Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Bir Uçurumdur Hayat

Yanıt
Old 15-05-2007, 09:37   #151
Av.Duygu Keleş

Çok değerli bir dostumun öğüdüdür ömrümce saklamayı planladığım:Hayat mücadeledir ve yılmamaktır.Hele de dolaşıyorsa damarlarında hırçın Karadenizli kanı daha da sıkı asılmaktır. Zorlmakatır şartları.Eğilmemektir,yorulmamaktır...Varsa hayatta herşeyin bir zıttı(güzel-çirkin,tatlı-ekşi.. gibi) seninde karşında hep birileri olacaktır.Boynunu eğer ve teslim olursan onlara en büyük ihaneti edersin seni doğuranlara ve yaratanlara.En önemlisi de sahip olduklarına.
Varlığının sebebini ve değerini biliyorsan eğer hayat da güzel şeyler sunar insana.Tutabilirsen elinde bravo sana.Tutamazsan kaçırırsan sakın yılma.Yeni ufuklar açacaktır kader bir gün sana.

Not:Bu düşünceleri aklıma sokan,beni kendince dolduruşa getiren ama bence motive eden dostuma bir ömür boyu kahkaha dilerim
Old 16-05-2007, 10:30   #152
akdevrim

İnceleme

başlığı atan atmış,
bir uçurummuş hayat...
bir yarayı kanatmış...
acil durummuş hayat...
her gelen yorum yazar...
ne kadar koşarsınki..
akdevrim sonun mezar...

akdevrim.05.2007.istanbul...
Old 16-05-2007, 15:36   #153
Av.Duygu Keleş

Trabzon da milli bayramlardan birinde Kurtuluş Savaşı zamanlarını hatırlayan yaşlı bir amcayı kahramanlıkları anlatsın diye törene davet etmişler.Mikrofonu eline alan amcamız "Düşman Yoraz dan görindii,biz bi kaçayruukkk,bi kaçayruukkkk... demeye başlayınca yaşlı amcanın mikrofonunu kapatıp,apar topar kürsüden indirmişler.

Hayat ,dürüst olmaktır.
Old 16-05-2007, 18:17   #154
Zeki

Hayat bir gün orda bir gün burda olmaktır.
Bugün hayat Ankara'da olmak. Burası çok sıcak olmak! Burası adamı bunaltmak. Bugün Hayat Anakara'da yolunu kaybetmek. Eski arkadaşlarını görmek, bir kaç laf etmek ondan bundan.

Hayat, tavsiyelerde bulunmak bazen insanlara; çok kısa bir süre içerisinde Ankara'da su problemi bekleniyor hatta bazı sesini çıkaramayacak muhitlerde su kesintileri başlamış bile... Sıra daha sonra diğer muhitlere gelebilir. Acil çözüm lazım kısacası. Mesela seçime gitsek yaz olmadan

Hayat aradığını bulmaktır. Trabzon'da yoktu Anakara'da buldum aradığım kitabımı.
-Eeee işte, boyuk şehir...
-En çok da Ankaray'ı seviyorum bu şehirde ama sular kesince ne olur bilemem...
Old 16-05-2007, 19:07   #155
Zeki

Hayat,
Bozuk bir maus'un imleçiyle tıklamaya çalışmaktır...
-Sabit dur, oynama sakın!!!
-Ohh be!

Hayat; mausun'un imleçini hedefe denk getirmek ve enter'a basmaktır...
Old 17-05-2007, 12:07   #156
Seyda

Varsayılan Bazen nefret de etsem bu şehri seviyorum..

Sıcak bir bahar günüdür.Edirnekapı'dan Kadıköy otobüsüne binilir.Cam

kenarına oturulur.Üstteki bütün ufak camlar açıktır.Kulakta kulaklık,radyoda en

sevilen sarkıyı bulmak için bütün kanallar sırayla geçilir..Tam o sırada bulursun

aradığın şarkıyı.Bir bakarsın ki Boğaziçi köprüsünden geçiyorsun.İşte tam o

anda gözlerini kapatırsın ve ılık rüzgar yüzüne yüzüne vurmaya

başlar,üşümezsin çünkü güneş ısıtır, içini sıcacık yapar..Arada gözlerini açarsın

ve İstanbul'un eşsiz manzarasında uçtuğunu hissedersin..Sanki gökyüzünde bir

köprü var ve ordan geçiyorsun..

Hayat; rüzgarın yüzünü okşamasını,bazen saçlarını uçuşturmasını hissetmek ve

yüzünü yukarı kaldırıp içinden şükretmektir, tam üşümeye başlayacağın anda

güneşin sıcaklığında ısınmaktır.. Yaşadığın her anın tadını çıkarabilmektir

hayat..
Old 17-05-2007, 13:25   #157
akdevrim

İnceleme

hayat nefes alırken,acı tatlı duymaktır...
bulutların üstünde hayalinde kaymaktır...
yüzleşmek varlığınla,ya yerinde saymaktır..
hayat bence insanın,
taşıdığı her canın
bedene isyanıdır...
derin bir uçurumdur,
acısı ve tatlısı,
kollusu kanatlısı..
her telden vede dilden..
renkleri,ahenkleri
içinde barındıran...

akdevrim.17.05.2007.istanbul...
Old 17-05-2007, 18:22   #158
AV.ZAFER TUNCA

Bir eliyle verdiğini diğer eliyle alan ama her zaman mutlu etmeyi bilen bir sevgili…
Hergün insanlara umut satan bir piyangocu …
Siz altından geçerken o üst geçitte yürüyen hayatınızın kadını…
Bir tefeci ya da, bir verip beş isteyen...
Nefesiniz kesilmek üzereyken suyun yüzeyine çıkıp aldığınız o derin nefes…
Hayat…
Ne olduğunu kim bilebilir…
Ne olduğunu bilmiyorum ama nasıl olduğunu söyleyebilirim. Hayat, sırılsıklam aşık olduğun için saçmaladığın ilk buluşmalar gibidir. Asla tatmin etmez ama hep umut vericidir
Old 19-05-2007, 15:29   #159
Seyda

Hayat; misafirin iki küçük meraklı çocuğunun sorduğu herşeye cevap vermekten yorulmaktır..Biri beni kurtarsıınnnn!!!!
Old 19-05-2007, 15:33   #160
av.fundasin

Evet...Hayat bir uçurummuş meğer.Kenarında dolaşırken beni içine çağıran ve düşmemek için çırpındığım...
Old 19-05-2007, 15:35   #161
Jeanne D'arc

Hayat, küçüklerin sorularından bunalan ve "biri beni kurtarsın" diyen Seyda'ya (Ş değil); "kontra atağa geç, onların sana sorduğu şeylerin benzerlerini, aynen onlar gibi, sen onlara sor, göreceksin bak, eğlenceli de olacak" demektir.
Old 19-05-2007, 15:41   #162
Seyda

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Hayat, küçüklerin sorularından bunalan ve "biri beni kurtarsın" diyen arkadaşa; "kontra atağa geç, onların sana sorduğu şeylerin benzerlerini, aynen onlar gibi, sen onlara sor, göreceksin bak, eğlenceli de olacak" demektir.

8.00'dan beri ayaktayım ve miniklerin ''shake it up shekerim''

isteklerinden sonra bu şarkıdan iğrenmeye başlamıştım ki yeni bir istekte

bulundular, nerden biliyorlarsa.. : Ferhat Göçer'den Cennet'i aç Seyda Abla....

Soru soracak halim kalmadı D'arc..
Old 19-05-2007, 17:16   #163
tiny lady

kaç zamandır uğramadığım dost meclisine FB^^nin 100. yıl şampiyonluğu şerefine iki satır:
Hayat; bademli çikolatalı sarı-lacivert pastanın tadını çıkarmaktır doyasıya nice şampiyonluklara...
Old 19-05-2007, 17:21   #164
tiny lady

FB bir yana da... hayat; yaşamak'ın organize halidir
Old 19-05-2007, 17:23   #165
Jeanne D'arc

Hayat; ennihayet birazcık çalışmanın verdiği iç huzuruyla, ağlamaklı bir havada pencere kenarında çay yudumlarken, Fikret Kızılok'tan "Bu kalp seni unutur mu"yu dinlemektir.
Old 19-05-2007, 19:19   #166
akdevrim

Yeni Fikir

hayat dediğin olay,
kendini kandırmaktır...
hasret çeken dudağa,
öpücük kondurmaktır...
donsun zaman ve saat,
tutmuyorsan nasihat...

akdevrim.19.05.2007.istanbul...
Old 19-05-2007, 23:16   #167
Av.H.Sancar KARACA

Mutlu

Alıntı:
Yazan hanım büşra
kaç zamandır uğramadığım dost meclisine FB^^nin 100. yıl şampiyonluğu şerefine iki satır:
Hayat; bademli çikolatalı sarı-lacivert pastanın tadını çıkarmaktır doyasıya nice şampiyonluklara...

Hoş geldinız Sayın hanım büşra

Bu arada;
Hayat, en büyük rakibine harakiri yaptırmaktır.
Old 21-05-2007, 10:16   #168
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Hayat bazen bir kalbin atışlarını duymak istemektir biran gözün kara olması ve de cesaretsiz bir bedene cesaret yüklemektir.Haykırabilmektir biran geleceği düşünmeden o anı yaşamak o anın güzelliğini yaşamak ve öylece tüm seslere kulak kabartmaktır ve kendi anlamını yükleyebilmektir.Tüm melodilerde kendini hissedebilmektir.
Old 22-05-2007, 15:28   #169
Av.Duygu Keleş

Hayat bağışlayıcı olana güzel görünür.Ne kadar nefret ve kim doluysa için okadar uzaklaşırsın hayattan ve o kadar zor gelir yaşadıkların.Ne kadar large san ve ne kadar ti ye alabiliyorsan yaşadıklarını o kadar mutlusundur.Ama bir insan düşünün belki hiç göremez gerçek varlıkları ama onları hayal eder.Hayal ettikleri her zaman güzeldir çünkü o öyle görmek istiyordur.Gerçeklere ne kadar çıplak gözle bakarsak okadar ayrıntılardan rahatsız oluruz.

Ben hayatı insanları doğayı varlıkları sadece görmek istediğim gibi görürüm.Güzele çirkin bakarsam O ÇİRKİN,çirkine güzel bakarsam O GÜZELDİR.Hayatı sadece ben yönlendiririm.O herzaman bana uymak zorundadır.
Old 22-05-2007, 19:36   #170
Av.Duygu Keleş

Hayatta fazla mesai yapmak isteyenlere duyrulur:
-Fazla mesai ücreti mi?Oda neymiş.Hala çalışabildiğinize şükredin.
-Hayatveren iyiniyetli olarak mesainizi uzattı.Saygısızlık yapmaya gerek yok

Hayat en uzun iş.Emeklilik tek çeşit:Malulen

Herkese kolay gelsin...
Old 23-05-2007, 08:04   #171
Zeki

-Yardıma ihtiyacım var! Başımı kaşıyamıyorum
-İtici bir teklif gibi gelebilir ancak çaresizlik kötü şey!

-Bir gün neden 24 saat ya allah aşkına hiç esneklik de yok!... Şunu 48 yapsak nolur. Hele de bir resmi mesai saatleri var ya, çıldırtıyor adamı! 08-12, 13-17... Bir de çalışıyor ve iş kovalıyorsan ''vayy haline''

Hayat; birinin başını kaşımaya yardım etmesine acil derecede ihtiyaç duymaktır...

Help!
İmdat!
Old 23-05-2007, 12:49   #172
Av.Duygu Keleş

Hayat,evde akşamdan kalan 2 kurabiyeyi kardeşinden gizli mideye indirdikten sonra suçu Raffi ye yüklemektir

-Ben yemedim Raffi yedi.
-Ama Raffi tatlı yemez ki..
-Canı çekmiş sanırım bende verdim yazıktır diye
-Sahi miiii...
-hı hı
(Bu sırada zavallı Raffi bu dialogda bir bana bir kardeşime bakar.Kurabiyeleri ben yalanları da kardeşim yediPeki mağdur olan kim?)
Old 24-05-2007, 00:41   #174
Cest la vie

Bir hafta once:
-Ne zaman geliyorsun?
-Soylemem. Ama 20'si ile 30'u arasinda her an bekleyin.
Dun:
(Turkcell hattimdan 15.00 sularinda arayinca)

-Geldin mi yoksaaaaa??
-Hayir, kontorum yoktu, sizi de cok ozledim sesinizi duyayim diye bu hattan ariyorum.
-Peki bu saatte(ABD saatine gore dusunuyor) neden uyaniksin?
-Heheheheeee! Anlasildi, kandiramayacagim! Istanbul'dayim!
-Aaaaaaaaa(ciglik)aaaaaaaaaaaaaaaa!

Hayat, sevdiklerine harika suprizler yapmaktir.
Hayat, sevdiklerine kavusmaktir.
Old 24-05-2007, 09:12   #175
akdevrim

İnceleme

...bir uçurumdur hayat gerisi farklı yorum...
...nefes alıp verirken sanırım yaşıyorum...

akdevrim.24.05.2007.istanbul...
Old 24-05-2007, 09:17   #176
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın akdevrim,

Bir devrim yaparak, "hayat bir uçurum değildir" şeklinde cümleler kurulmasına önayak olmanız temennimiz

Hayat güzeldir.

Saygılar
Old 24-05-2007, 12:37   #177
akdevrim

Yeni Fikir

hayat hep cennet olsun,dua eden bir kulum...
tetiği çekmiş parmak,ve yaralanmış kolum...

akdevrim.24.05.2007.istanbul..
Old 27-05-2007, 14:14   #178
Seyda

Hayat; geçirdiğin güzel bir THS gecesinin ardından Pazar gününe çoook neşeli bir merhaba demektir..
Old 28-05-2007, 11:11   #179
Av.Duygu Keleş

Anne kucağıdır hayat.Savunmasız ve muhtaç bir bebeğin yaşamak için bırakıldığı,doyurulmayı giydirilmeyi yetiştirilmeyi büyütülmeyi beklediği bir kucaktır.İyi ve bilinçli bir anne kucağıysa yaşadığınız hayat ortamı bu ihtiyaçlarınız giderilecektir ivedilikle ve bereketle.Yok değilse ozaman sürünerek adım atarak yürüyerek ve sonra da koşarak ADIM ADIM siz yapacaksınız ulaşmak istediklerinizi.

Ama hangi anne evladının bu isteklerini geri çevirebilir ki.Hayatta sunacaktır güzelliklerini.Yeter ki istemeye bilmek gerek.Annenizi çok ağlayarak usandırırsanız isteksizce yerğine getirecektir taleplerinizi.

İstemeyi öğrenelim...
Old 29-05-2007, 09:10   #180
Zeki

Caponya"dan butun Turkiye'ye selam.
-Koniciva!
Hizli basladik vallahi. Caponya'da ilk ovunum; pilav ustu tavuk. Caponya'da ikinci ovunum; pilav ustu koyun eti. Eee daha nolsun. Ama ne kadar dayanirim bilemiyorum

-Burda herkes japon yahu!

Hayat; kizlarin icinde kizilcik bebek misali olmak demektir. (Bilmem ki anlatabildim mi!?)

Gorusmek dilegiyle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi