Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

THS Üye isimlerine "Av." ünvanı kullanmak

Yanıt
Old 08-03-2009, 22:40   #61
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Varsayalım, bu kişiyi avukat sandı saf bir üyemiz.

- Vekalet mi vermek isteyecektir?

- Vekalet vermek istese, verebilecek midir?

Saim bey, 63.maddenin "saf üyeleri" ya da "üye olmayanları" mı koruduğunu düşünüyorsunuz?
Bence avukatlık mesleğinin onurunu koruyan maddelerden biri o.
Sorunuza yanıtım: 63/1-2.tümce, suçtan herhangi birinin zarar görmesini aramamaktadır.
Old 08-03-2009, 22:42   #62
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, 63.maddenin "saf üyeleri" ya da "üye olmayanları" mı koruduğunu düşünüyorsunuz?

Alıntı:
Alıntı:
Av. Cengiz Bey
Ayrıca tartışmaya katılanların bir bölümü, bu arada sayın Admin, ortalama internet kullanıcılarının rumuz ile gerçek kimlik arasındaki farkı bildiklerini kabul ediyorlar. Oysa gerçek öyle değil. "Av.Adı Soyadı" ya da "Avukat Adı Soyadı" biçimindeki üye adları, ortalama kullanıcının, en çok da üye profillerine bakması zor olduğundan THS'den üye olmadan yararlananları yanıltmaya uygun. Denemek için üye girişi yapmadan THS forumlarına göz atınız; mesaj yazan üyenin adı tıklanamadığından profilini öyle kolay kolay göremezsiniz.

Sayın meslektaşım,

Ben değil tam aksine siz öyle düşünüyorsunuz. Olayı bu noktaya getirdiğiniz için, bu soruyu yöneltmek zorunda kaldım.

Olayı çarpıtmakta çok mahirsiniz.
Old 08-03-2009, 22:44   #63
Av.Cengiz Aladağ

Saim bey, tartışmanın başından beri ben bunun şekli suç olduğunu söylüyorum: Baroya kayıtlı değilseniz ve avukatlık unvanını kullanırsanız suç oluşur. Olsa olsa suçun manevi unsuru tartışılabilir diyorum.
Old 08-03-2009, 22:49   #64
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, tartışmanın başından beri ben bunun şekli suç olduğunu söylüyorum: Baroya kayıtlı değilseniz ve avukatlık unvanını kullanırsanız suç oluşur. Olsa olsa suçun manevi unsuru tartışılabilir diyorum.

Ben sizin mesajınızdan alıntı yaptım. Ve o mesaja istnaden size soru yönelttim. Yani benim öyle bir düşüncem yok. Siz, gerekçe olarak yazdığınız için bende size soru yönelttim.

Ayrıca, konu daldan dala konan kuş misali, anlamsız noktalara sarktı. Av. K. 63. madde, resmi alanlarda unvan kullanımını yasaklamaktadır. İnternet üzerinde "resmi niteliği olmayan" bir foruma üye olurken, bir sinema filminde avukat unvanını kullanırken veyahut bu flmde avukat unvanını mesleğe ilişkin kıyafet "cüppe" ile icra edip, kullanırken; nasıl ki Avukatlık Kanunu 63. madde söz konusu olamayacaksa, burada da aynı şey geçerlidir.
Old 08-03-2009, 22:51   #65
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Okusa ne olacak? Yanlış mı bilgilendirilecektir?

Eğer sorun bu ise; hiç şüpheniz olmasın baroya kayıtlı bir çok kişi de alenen yanlış bilgi verebiliyor ve en kötüsü bunun farkında bile olmayabiliyor.

Evet Saim Bey, yanlış bilgilendirilecek.

THS, bir çok tartışmaların olduğu, yargıtay kararlarının bulunduğu, kişi hak ve özgürlüklerinin soru soran ve üye olmayan bir çok kişinin sorunlarına yardımcı olan bir sitedir.

Diyelim ki baroya kayıtlı bir avukat tarafından temsil ediliyorsunuz. Hukuki bilgisini ve tecrübesini anlamak için naparsınız?

Yanlış bilgi veriyorsa ve müvekkilini zarara uğratıyorsa Baro Disiplin Kuruluna şikayet edebiliyoruz. Burda avukat ünvanı kullanılarak bir insan mağdur oluyorsa , ünvan kullananı nereye şikayet edeceğiz?

Hem deniliyor ki, nickler ünvan taşıyabilir, ama baroya kayıtlı değilse ünvanı sadece nick özelliği taşıyabilir deniliyor.

Şimdi , üye olmayan kişiler buradaki mesajları okuduğu zaman, ünvanı es geçip, nick e bağlı kalsa, bence THS nin ciddiyeti azalmış olur. Bu insanlarsa okuduğu mesajlar nedeni ile mağdur olabilir.

Ben, hukuki yardıma ihtiyacı olmayan çok az kişinin THS yi ziyaret ettiğine inanıyorum.

Üye olmaya çalışırken, bir hafta onay için bekledim.Referans kodu da yoktu . Bu süre içinde tüm kimlik bilgilerim vermeme rağmen bekledim.

Üye olmayı beklemeden , bir çok mesajlara ulaşabilen insanların mağdur olabileceğini düşünmek gerekli bence.
Old 08-03-2009, 22:54   #66
Adli Tip

Sayın Admin;

Ben, bizatihi sizin ve genel olarak tüm THS yöneticilerinin (ve bir çok üyenin) THS'ye özveri ve özenle sahip çıktığını, THS için yoğun emek sarfettiğini biliyorum. THS bu sayede saygın ve güvenilir bir platform.
(Bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim.)

Bu forumda yazdığım mesajlarda da bu hususun altını çizmeye çalışarak, kimseye haksızlık etmek istemediğimi, yeni bir iş yükü getirecek bir istekte bulunmaktan çekindiğimi, nihayet bu konudaki tercihi yapacak olanın siz olduğunuzu bildiğimi ifade ettim.

Benim THS'deki kullanıcı adım gerçek ismim olsaydı muhtemelen mesaj sayım şimdiki mesaj sayımın 10'da 1'i kadar olurdu. Bu sebeple kullanıcı adının gerçeği yansıtmamasından ben de memnunum.

Ancak nasıl ki adalet.org yarıç ve savcıların yoğun olarak katıldığı bir site ise THS de ağırlıklı olarak avukat üyelerin aktif olduğu bir site. Ve bizim konuştuğumuz husus, üye isminin gerçeği yansıtmasından ziyade av/avukatın kullanıcı adı olarak kullanılması.

Bu konuda Suat Beyin verdiği çarpıcı bir örnek vardı :

Alıntı:
Yazan Av. Suat Ergin
Yine aslında avukat olmayan bir üyeye avukat olan bir üyenin üstadım diye hitap etmesini nasıl engelleriz?

Bu sorudan benim anladığım şey şu ki sebebi bilgisizlik ya da dikkatsizlik de olsa neticede bu tür yanlış anlaşılmalar oluyor.

Ben gelinen noktanın şu olduğunu anlıyorum :
1- Şu anda Av. İsim Soyisim kullanıcı isimli bir üyeyi gerçekten avukat sanan bir üye ya da ziyaretçi varsa, bu onun kendi eksikliğidir.

2- Aslında avukat olmayan birinin avukat sanılmasına sebebiyet verecek bir kullanıcı adı kullanmaması daha iyi olurdu. Nitekim bu konuda yeni bir uyarıya da uer verilmiş. Ne var ki şu anda bu konuda (teknik sebeplerle) yapılabilecek bir şey yok. (İmkansızlık söz konusuysa tartışmak da anlamsızdır zaten. Kabullenmek gerekir.)

Son olarak şunu da belirtmek isterim: Ben inanıyorum ki; Cengiz Bey, konunun hukuki boyutuyula ilgili savlarına ikna etmiş olsa, (THS'nin hukuki bir sorumluluğu olmasa bile) benim bildiğim THS ve Admin -ne yapar eder- bu sitede yasadışılığa müsaade etmez.

Saygılarımla,
Old 08-03-2009, 22:56   #67
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Evet Saim Bey, yanlış bilgilendirilecek.

THS, bir çok tartışmaların olduğu, yargıtay kararlarının bulunduğu, kişi hak ve özgürlüklerinin soru soran ve üye olmayan bir çok kişinin sorunlarına yardımcı olan bir sitedir.

Diyelim ki baroya kayıtlı bir avukat tarafından temsil ediliyorsunuz. Hukuki bilgisini ve tecrübesini anlamak için naparsınız?

Yanlış bilgi veriyorsa ve müvekkilini zarara uğratıyorsa Baro Disiplin Kuruluna şikayet edebiliyoruz. Burda avukat ünvanı kullanılarak bir insan mağdur oluyorsa , ünvan kullananı nereye şikayet edeceğiz?

Hem deniliyor ki, nickler ünvan taşıyabilir, ama baroya kayıtlı değilse ünvanı sadece nick özelliği taşıyabilir deniliyor.

Şimdi , üye olmayan kişiler buradaki mesajları okuduğu zaman, ünvanı es geçip, nick e bağlı kalsa, bence THS nin ciddiyeti azalmış olur. Bu insanlarsa okuduğu mesajlar nedeni ile mağdur olabilir.

Ben, hukuki yardıma ihtiyacı olmayan çok az kişinin THS yi ziyaret ettiğine inanıyorum.

Üye olmaya çalışırken, bir hafta onay için bekledim.Referans kodu da yoktu . Bu süre içinde tüm kimlik bilgilerim vermeme rağmen bekledim.

Üye olmayı beklemeden , bir çok mesajlara ulaşabilen insanların mağdur olabileceğini düşünmek gerekli bence.

THS, üye kabul ederken "açıkça" yazılanların bağlayıcı olmadığını, doğru veya yanlış olabileceğini hepimize duyurmaktadır. Hatta o kadar ki, konu başlıklarının yer aldığı bölümde de aynı uyarı yapılmaktadır.

Bu itibarla, resmi niteliği olmayan ve gerekli uyarının da yapılmış olduğu forum alanındaki bilgi nedeniyle hiç kimse yanlış yönlendirilmiş sayılamaz. Siz, hukuki sorununuza doğru bilgiyi bir avukat bürosuna giderek ve danışma ücretini de ödeyerek alabilirsiniz.

Ne THS'nin ne de buraya yazı yazan hukukçuların, kimseye danışmanlık hizmeti vermediği kuşkusuzdur.
Old 08-03-2009, 23:01   #68
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Siz, hukuki sorununuza doğru bilgiyi bir avukat bürosuna giderek ve danışma ücretini de ödeyerek alabilirsiniz.

Ne THS'nin ne de buraya yazı yazan hukukçuların, kimseye danışmanlık hizmeti vermediği kuşkusuzdur.

Haklısınız bu durum kuşkusuzdur. Ama aynı zaman da diyorsunuz ki baroya kayıtlı bu ünvanı taşıyanlarda yanlış bilgi verebilir diyorsunuz.

Bu durumda ne yapmamız gerekiyor? Hiç kimseye güvenmeyelim de her vatandaş , gitsin hukuk mu okusun?
Old 08-03-2009, 23:01   #69
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Bu isteğinize yanıtı muhalif üyelerin vermesi daha iyi olur kanısındayım.

Halen, bir muhalif çıkmadı.
Old 08-03-2009, 23:05   #70
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Haklısınız bu durum kuşkusuzdur. Ama aynı zaman da diyorsunuz ki baroya kayıtlı bu ünvanı taşıyanlar da yanlış bilgi verebilir diyorsunuz.

Bu durumda ne yapmamız gerekiyor? Hiç kimseye güvenmeyelim de her vatandaş , gitsin hukuk mu okusun?

Her avukat, bürosuna gelen müvekkil adayına veya müvekkiline doğru bilgi vermek zorundadır. Bilgi eksikliği varsa veya yanlış bilgi vermiş ise, şikayet mercii Barodur. Şikayet edersiniz, Baro gerekli incelemeyi yapar.

Ancak bunun için sizin avukat ile "hukuki bir ilişki" içinde olmanız gerekir.
Old 08-03-2009, 23:08   #71
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Ben sizin mesajınızdan alıntı yaptım. Ve o mesaja istnaden size soru yönelttim. Yani benim öyle bir düşüncem yok. Siz, gerekçe olarak yazdığınız için bende size soru yönelttim.

Ayrıca, konu daldan dala konan kuş misali, anlamsız noktalara sarktı. Av. K. 63. madde, resmi alanlarda unvan kullanımını yasaklamaktadır. İnternet üzerinde "resmi niteliği olmayan" bir foruma üye olurken, Bir sinema filminde avukat unvanını kullanırken veyahut avukat unvanını mesleğe ilişkin kıyafet "cüppe" ile icra ederken nasıl ki Avukatlık Kanunu 63. madde söz konusu olamayacaksa, burada da aynı şey geçerlidir.

Saim bey, ilk mesajlarıma bakarsanız (örneğin 9.mesaj), salt avukatlık unvanının kullanımının suçu oluşturduğunu savunduğumu göreceksiniz. Bu unvanın rumuzda kullanımı ile ilgili itirazlar üzerine, bir fark olmadığını, suçun yine de oluştuğunu açıklamaya çalıştım diğer açıklamalarımla.

63.maddenin resmi alanda unvan kullanımını yasakladığını da nereden çıkarıyorsunuz? Maddede öyle bir şey yok. Daha önce de yazmıştım; 63/1'in ilk tümcesi "avukatlığa ait yetkilerin" avukat olmayanlarca kullanımını yasaklamakta, ikinci tümce ise salt unvanın kullanımını engelliyor. Tartıştığımız konu, unvanın haksız kullanımı. Film örneğini veriyorsunuz. Sayın Admin'e diyemedim, bari sana diyeyim içtenliğine güvenerek () : Yahu filmlerde cinayet de işleniyor, hakaret de ediliyor vb. Bu örnek konumuzla uyuşmuyor. THS üye adında avukat unvanını kullanan kişi gerçek; rol yapmıyor. Üstelik interaktif; soru soruyor, yanıt veriyor, yorum yapıyor. Filmde bu unvanın kullanımı ile burada belirli bir kişinin kullanması aynı şey değil ki.
Old 08-03-2009, 23:20   #72
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, ilk mesajlarıma bakarsanız (örneğin 9.mesaj), salt avukatlık unvanının kullanımının suçu oluşturduğunu savunduğumu göreceksiniz. Bu unvanın rumuzda kullanımı ile ilgili itirazlar üzerine, bir fark olmadığını, suçun yine de oluştuğunu açıklamaya çalıştım diğer açıklamalarımla.

63.maddenin resmi alanda unvan kullanımını yasakladığını da nereden çıkarıyorsunuz? Maddede öyle bir şey yok. Daha önce de yazmıştım; 63/1'in ilk tümcesi "avukatlığa ait yetkilerin" avukat olmayanlarca kullanımını yasaklamakta, ikinci tümce ise salt unvanın kullanımını engelliyor. Tartıştığımız konu, unvanın haksız kullanımı. Film örneğini veriyorsunuz. Sayın Admin'e diyemedim, bari sana diyeyim içtenliğine güvenerek () : Yahu filmlerde cinayet de işleniyor, hakaret de ediliyor vb. Bu örnek konumuzla uyuşmuyor. THS üye adında avukat unvanını kullanan kişi gerçek; rol yapmıyor. Üstelik interaktif; soru soruyor, yanıt veriyor, yorum yapıyor. Filmde bu unvanın kullanımı ile burada belirli bir kişinin kullanması aynı şey değil ki.

Madde metninde avukat unvanının "resmi alanda veya resmi alan dışında" taşınması belirtilmiyor. Doğrudur.

Ancak, malumdur ki avukatlık mesleği resmi bir nitelik taşır ve doğal olarak bu unvan resmi nitelik içerir. Bu itibarla, mesleğin icra alanlarına girmeyen hallerde, unvanın gasbı da olmaz kanaatindeyim. Aksi takdirde, "Avukat Bey..." dye hitap etmelerini bile yasaklamak mümkün hale gelir ki, bunun tuhaf sonuçlar doğuracğı açıktır.

Aslında, tartışmanın bu boyutlara varmaması gerekirdi.

Alıntı:
Alıntı:
Av. Cengiz Bey
2.maddede örneklenen biçimde üye adı kullananların, Baroya kayıtlı avukat olmamaları halinde 1136 sayılı yasa 63/1'deki suçun maddi unsuru oluşacaktır. Manevi unsurun oluşup oluşmaması ise, olayın özelliklerine göre değişebilecektir.

Siz, gelinen noktada şekli suçun manevi unsurunun da irdelenmesi gerektiğini ve "manevi unsurun gerçekleşip-gerçekleşmediğinin de araştırılacağını" söyleyerek esasen bizim söylediklerimizi de dolaylı olarak teyit etmiş oldunuz!
Old 08-03-2009, 23:24   #73
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Her avukat, bürosuna gelen müvekkil adayına veya müvekkiline doğru bilgi vermek zorundadır. Bilgi eksikliği varsa veya yanlış bilgi vermiş ise, şikayet mercii Barodur. Şikayet edersiniz, Baro gerekli incelemeyi yapar.

Ancak bunun için sizin avukat ile "hukuki bir ilişki" içinde olmanız gerekir.

Bu mesajı bana Avukat Saim Bey yazdı ..Gerçek bir kişi. Gerçek bir avukat.Güvenirim çünkü sizi buran tanıyorum.

Ama başka bir üye yazmış olsaydı , düşünürdüm. Anlatmak istediğim bu.

Şimdi ben de yazayım.

Her hangi bir şekilde avukatlık meslek kurallarına uymadığına inandığınız bir avukatı Baroya harcını yatırarak şikayet edebilirsiniz. Şikayetiniz incelenir, disiplin kurulu kararına göre ya soruşturma başlatılır ya da soruşturmaya gerek olmadığı bildirilir. Barolar Birliğine itiraz edebilirsiniz 15 gün süre içerinde Barolar Birliği Kararına göre bağlı bulunan baro gereğini yapar. Sorulur, duruşmalı mı , duruşmasız mı diyerek. Vs, vs.

Sizin avukat ünvanı ile yazdıınız mesajla , benim ki bir mi? İlla ki ünvan..Çok önemli bir konu bence bu.
Old 08-03-2009, 23:28   #74
Adli Tip

Nur Hanım;

Sizin "avukat olmayan nur deniz" diye uye adı almanız lazım. Sizin mesajlar da avukat olduğunuz izlenimi veriyor.
Old 08-03-2009, 23:33   #75
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Nur Hanım;

Sizin "avukat olmayan nur deniz" diye uye adı almanız lazım. Sizin mesajlar da avukat olduğunuz izlenimi veriyor.

İşte bu..

Teşekkür ederim. İsteğime çok güzel bir şekilde muhalif olduğunuz için..
Old 08-03-2009, 23:40   #76
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Nur Hanım;

Katılıyorum.

Hukukçu olmayanların THS'ye üye olamamaları ve yine Yazılanları okuyamamaları sanki daha doğru olacak...
Old 08-03-2009, 23:50   #77
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
Katılıyorum.

Hukukçu olmayanların THS'ye üye olamamaları ve yine Yazılanları okuyamamaları sanki daha doğru olacak...

Bu durumda bir kaç sorum olacak?

-Nick olarak kullanma sakıncası yoksa, ben Av.Nur Deniz olarak üye ismi kullanabilir miyim?

-Yukarıdaki sorunun cevabı hayır ise. Lütfen üyeliğim silinmesin ,Nur Deniz de nick olarak bir harika bence.

-Hukukçu olmayan üyeler konusunda size asla katılmıyorum Saim Bey.

Son olarak, ünvan özellikle avukat ünvanı ise çok önemlidir. Her zaman ki düşünceme göre ise aslolan mesleğimizi hakkıyla icra etmektir.

Saygılarımla..
Old 09-03-2009, 00:11   #78
Av.Cengiz Aladağ

Görüşlerimi toparlarsak:
1- Konuyu hukuksal bir tartışma olarak görüyorum. Saim bey tahrik etse de, amaçladığım tek şey 63/1-ikinci tümcedeki yasağın uygulama alanını tartışmak.
2- Konunun açılmasına vesile olan müstakbel meslektaşımızla bir sorunum yoktur; hatta böyle ilginç bir konuyu tartışmamıza yol açtığı için teşekkür etmek gerekir.
3- 63/1'deki ilk tümce, avukatlığa ilişkin mesleki faaliyetleri tarif ederek, avukatlar dışındakilerin bunları yapmasını yasaklamaktadır. 2.tümcede ise unvan kullanımı yasaklanmış ve bu yasağa getirilen tek sınırlama, sonradan eklenen 3.tümcedir. Ceza hukuku anlamında bir şekli suç öngörülmüş, unvanın haksız kullanımı ile ilgili yer, zaman, ortam vb. sınırlanmamıştır.
4- Manevi unsur ile ilgili çekinceyi, konuya vesile olan aday meslektaşımızı üzmemek için koymuştum. Ancak Saim bey (başka bir eksik bulamadığından ve ille de bana muhalif olma geleneğini sürdüreceğinden ) son çare olarak o noktaya değinince bunu söylemek zorunda kalıyorum. Üye adını bile bile o unvanı haketmediği halde "Avukat Adı Soyadı" biçiminde seçen üyenin, suç işleme kastının bulunduğu düşünülecektir.
5- Üye adı-gerçek kimlik ayrımı yapay olduğu ve suçun oluştuğuna ilişkin görüşüme bu yönde itiraz geldiği için, üyelerin bilgilerine bakılmadığı, üye olmayanların üye profiline bakmasının zor olduğu, yanılabildikleri yönünde açıklamalar yaptım. Oysa bu suçun oluşumu için birinin zarar görmesi bile gerekmemektedir (zarar gören her durumda avukatlık mesleğidir).
6- Savunduğum görüşe, yasa metnine ya da metnin yorumlanmasına dayalı bir itiraz olmadığı kanısındayım. İtiraz edilen noktalar (üye adı-gerçek kimlik ayrımı gibi), açıklamaya çalıştığım üzere, yaşanan gerçekle uyuşmamaktadır. Büyük çoğunluk "Avukat Adı Soyadı" biçimindeki üyeyi avukat olarak düşünmekte, hele üye olmayanlar bunun yanlış olabileceğini hiç düşünmemektedir bile. Örneğin, internet kullanıcısı hukuksal sorunu ile bilgi aramak için Google sitesini kullanmakta, bulduğu THS sayfasını okuyup kapatmaktadır. O sayfada "Avukat Adı Soyadı" diye biri yazmışsa, bunu bir avukatın yazdığını düşünmektedir. Bu çok doğaldır. Bilgilenme işleyişinin (mekanizmasının) böyle olduğunu herkes tahmin etmektedir. Sayın Admin'in sözettiği, "üye adı ile gerçek kimlik arasındaki farkı bilen internet kullanıcısı", toplamda oran olarak azdır.
7- THS'de karar mercii sayın Admin olduğundan, THS'deki uygulamaya o karar verecektir. Bu açıdan, "şöyle olsun, böyle olsun" dediğim düşünülmemelidir.
Saygılarımla.
Old 11-03-2009, 21:31   #79
Kerem Özgündüz

Varsayılan Ünvan

Yasal bir engel olmaması bir kişinin sahip olmadığı ünvanı kullanmasını haklı göstermez.
Ben İcra müdür Yardımcısıyım. Bilenler bilir.Üç aşağı beş yukarı müdürle Müdür yrd aynı yetkilere sahiptir.
BUNA RAĞMEN BEN HER ORTAMDA iCRA MÜDÜR YARDIMCISI ÜNVANINI YEĞLEDİM.
Bence bir kimsenin sahip olmadığı ünvanı kullanması sahip olmadığı ünvana duyduğu bir özentidir.
Çalışıp o ünvanı hak edip öyle kullanmakta büyük samimiyet vardır diye düşünmekteyim.
Kerem Özgündüz
Old 13-03-2009, 22:08   #80
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
-Nick olarak kullanma sakıncası yoksa, ben Av.Nur Deniz olarak üye ismi kullanabilir miyim?

THS nin 50. yaşını kutlamaya niyetli bir üyeyim ve beklerim ben ...

Ama olumsuzda olsa bir cevap alsam çok sevineceğim..
Old 13-03-2009, 22:22   #81
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Nur Deniz,
Bana göre kullanabilirsiniz bir sakıncası yok ama kişisel olarak belirtmeliyim ki bir stajyer avukatın avukat unvanını kullanmasıyla herhangi meslekten birinin avukat unvanı kullanması arasında büyük fark vardır. Stajyer avukatlar Avukatlık Kanunu ile bağlı olarak görev yapar.
Old 20-10-2009, 03:12   #82
BUSRA1907

Ben de bu siteye giriş yaparken Av.Büşra yazabilmek istiyorum. Ama daha çok var.
Old 21-10-2009, 23:50   #83
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Katılıyorum.

bu konuda size katılmıyorum, çünkü bir kişinin gerçekten avukat ya da hukukçu veyahut hukuk öğrencisi olduğunu bilme şansınız maalesef pek söz konusu değil. Üye olmak isteyen kişiler bu sefer sahtecilik yöntemiyle üye olmayı seçeceklerdir, bu konuda ki konu Borçlar Hukukunu ilgilendiriyor sizin yanınızda bana laf söylemek düşmez bunu belirtmek istedim sadece.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi