Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hakimlik Savcılık Sınavı

Yanıt
Old 12-01-2007, 19:43   #1
Canavar Avukat

Varsayılan Hakimlik Savcılık Sınavı

Merhaba,
Hakim Savcilik sinavi ne zaman oluyor bilmiyorum yasim 29 bu sene icinde 30 yasina girecegim imkan varsa kacirmadan girmek istiyorum. Sinav ile ilgili bilginiz olursa basvuru icin haberdar edebilirseniz cok sevinirim.
Old 13-01-2007, 19:06   #2
av.sgenc

Kasım ayında açılması gereken hakimlik savcılık sınavının başına gelenlerden haberiniz vardır. Hakimlik savcılık sınavını yapma yetkisi Adalet Bakanlığı'nda değildir gerekçesiyle açılan dava şu an Anayasa Mahkemesi'nde beklemekte..Anayasa Mahkemesi'nin kararına göre Danıştay kararını verecek.Bu karar doğrultusunda da artık sınavı kim yapar, ne zaman yapar o zaman belli olur. Şu an kim ne dese yalan olur. Her şey bir muamma...
Old 14-01-2007, 11:19   #3
Canavar Avukat

Bilgi icin tesekkur ederim, bizim de yas geldi 29-30'a mart 77 dogumluyum bu gidisle eger yas sinirlamasini degistirmezlerse maalesef kacacak bu sans demektir
Old 14-01-2007, 19:52   #4
av.sgenc

inşallah en kısa zamanda açılır da yaşlanmadan kazanırsın hakimliği savcılığı. bir çok kişi için sınavın açılması çok hayırlı olacak..
Old 03-02-2007, 17:44   #5
RANA YILDIZ

geçtiğimiz yıl 2006 da başvurunuzu yapmış mıydınız
Old 09-02-2007, 18:39   #6
ebru41

Varsayılan Hakımlık sınavında onemlı karar!!

Arkadaslar Taha akyolun yazısını okudum ,anayasa mah hakimlik ve savcılık sınavlarının adalet bakanlıgının yapmasını anayasaya uygun bulmus,danıstayın basvurusunu reddetmıstır.Ne kadar dogru karardır bılemem ama en azından magdur arkadaslrımız ıcın surecın hızlandıgını bıldırmek ısterım.(Okumak ısteyenler ıcın,yazı mıllıyettekı bugunun kose sayfasındadır.)
Old 09-02-2007, 19:22   #7
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan RANA YILDIZ
geçtiğimiz yıl 2006 da başvurunuzu yapmış mıydınız

Hayir yapmadim, okul daha 2006 aralik ayinda bitti eger ki bu sene sinav acilirsa 31 ocak 1977 sonrasi doganlar (yasada yer alan bir onceki yas haddine istinaden bunu soyluyorum tabiiki degisebilir) bu sene sinavdan yararlanabilecekler ben de mart 77 oldugum icin kurtaririm diye dusunuyorum.
Old 10-02-2007, 23:12   #8
RANA YILDIZ

evet açıldığı takdirde giresiniz ama 2006 da başvurular yapıldı yeniden başvuru yapılabilmesi halinde gireceklerin sayısı hızla katlanacaktır.
Old 10-02-2007, 23:27   #9
A.Turan

Alıntı:
Yazan ebru41
anayasa mah hakimlik ve savcılık sınavlarının adalet bakanlıgının yapmasını anayasaya uygun bulmus,danıstayın basvurusunu reddetmıstır.Ne kadar dogru karardır bılemem ama

Anayasa Mahkemesi bu kararı 10 a karşı 1 oyla ve oy çokluğu ile almıştır. Hemen hemen oybirliği demektir bu. Türkiye'de yasaların anayasaya uygunluğunun yargısal denetimini yapan tek yüksek Mahkemenin kararını yeterli bilgi sahibi olmadan eleştirmeye kalkmak bir hukukçu adayı için şık olmaz. Kendini zor duruma sokar. Saygıyla.
Old 11-02-2007, 00:30   #10
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan RANA YILDIZ
evet açıldığı takdirde giresiniz ama 2006 da başvurular yapıldı yeniden başvuru yapılabilmesi halinde gireceklerin sayısı hızla katlanacaktır.

Yalniz bu soylediginiz bir acidan cok kotu, acaba basvuru yapilmasi engellenecek mi ? 2007 yili yeni bir yil kabul edildiginden bu sene basvuracak adaylara bu imkanin verilmemesi durumu mu var demek acaba bu ? sadece 2006'da basvuranlar icin sinava giris soz konusu ise yandik o zaman gecmis ola wallahi cok uzulurum simdiden
Old 11-02-2007, 01:38   #11
ebru41

Turan bey acıkcası bana vermıs oldugunuz cevabı okurken tebessum ettım.Benım mesajımı nası bu sekılde anladınız onu ben anlayamadımAcık acık dıyorum kı "kararın dogrulugunu bılemem",sızce bu ne ıfade edıyor?Yeterlı bılgı sahıbı olmadıgım ıcın bılemem dedım.Anlasılan sız elestırmeye cok acıksınız.Kaldı kı ogrencı oluyor olmam bana susma hakkı vermez sadece,tabı kı dusuncem neyse acıkca soyleyebılrım.Saygılar.
Old 11-02-2007, 12:17   #12
RANA YILDIZ

sayın batur 77,yaş şuan elverişli sınav açılırsa bu husuları göz ardı etmeyeceklerine inancım tam.
Old 11-02-2007, 12:54   #13
E_m_r_E

arkadaşlar şimdi yazacaklarım duyumdur ertelenen sınav mart ortalarında yapılacakmış ardından ise yeni bir sınav açılacakmış yaklaşık iki ay sonra yani mayıs gibi tekrar söylüyorum bu bir duyum yazılı bir açıklama değil..
Old 11-02-2007, 13:36   #14
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan E_m_r_E
arkadaşlar şimdi yazacaklarım duyumdur ertelenen sınav mart ortalarında yapılacakmış ardından ise yeni bir sınav açılacakmış yaklaşık iki ay sonra yani mayıs gibi tekrar söylüyorum bu bir duyum yazılı bir açıklama değil..

ha gayret insallah olur bu arada sormak istedigim bir unsur daha var, bu sinav icin ogrenci hazirlayan bildiginiz istanbul'da iyi bir dershane var midir ? Varsa bilgilerini verebilir misiniz ozelden ?
Old 11-02-2007, 16:40   #15
tuuba68

Alıntı:
Yazan E_m_r_E
bu kadar kısa aralıklarla sınav yapılacağı ihtimali bana pek mantıklı gelmedi.. emre arkadaşım aceba bu duyumu nereden aldınız.. çünkü duyumun kaynağının sağlamlığı çok önemli.. ben bu sınavı uzun süre bekledim.. sonuç alamayınca büro açtım.. sınav bukadar kısa bir süre içinde olursa mahvolurum..çünkü çalıştığım konuların çoğunu unuttuğumu düşünüyorum. mart ortalarında yapılacak olan idari yargının mülakatı olmasın?? duyumunuz ne yönde???
Old 12-02-2007, 02:26   #16
av.sgenc

Bu kadar kısa süre içinde 2 sınav yapılacağı duyumu bana da biraz düşündürücü geldi. Çünkü hakim stajyerlerinin stajlarının bir dönemini geçirdiği Adalet akademisinin olanakları kontenjan açısından kısıtlı diye biliyorum. Sınavlar da genellikle belli aralıklarla yapılıyordu zaten. Şu an nasıl bir prosedür izleneceğini kimse bilemez. Belki açılacak sınava(eğer açılırsa) sadece 2006 da başvuranlar girecek. Belki de yeni başvuruları kabul edecekler.
Zaten arkadaşımız da bunun bir duyum olduğunu yazmış. Ama bence imkansız birşey.
Bir an önce de sınavın açılmasını da bekliyoruz tabiki. Ben de 2006'DA başvurup sınava giremeyenlerdenim. Halbuki ne de güzel hazırlanmıştık....
Old 12-02-2007, 11:13   #17
Canavar Avukat

Aslinda sikayet edip ustunde de fazla durmamak gerekiyor, hersey olacagini varir imkanimiz varsa sansimizi deneriz; olum kalim meselesi haline getirmemekte fayda var
Old 14-02-2007, 00:17   #18
E_m_r_E

Sayın tuuba68 ,Syın Batur77

arkadaşlar tekrar yazıyorum bu bir duyum ben hakimlik savcılık sınavı için dershane bakıyordum birçok yerle konuştum bazıları hiç lafını bile etmedi sadece bir dershane yetkilisi bana böyle bir duyum aldıklarını iletti ancak martta yapılacak diye söylenen sınav ertelenen sınav olduğu için 2 ay sonra yapılacak diye söylenen sınav ise yeni açılacak sınav olduğu için süre ondan kısa bana biraz mantıklı geldi şöyle ertelenen sınavı yapıp tekrar sınav açıcaklar çünkü tekrar müracaat etmek isteyenler için bir sınav yapmaları gerekiyor tabi yeni müraccat alırlarsa tabi ama mesela bugünde nisan sonu diye duyumdum sonuçta arkadaşlar bu iş açıklanan kadar hep duyum olarak kalıcak... Sayın Batur 77 istanbulu bilmiyorum ama ankarada iyi dershaneler var bilgin olsun kısa süre için ikamet edebilirsen tavsiye edebilirim ...Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum ....
Old 14-02-2007, 11:03   #19
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan E_m_r_E
Sayın tuuba68 ,Syın Batur77

arkadaşlar tekrar yazıyorum bu bir duyum ben hakimlik savcılık sınavı için dershane bakıyordum birçok yerle konuştum bazıları hiç lafını bile etmedi sadece bir dershane yetkilisi bana böyle bir duyum aldıklarını iletti ancak martta yapılacak diye söylenen sınav ertelenen sınav olduğu için 2 ay sonra yapılacak diye söylenen sınav ise yeni açılacak sınav olduğu için süre ondan kısa bana biraz mantıklı geldi şöyle ertelenen sınavı yapıp tekrar sınav açıcaklar çünkü tekrar müracaat etmek isteyenler için bir sınav yapmaları gerekiyor tabi yeni müraccat alırlarsa tabi ama mesela bugünde nisan sonu diye duyumdum sonuçta arkadaşlar bu iş açıklanan kadar hep duyum olarak kalıcak... Sayın Batur 77 istanbulu bilmiyorum ama ankarada iyi dershaneler var bilgin olsun kısa süre için ikamet edebilirsen tavsiye edebilirim ...Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum ....

Emre selam,
Dershanelerin verdigi egitim sinavdan ne kadar once basliyor fiyatlari ne civardadir ve de tavsiye edebilecegin dershane varsa bilgilerini verir misin gerekirse ankara'a gelirim hic sorun da olmaz

Tesekkurler
Old 14-02-2007, 14:41   #20
alfabe

Varsayılan 25 Kasım'da yapılamayan Adli Yargı Hakimliği Sınavı

Son beş günlük araştımalarıma göre Ankara'da ertelenen sınava yönelik kurs yok.Sınav tarihi açısından 25 Mart diye bir beklenti var(dersanelerden birinde ders veren bir hocanın fikri), ama şu saate kadar resmi herhangi bir gelişme işitmedim.
Old 14-02-2007, 23:27   #21
E_m_r_E

Ankarada ertelene sınava yönelik kurs zaten olamaz Sayın Alfabe çünkü sınavın ne zaman yapılacağı belli değil ancak sınıf açmış ve ders veren kurslar (2 tane) var ki ben birisine gidiyorum öngörülerde tabi mart ayı geçiyo ancak açılan kurslarda seçimden önce olacak bir sınava yönelik bir program uygulanıyor ama daha önceki bir tarihte olma ihtimalinde hızlandırılmış bir program uyguluyabiliyolar.

Saygılar...
Old 15-02-2007, 10:38   #22
tuuba68

[quote=E_m_r_E]emrecim.. bizimle duyumunu paylaştığının farkındayız..biz sadece söylediklerin hakkında yorumumuzu belirttik..yoksa benim seni eleştirme gibi bir düşüncem olmadı.. ben de ankara'da bir süre kalarak kursa gittim..ve gittiğim kurstan hiç memnun kalmadım..şuan burda o kursun adını zikretmem doğru olmıycak..ancak kursa gitmeyi düşünen arkadaşlarıma tavsiyem; kurs seçiminizi çok iyi yapın..çünkü bu tarz kursların çoğunluğu eğitim yuvasından ziyade ticarethaneye dönüşmüş.. çok umut bağlayıp da zaman kaybına uğramış; morali bozulmuş bir şekilde kurstan ayrılmayın..benim kursum 4-4,5 ay sürdü..biz en uzun dönemdik..daha kısa sürenler de oldu.. sınav tarihine göre ayarlıyorlar..ama 5 ayı geçmez hiçbirisi..o zaman içerisinde kursa gitmeyip günümün tamamını milli kütüphanede geçirmek daha verimli olurdu bence ama yanlış yaptığımı yeni yeni farkediyorum....umarım sınav martta olmaz..çok erken ..ayrıca arka arkaya sınav açarlarmı bilmiyorum..2 ay aralıkla çok zor..ya marttaki olmaz bence ya da nisandaki..kasıma kalır..tabi bu benim görüşüm..herkese kolay gelsin..
Old 15-02-2007, 23:05   #23
av.sgenc

Ben şahsen bu şekilde ki kurslardan yana değilim. Tuuba68 arkadaşımızından belirttiği gibi bu kursların bir ticarethaneden farkı olmadığını düşünüyorum.Zaten konular belli, kitaplar belli,herşey belli.. Çözmen gereken bir denklem,uğraşman gereken bir problem yok ki ÖSS gibi dershaneye gidesin..Hukuk Fakultesini bitiren her hukukcu eğer gerçekten de istiyorsa güzel bir bireysel çalışma ile bu sınavları kazanacaktır...
Saygılarımla...
Old 15-02-2007, 23:20   #24
E_m_r_E

Sayın Tuuba68

Beni eleştirdiğinizi hiç düşünmedim yanlış anladınız herhalde beni ben sadece yaşadıklarımı anlattım zaten eleştirilicek bişey de söylemedim herhalde neyse benim ileticeklerim bu kadar ayrıca tuuba bana gttiğin ve memnun kalmadığın kursun ismini verebilirsen çok sevinirim ben tahmin edebiliyorum ama bana özelden bir msj atarsan memnun olurum ayrıca şunuda ekliyim benim gittiğim kurs için söylüyorum orda hukuk fakültesindeki gibi bir ders anlatımı yok daha özet ve daha çok soru yakalama amacına yönelik soru taktikleri üstünde durulan bir eğitim işte burdan şöyle soru gelebilir bu soruyu 10 değişik şekilde sorabilirler diye bunlar misal tabi eğer çalışma disiplinine sahipseniz gitmeden belki halledebilirsiniz ancak değilseniz kursun faydasını mutlaka görürsünüz benim amacım burda reklam yapmak değil tabi bundan bir kazancımda olmaz sadece benim gibi hukukçu olan arkadaşlarıma yardımcı olmak ve fikirlerimi paylaşmak herşey gönlünüzce olsun..

Saygılar..
Old 16-02-2007, 14:57   #25
t.deniz

Arkadaşlar maalesef bunun da bi duyum olduğunu hatırlatarak,çünkü yetkililer bizleri aydınlatma konusunda pek özverili değiller,yeni başvuruların kabul edilmeyeceğini ve sınavında nisan sonu gibi yapılacağını duydum.yönetmelikte 3ay öncesinden haber verilmesi gerektiği yazılı,umarım buna uygun bi zamanlama yapılır.hadi hayırlısı
Old 17-02-2007, 01:27   #26
alfabe

Varsayılan Bekliyoruz ama neyi...?

Ben adli yargı sınavı için son bir senemi harcadım, çok sevdiğim ama geleceğini çok parlak görmediğim avukatlığı gözardı etmek zorunda kalarak...Bu sınava (olursa) üçüncü girişim olacak. Daha öncekilerde 66 ve 68 aldım.
Benim kanaatime göre en iyi hukukçu; ne akademisyen, ne de hakim-savcıdır. En iyi hukukçu bence iyi bir avukattır.Ama ülkemiz gerçekleri beni hakimlik-savcılığa zorunlu kılıyor.Tırnaklarınla en çok hukuk fakültesini bitirebiliyorsun.Maalesef ki hukuğun da bir piyasası var,her piyasanın olduğu gibi avukatlık piyasasının da acımasız kuralları...
Babası çiftçi,annesi işçi olan birisi (yani ben) bu piyasada olamam, sekreterin 600 YTL aldığı bir büroda, bana adına meslektaş dediğim hiçkimse 550 YTL'yi reva görecek gaflet içinde avukatlığı seçenek olarak sunamaz! Bu meslek bu kadar ucuz değildir!Yanlarında sigortalı olarak çalışacak avukat arayan avukat üstadlarım;sizinde sıkıntılarınızı tahmin edebiliyorum.Yıllarca uğraş verip edindiğiniz serveti muhafaza etme gayretinizdir buna iten sizi...İstisna olsanızda -ama 5 kişiden 4'ü böyleydi-o bir kişi siz çoğunluksunuz benim inancımda.
Kurslara gelince; sadece motivasyon kaynağı,çünkü fakülteyi bitiren birinin orada ders anlatan bir hocadan çok fazla bir eksiği yoktur.Kurslarda öğrenmek bir tarafa sizin (üzülerek yazıyorum) rakiplerinizin! sizden ne kadar az yada çok bildiğini görüp çalışma güdünüzü etkilemekten fazla da bir etkisi yoktur diye düşünüyorum.
Öfkemi anlayışla karşılamanız dileğiyle,sevgi ve selamlar...
Old 17-02-2007, 17:06   #27
PINAR YILMAZ

Söylediğiniz bütün sözlere üzülerek katılıyorum ne yazıkki..Gerçekten en iyi hukukçu işini en iyi yapabilen avukattır.Ama ekonomik şartlara göre tercih yapmak zorundayız..
Old 19-02-2007, 00:49   #28
av.sgenc

Ben sınav ilanı yapılmadan bir türlü çalışamıyorum ancak şimdi çalışmak zorundayız. Sınavın olup olmayacağı belli olmamasına rağmen.(Ama ısrarla alınan duyumlar sınavın nisan veya mayıs ayınca kesin olacağını söylüyor) Yavaş yavaş ya da birden bire motive olmak lazım...Daha sonra çok geç olabilir...
Old 24-02-2007, 13:09   #29
şirin

Alıntı:
Yazan E_m_r_E
sevgili emre..duyumda olsa içime su serptin.umarm duyumun doğrudur..bu uzun süredir duydugum en güzel haber.çünkü ben sadece idari hakimliğe başvrmuştum,onuda kıl payyla kaçrdım.yani şuanda girebileceğim bir sınav bileyok. bir sene daha sınav beklemek ihtimali ise beni çıldrtıyo.umarım mayıs gibi bir sınav olr.lütfen yeni duyumlar alrsan bizimle de hemen paylaş..iyi çalışmalar.
Old 27-02-2007, 17:18   #30
judge21

Varsayılan hakimlik sınavı

İDARİ YARGI HÂKİM ADAYLIĞI MÜLAKATI HAKKINDA DUYURU

ÖSYM tarafından 15.10.2006 tarihinde yapılan İdarî Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Sınavı ile bu sınavın dayanağı olan Adlî ve İdarî Yargıda Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınav Mülâkat ve Atama Yönetmeliği hükümlerinin iptali istemiyle Yargıçlar ve Savcılar Birliği adlı dernek tarafından açılan davada, Danıştay 12 nci Dairesince verilen yürütmenin durdurulması kararının (Ek:1) uygulanmasını teminen, 18-28 Aralık 2006 tarihleri arasında yapılacağı ilgililere tebliğ edilen idarî yargı hâkim adaylığı mülakat sınavının belirtilen tarihlerde yapılamayacağı 20 Kasım 2006 tarihinde web sitemizden ilgililere duyurulmuştur.
Bakanlığımızca Danıştay 12 nci Dairesince verilen yürütmenin durdurulması kararının kaldırılması istemiyle Danıştay İdarî Dava Daireleri Kuruluna itiraz edilmiştir (Ek:2). Kurulun 30.11.2006 tarihli ve 2006/1333 İtiraz Nolu Kararıyla; itirazın kabulü ile Adalet Bakanlığının 2802 sayılı Kanunda belirtilen hâkim ve savcı adaylarının alımına ilişkin yazılı yarışma sınavı ile mülâkatı yapma ve bu konulara ilişkin hususları düzenleme yetkisinin olduğu, ancak bu yetkinin Anayasanın 2, 138, 139, 140 ve 159 uncu maddelerine aykırı olduğu gerekçesiyle iptali için Anayasa Mahkemesine itiraz yoluyla başvuruda bulunulduğu belirtilerek, “100 idarî yargı yargıç alımına yönelik olarak 15.10.2006 tarihinde yapılan yazılı sınav ile bu sınav sonucunda yapılacak mülâkatın ve bunların dayanağı olan Adlî ve İdarî Yargıda Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Sınav Mülâkat ve Atama Yönetmeliğinin, Anayasa Mahkemesince bir karar verilinceye kadar veya Anayasa Mahkemesince beş ay içinde karar verilmemesi halinde bu süre sonunda dosyadaki bilgi ve belgeler esas alınarak İdarî Dava Daireleri Kurulunca yeniden bir karar verilmek üzere yürütülmelerinin durdurulmasına” (Ek:3) karar verilmiştir.
Anayasa Mahkemesi 07.02.2007 tarihli, 2006/162 Esas, 2007/15 sayılı Kararıyla, dava konusu yasal düzenlemenin Anayasaya aykırı olmadığına ve itirazın reddine hükmetmiştir (Ek:4). Bunun üzerine Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, 15.02.2007 tarihinde dosyanın Danıştay 12 nci Dairesine gönderilmesi yönünde karar ittihaz etmiştir (Ek:5).
Danıştay 12 nci Dairesince verilen yürütmenin durdurulması kararının Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca kaldırılması, İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen yürütmenin durdurulması kararının ise Anayasa Mahkemesince davanın sonuçlandırılması sebebiyle ortadan kalkması dikkate alınarak idarî yargı hâkim adaylığı mülâkat sınavına ilişkin işlemlerin kaldığı yerden devam etmesi gerekmiştir.
Bu itibarla;
1) ÖSYM tarafından 15.10.2006 tarihinde yapılan idarî yargı hâkim adaylığı yazılı sınav sonucuna göre daha önce mülâkata çağrılan adaylar 26.03.2007-05.04.2007 tarihleri arasında (Ek:6) daki listeye uygun olarak Adalet Bakanlığı Ek Bina Konferans Salonunda (Milli Müdafaa Caddesi No:22 Bakanlıklar/ANKARA) belirtilen günde saat 09.00’dan itibaren mülâkata alınacaklardır.
Ayrıca bu adayların başvuru formunda gösterdikleri adreslerine Bakanlığımızca acele posta servisi (APS) yoluyla tebligat yapılacaktır. Mülakata çağrılan adayların Personel Genel Müdürlüğü Mesleğe Kabul ve Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne gelmeleri halinde de bizzat tebliği cihetine gidilecektir.
2) Mülâkata girecek adayların istenen belgeleri (Ek:7) tamamlayarak Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne vermeleri veya masrafını ödemek şartıyla mahalli Cumhuriyet başsavcılığı aracılığıyla en geç 19.03.2007 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.
Cumhuriyet başsavcılıkları kendilerine teslim edilen belgeleri aynı gün acele posta servisi (APS) yoluyla Personel Genel Müdürlüğüne göndereceklerdir.
İlgililere önemle duyurulur.

Ek:1) Danıştay 12 nci Dairesinin 13.11.2006 gün ve E:2006/4784 sayılı yürütmeyi Durdurma Kararı
Ek:2) Danıştay 12. Dairesinin kararına karşı Bakanlığımızca yapılan itiraza ilişkin dilekçe
Ek:3) Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 30.11.2006 gün ve 2006/1333 sayılı kararı
Ek:4) Anayasa Mahkemesinin 07.02.2000 gün 2006/162 Esas, 2007/15 sayılı kararı
Ek:5) Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 15.02.2007 gün ve 2006/1333 sayılı kararı
Ek:6) Mülâkata Gireceklere Ve Girecekleri Tarihlere İlişkin Liste
Ek:7) Mülâkata Girecek Adaylardan İstenen Belgeler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi