Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

THS Vakfı/Derneği

Yanıt
Old 29-09-2009, 13:57   #1
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın THS Üyeleri
Sayın Hukukçular
Sayın Hukukseverler

Türk Hukuk Sitesi, Sayın Admin'in tamamen karşılıksız ve gönüllü çabalarıyla on yılı aşan süre boyunca Türk Hukuk Camiasına önemli katkılar sundu, sunuyor ve sunmaya da devam edecektir.

Bizler 23.000 civarında olan küçümsenmeyecek kadar çok kişiden oluşan üyeleriz. Bir çok Futbol stadyumu 23.000 kişiyi trübünlerine sığdıramazken, Sayın Admin büyük bir özveriyle hepimizi THS şemsiyesinin altında toplamayı maharetle becererek, hepimize büyük bir hediye verdi. Vermeye de devam ediyor.

Gelinen noktada Türk Hukuk Sitesinin bireysellikten çıkıp, kurumsal kimliğe bürünmesinin şart olduğu kanısındayım. Allah hepimize uzun ömürler versin ancak bizlerin ömrü sınırlıdır. THS Sayın Admin'in bireysel çabalarını aşmıştır. Varlığıyla artık Türk Hukuk Camiasına mal olmuş durumdadır. Kurumların ömrünün şahısların ömrü gibi sınırlı olmaması, kişilerin hayattayken ancak çabalarını/hizmetlerini yansıtabilmeleri gerçeği karşısında, ömrümüzün nihayetinde de THS'nin hukuk hizmeti vermeye devam etmesinin formüllerini düşünmemiz gerekiyor kanaatindeyim.

Bu itibarla, Türk Hukuk Sitesinin yine tamamen hayır amaçlı olarak çalışmalarına devam etmesi, Türk Hukuk Camiasına daha iyi hizmet verebilmesi, Türk Hukukçularının gelişmesine daha iyi ve alternatifli katkı sunabilmesi için kurumsal bir kimlik arayışına başlamamız gerekiyor.

Tabi ki Sayın Admin'in de onay vermesi koşuluyla...

Bu bir Hukuk Vakfı olabilir. Türk Hukuk Sitesi Vakfı gibi... Vakıf eliyle, Türkiyenin ilk gerçek (sanal olmayan) Hukuk Kütüphanesini kurabiliriz. Başarılı, fakat ekonomik durumu iyi olmayan Hukuk Öğrencilerine Burs verebiliriz. Süreli veya süresiz Hukuk yayınları yayınlayabiliriz. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir gibi vilayetlerde yapılan Hukuk panellerini Anadolunun diğer Vilayetlerine taşıyabilir, bu suretle Hukukun ve Hukuk Devletinin önemini sadece hukuk ile ilgili olanlara değil, bizatihi halka ve halkı yönetenlere aktarabiliriz... Yetenekli Genç hukukçuları keşfetmek adına hukuki eser yarışmaları tertipleyebiliriz...

Bunları veya benzerlerini yapabiliriz.

Ancak malumunuz mevzuattaki zorunluluk nedeniyle Vakıflar için aranan asgari vakfedilecek tutarın tedariki ilk plandaki en ciddi sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. 23.000 Üyeli bir sitenin tamamen kendini hukuka adamış ve ilelebet adamaya aday Türk Hukuk Sitesi için üyelerinden karınca kararınca bağış toplamak suretiyle Vakıf kurmak için elzem asgari tutarı sağlayabileceğini ümid ediyorum.

Bu mümkün olmazsa Dernek yoluyla aynı hayri amaca ulaşmaya çalışabiliriz.

Sizlerin de bu konudaki görüş ve önerilerinizi sunmanızı, bu projeye katkı sunup sunamayacağınızı, aktif görev alıp alamayacağınızı bildirmenizi rica ediyorum.

Kimi üyelerimiz maddi destek sağlayabilir, kimileri emeklerini sunabilir. Kimileri manevi desteklerini sunabilir... Önemli olan dayanışma arzumuzun ortaya konulmasıdır.
Old 29-09-2009, 14:11   #2
Engin Özoğul

Çok isabetli bir fikir...

THS Vakfı birçok alanda faaliyet gösterecek potansiyele sahip.

Elimden geldiğince maddi/manevi katkıda bulunabilir, emeğimi sunabilirim...

Ben varım!
Old 29-09-2009, 14:34   #3
Gülümse

Yüreğim ve aklım sizinle beraber... Ben bu sitenin ve site üyelerinin inanılmaz "sosyal sorumluluk" kapasitesi olduğuna inanıyor ve destekliyorum !
Old 29-09-2009, 14:41   #4
Academic

Yayın üretirseniz eser yollarız/ buluruz/yazarız. Dergi hakemli olma sürecine ulaştığında zaten kendi kapasitesini kendisi yaratacaktır.
Old 29-09-2009, 14:42   #5
Mustafa Sırakaya

Hukuk eğitimimin 3.yılında Hukuk Fakültesinin 1.yılında hayatıma giren ve vazgeçemediğim THS'nin bir vakfa dönüşmesi biliyorum ki sadece beni değil 23 000 üyenin hepsini mutlu edecektir, ki bunda şüphem de yok.
Ve biliyorum ki böyle bir girişimde bu 23 000 kişi elinden geleni yapacaktır, bu faaliyet bu birleşmenin daimi olmasını sağlayacaktır. Elimden geleni yapmaya bende hazırım...
Old 29-09-2009, 14:54   #6
Av.Elkan

Fikir üzerinde düşünüp, somut bir proje ortaya koymak ve bir hazırlık komitesi oluşturmak lazım. Ben üzerime düşen-düşecek tüm görevleri yerine getirmeye hazırım.

1- Öncelikle bunun düşünsel felsefi sürecini hazırlayacak bir ekip oluşmalı,
2- Bu ekip alternatifli bir kaç proje üretip bu projeler THS üyelerinin görüş, öneri ve eliştirilerine sunulmalı,
3- Proje THS dışından hukukçularında görüş ve önerilerine açık olmalı,
4- Bu tartışmalar sonucunda kabul gören projeye son şekli verilerek hayata geçirilmesi için komite oluşturumlalıdır.

Diye ilk anda aklıma geldi.
Old 29-09-2009, 15:04   #7
Dilge

Saim Abi çok güzel bir fikir ortaya koymuş. Elimizi taşın altına koymak boynumuzun borcudur.
Old 29-09-2009, 15:07   #8
Derya DEMİR

Vakıf denilince aklıma hep kötü şeyler gelir küçüklüğümden beri. Bir Nesin Vakfı vardır beni varlığıyla mutlu eden. Aydınlanmacı, bilimsel ve ilerici bir vakfın kurulması için elimden ne gelirse yapmaya hazırım
Old 29-09-2009, 15:28   #9
av.sally

Bu proje içerisinde onurve gurur duyarım.Hele hele sadece 3 büyük il dışına çıkmak düşüncesi benim hayalim.Her yönüyle kültür buluşması yaşamanın tam zamanı.Ayrıca bizim büyük bir aile olduğumuzun kanıtı bir kitapla ışık ol kampanyasına gösterilen ilgidir.Hep beraber herşey yapılabilir.
Sevgi ve saygılarımla
Old 29-09-2009, 20:07   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Birinci gönüllüyü buldunuz bile...
Old 29-09-2009, 21:51   #14
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben de varım.

Bir masal gerçek olur ve tüm hukukçulara armağan olur. Başarabilirsek, ne güzel olur.

Saygılarımla...
Old 29-09-2009, 21:53   #15
Derya DEMİR

İrade beyanları bitince icraata başlanmalı değil mi
Old 29-09-2009, 22:02   #16
Av.Feridun Yurtsever

Sanırım onikinci gönüllü de benim. Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım! Maddi ve manevi...
Old 29-09-2009, 22:22   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Budur işte! Çok teşekkürler. Düşünmeniz bile yeter.

İnanırsak yapamayacağımız şey yok. THS çatısı altında çok iyi, çok güzel şeyler olacak düşüncesindeyim.
Old 29-09-2009, 22:26   #19
Av.Mehmet Saim Dikici

"Ben de varım diyen" dostlarımızın ismini listelemek istiyorum...

1. Mehmet Saim Dikici
2. Engin Özoğul
3. Gülümse
4. Şehper Ferda Demirel
5. Suat Ergin
6. Cengiz Aladağ
7. Avferidun
8. Elkan Bey
9. avrupayakası
10. avsevil
11. Derya Demir
12. Kasadivalyos
13. Academic
14. Dilge
15. Av. Neslihan
16. Av.Duygu Keleş
17. Av. Duygu Işık
18. av-ufuk
19. Özge Yücel
20. Özgür Karabulut
21. Av. Ömer Kavili
22. Adli Tip
23. Av. Habibe Yılmaz Kayar
24. Nurdeniz
25. Av. Fatih Karaca
26. Av. Sancar Karaca
27. filorinalı1
28. elvann
29. Av.Semire Nergiz Toz
Old 29-09-2009, 23:37   #20
erkanaga

Bu sene son senem çok yoğun geçicek ama ondan sonrası için elimden gelen desteği maddi manevi vermeyi taahhüt edebilirm.Bu siteyi seviyorum
Old 30-09-2009, 12:40   #21
üye8180

KAHDEM derneğinden bir dernek tecrübemiz de var.

Beni de ekleyiniz dostlarım...
Old 30-09-2009, 14:51   #22
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Mahsuru olmazsa, ben de varım diyen dostlarımızın ismini listelemek istiyorum...

1. Mehmet Saim Dikici
2. Engin Özoğul
3. Gülümse
4. Şehper Ferda Demirel
5. Suat Ergin
6. Cengiz Aladağ
7. Avferidun
8. Elkan Bey
9. Avrupa Yakası
10. Av.Sevil
11. Derya Demir
12. Kasadivalyos
13. Academic
14. Dilge
15. Av. Neslihan

İtirazım var...Neden mi?ben av.sevil değilimki avsevil im.Araya nokta koyarsanız başkası oluyor.Çünkü aynı şekilde noktası olan başka üye var.
Old 30-09-2009, 14:55   #23
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan avsevil
İtirazım var...Neden mi?ben av.sevil değilimki avsevil im.Araya nokta koyarsanız başkası oluyor.Çünkü aynı şekilde noktası olan başka üye var.

Hemen düzeltiyorum.
Old 30-09-2009, 14:57   #24
Av.Duygu Keleş

Ben de varım ve varlığımdan onur duyarım...
Old 30-09-2009, 14:58   #25
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Ben de varım ve varlığımdan onur duyarım...

Süper hızlı ilerliyoruz. Hemen ekliyorum.
Old 30-09-2009, 15:09   #26
av.sally

Burda şube olması halinde neler yapılabileceğine siz bile şaşıracaksınız
Old 30-09-2009, 15:10   #27
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan avsevil
Burda şube olması halinde neler yapılabileceğine siz bile şaşıracaksınız

Umarım o noktalara da ulaşır. Ben inanıyorum.
Old 30-09-2009, 15:41   #28
Av.Duygu Işık Behrem

Elbette ben de varım. Kambersiz düğün olur mu Elimden geldiği ölçüde imkanlarım dahilinde katkı sağlamak isterim. Sayın Gülümse'ye de konuya dikkatimi çektiği için ayrıca teşekkürlerimi sunarım.
Old 30-09-2009, 16:34   #29
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Elbette ben de varım. Kambersiz düğün olur mu Elimden geldiği ölçüde imkanlarım dahilinde katkı sağlamak isterim. Sayın Gülümse'ye de konuya dikkatimi çektiği için ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Memnuniyetle eklerim. Teşekkürler.
Old 30-09-2009, 16:36   #30
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık

Bende Gülümse'ye çok teşekkkür ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi