Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

"Ayı" cinayetine 29 yıl hapis

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-11-2007, 20:17   #1
Emin Cihan UYSAL

Varsayılan "Ayı" cinayetine 29 yıl hapis

"Ayı" cinayetinde sonuç açıklandı. 29 yıl hapis cezası verildi.
Samsun'da, geçen yıl Dünya Kupası karşılaşmasını izlemek için evine gittiği arkadaşı 35 yaşındaki Cemal Yaman'ı kendisine “Ayı” diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle 47 yerinden bıçaklayarak öldüren özel güvenlik görevlisi 32 yaşındaki Barış Ağçe, ‘cinayet’ten 24 yıl, ‘hırsızlık’tan 5 yıl olmak üzere toplam 29 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Kıran Mahallesi'nde geçen yıl Haziran ayında meydana gelen olayda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Barış Ağçe, üniversitede bahçıvanlık yapan evli ve 2 çocuk babası arkadaşını 47 yerinden bıçaklayarak öldürmüş ve evde bulunan ziynet eşyalarını almıştı. Olaydan sonra yakalanan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Ağçe, duruşmalarda yaptığı savunmasında, “Aynı yerde çalıştığımız için sürekli benimle şakalaşırdı. Bana fiziğim nedeniyle ‘Ayı’ derdi. Olay günü beni kendisi evine çağırdı. Eşi ve çocukları yoktu. Birlikte markete gittik çerez aldık. Sonra eve gelip maç izlemeye başladık. Bu sırada benim çocuğum olmadığı için bana ‘Eşinin taşeronu kim ayı’ dedi. Ben de kendisini uyardım. Bana ‘Ayı’ demeye devam etti. Yüzüme tükürüp bana vurdu ve kavga etmeye başladık. Mutfağa gidip bıçak aldı. Ben de elinden aldığım bıçağı ona sapladım. Kaç kez vurdum bilmiyorum. Vereceğiniz cezaya razıyım” diye konuştu.

Mahkeme, cinayeti planlayarak işlediğini belirterek tutuklu sanık Barış Ağçe'ye adam öldürmek suçundan 24 yıl, hırsızlıktan da 5 yıl olmak üzere toplam 29 yıl hapis cezası verdi."

http://www.platforumum.com/ayi-cinay...s-t4894.0.html
Old 02-11-2007, 20:17   #2
oguzhand0

Yargıtay'dan döner gibime geliyor ya...

Merak ettim temyiz sonucunu...

Hadi bakalım!
Old 12-11-2007, 21:30   #3
mehmet kaya

Fiilin işlendiği sırada Yeni TCK yürürlüğüğe girmiş ( geçen yıl dendiğine göre ). Fail maktulün kendisine "ayı" dediğini yüzüne tükürdüğünü ve vurduğunu sonrasında ise mutfağa gidip bıçak alıp kendisine saldırdığını belirtiyor. Tabi hiç de inandırıcılığı olmayan gerçek dışı bir savunma olduğu son derece net. Maktül kendisini evine çağırıp durup durduğu yerde neden saldırsın neden dövsün ? Ayrıca maktulün evinden ziynet eşyalarını peki neden alıyor.Amaç ortada. Mahkemenin cinayeti tasarlayarak işlediği yönündeki kararına katılıyorum ancak burada tck.mad.82/a bendi sözkonusu olduğundan ağırlaştırılmış müebbet cezasının verilmesi gerekmez miydi ? Bu yönden verilen kararın isabetli olmadığı kanaatindeyim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi