmasını da nakletmek suretiyle; yorum veya daha ileri düzeyde bilgi gerektiren hususların sorulmasının; cevap verecek üyeye de katkı sağlayacak soruların THS'ye daha çok yakışacağını;

neticeten bu konuda kafamın karışık olduğunu itiraf ederim.
sayın jeanne D'arc cevabınızı okuyunca nekadar haklı olduğunuzu ıtıraf etmeden geçemezdim.
Old 18-09-2007, 23:13   #977
Ahmet Turan

Sayın Darca aynen katılırken sayın admine kesinlikle katılmadığımı itiraf ediyorum))
Old 19-09-2007, 00:17   #978
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Admin

Yasakçı zihniyete bürünmeden bu sorunu çözebiliriz. Şöyle ; Hukukla ilgili 1 cümle bile yorumu bulunmayan üyenin bilgilerine hatta istatistiklerine şu şekilde not düşülebilir : Üyemiz, hukuk sitesinde bulunduğunu bilmesine ve hukukla ilgili yorum yapabilmesi gerektiğini öngörmesine rağmen hukukla ilgili yorumu bulunmamaktadır.Bilginize sunulur...
Old 19-09-2007, 00:59   #979
Gülümse

Bu konuya siddetle itiraz ediyorum dostlar.. Bu saatten sonra THS izmir toplantisi icin Izmir'e tasinabilirim ama hukuk okuyamam..

Saygi ile kalin
Ve gulumsemeyi unutmayin...
Old 19-09-2007, 10:30   #980
Av.Nur

"itiraz ediyorum" başlıklı bir konu açmayı düşündüğümü, ancak üşendiğimi itiraf ediyorum.

Not:Bu kadar yazmışken açsa mıydım?
Old 19-09-2007, 14:29   #981
peri kızı

Bu aralar hukuk sitesi açmak revaçta sanırım .İzlenimlerime göre(genel anlamda söylüyorum)açılan hukuk sitelerinin içeriğinin hatta konu baslıklarının bile THS ile benzerlik taşıdığını ,ancak taklitlerin her daim aslını yaşatacağını İ.E
Old 19-09-2007, 14:45   #982
Admin

Alıntı:
Yazan peri kızı
Bu aralar hukuk sitesi açmak revaçta sanırım .İzlenimlerime göre(genel anlamda söylüyorum)açılan hukuk sitelerinin içeriğinin hatta konu baslıklarının bile THS ile benzerlik taşıdığını ,ancak taklitlerin her daim aslını yaşatacağını İ.E
THS olarak taklit edilmekten ve yeni hukuk sitelerinin açılmasından bütün içtenliğimizle ÇOK mutlu olduğumuzu, daha fazla hukuk sitesinin daha fazla seçenek, hukuka daha fazla katkı, yeni fikirler, yeni birikimler, yeni paylaşımlar olduğuna inandığımızı, küçük bir kısmı amaçlardan sapıp yoldan çıksa dahi yaşamayı başaranların pek çoğunun hukuk dünyasına büyük katkılar yapacağını ancak maalesef yeni sitelerin de çok azının uzun soluklu olacağını düşündüğümüzü İ.E.
Old 19-09-2007, 15:38   #983
ilastepe

itiraf ediyorum icra dairelerinde robotlar çalışsaydı avukatların daha mutlu olacağını her icra dairesine gittiğimde müdürün yüzüne bakarken hayal ediyorum
Old 19-09-2007, 16:00   #984
Av.Ufuk Bozoğlu

Sn.Admin'in itirafından sonra çok kişisel olacak ama;

Hayatta en büyük zevkimin orta şekerli kahve içmek olduğunu İ.E.

En yorgun saygılarımla
Old 19-09-2007, 16:03   #985
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan av-ufuk

Hayatta en büyük zevkimin orta şekerli kahve içmek olduğunu İ.E.

Senelerce kahve pişiremediğimi, söylenen türlü yöntemleri titizlikle uyguladığım halde sonucun her defasında bulaşık suyu tadında olduğunu, giderek bunda ruhani bir talihsizlik aramaya başlayacak kadar kahve konusunda çaresiz kaldığımı, nihayet 34 yaşında bu işi başardığımı, son 6 denememin tmünde sonucun fevkalade ( ) olduğunu, okumayı yeni öğrenen çocuklar gibi her fırsatta kahve yapıp durduğumu ve başarımdan dolayı pek mutlu olduğumu, İ.E.
Old 19-09-2007, 16:12   #986
Deniz İpek

Varsayılan kahvemı super bende ısterım:)

itiraf edıyorum;en güzel kahveyı ben yapıyorum,bir içen hayatı boyunca lezzetını unutmaz
sevgıler
Old 19-09-2007, 17:40   #987
ecesaka

Sn. Şehper Hn. 1 fincan için dolu dolu 1 tatlı kaşığı kahve koyduktan sonra +1 kaşık kahve de kendinizden atın... Bakın nasıl da leziz bir türk kahvesi elde ediyorsunuz
Old 19-09-2007, 19:47   #989
Gülümse

Ve bir fincan kahvenin kirk yil hatirini da hesaba katmaniz gerektigini hatirlatmak isterim..

Isterse iki kasik olsun ister bes i bir arada...
Old 19-09-2007, 19:58   #990
Av.Mehmet Saim Dikici

Kahve konusunda kimse konuşmasın bence. Türkiye'de en çok kahve tüketen bireylerden birisi olduğumu İ.E.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 4 (0 Site Üyesi ve 4 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08732200 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.