Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yeni Doğan Bebeğin Velayeti İle Ilgili Bilgi Verir Misiniz?

Konuyu Kilitleyin
Old 12-06-2007, 10:01   #1
cano

Varsayılan Yeni Doğan Bebeğin Velayeti İle Ilgili Bilgi Verir Misiniz?

merhaba ben 1 yıllık evliyim.5 aylıkta hamileyim. eşimin sorumsuz davranışlarına dayanamıyorum artık.Madem öyle neden hemen hamile kaldın derseniz sadece çocuk sahibi olursa onun sorumlu bir insan olacağını düşünmek gibi bir hata yaptım Sorumsuzca para harcıyor borç yapıyor.Herseferinde söz verip son diyor ama bir türlü sonu gelmedi.
Bukadar parayı nerede harcadığınıda anlamıyorum.Şuanda boşanmaya kalksam bir kız çocuk bekliyorum. Eşim bu konularda pek medeni değildir ve ilerde kızımın velayetini alabilme şansı varmı eşim devlet memuru bense özel bir şirkette sigortalı olarak çalışıyorum. Ailemin durumu iyi ve onlardan destek alıyorum sürekli.Ayrıca yaşadığımız çevrelere bakılırsa benim daha iyi bir çevre ve yaşam şekline sahip olduğumda anlaşılacaktır.bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Old 12-06-2007, 20:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma durumunda elbette çocuğun velayeti taraflardan birine verilecektir.Bu tartışmasız.

Sizin olayınızda boşanma olacak ise yeni doğan bebeğin bakım beslenme ve özellikle anne şefkatine olan ihtiyacı dikkate alındığında velayetin size verilmesi gerektiği de bence tartışmasızdır.

Velayet konusunda eşinizin her zaman dava açma hakkı bulunmaktaysa da,velayetin değiştirilmesi için önemli gerekçeler olmalıdır.

Çocuğun bakımı ve gelişmesi için gerekli sorumlulukları yerine getiriyorsanız,çocuk sizin yanınızda mutlu ve güven içinde ise ve sizin yanınızda kalması çocuğun çıkarlarına uygun olduğuna hakim de kanaat getirir ise, velayet değiştirilmeyecektir.

Kısacası şimdilik velayet konusunda kaygı duymanıza gerek olmadığı düşüncesindeyim.

Asıl önemli olan çocuğa sağlıklı bir ortam sunabilmektir.Bu ortamın ne olabileceğine siz karar vereceksiniz.

Saygılarımla
Old 17-06-2007, 09:32   #3
Deniz İpek

Habıbe hanıma katılıyorum.bencede velayet konusunda kaygınız olmasın.onemlı olan cocugun temız bır ortamda buyumesı.cunku ınsan zekası ve duygusal zeka cok kucuk yaslarda olusmaya baslıyor.lutfen bunları dıkkate alınız. ve en dogru secımı yapınız.sızn huzurunuz cocugunuzunda huzuru demektır..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi