Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

aöf adalet bölüm mezunları ne yapabilir?

Yanıt
Old 23-09-2012, 16:22   #1
Tnk.Tğm.Ekrem TÜRKCAN

Varsayılan aöf adalet bölüm mezunları ne yapabilir?

mrb lar ben gaziantep de zırhlı tuğayda genç teğmen rütbesinde subayım ama hukuk fak. okumak istiyorum ama mesleki yoğunluluktan dolayı lys ye hazırlanma fırsatı olmuyor bende gecen yıl aöf adalet bölümüne kayıt yaptırdım ve dgs ile hukuk fak. geçmeyi planlıyorum ama daha verimli ders çalışmak ve bu işte gerçekrten başarı elde etmek için nasıl ders çalışmam gerek veya nereden nasıl baslamalıyım bu konu da yani bu meslekte basarılı olmak için tecrübeli arkadasların tavsiyelerini dinlemek isterim. ve aöf adalet mezunu olursam acaba hukuk fak. geçmek haricinde neler yapabilirim ... tşk. ederim.
Old 12-10-2012, 16:43   #2
üye7160

Alıntı:
Yazan Tnk.Tğm.Ekrem TÜRKCAN
mrb lar ben gaziantep de zırhlı tuğayda genç teğmen rütbesinde subayım ama hukuk fak. okumak istiyorum ama mesleki yoğunluluktan dolayı lys ye hazırlanma fırsatı olmuyor bende gecen yıl aöf adalet bölümüne kayıt yaptırdım ve dgs ile hukuk fak. geçmeyi planlıyorum ama daha verimli ders çalışmak ve bu işte gerçekrten başarı elde etmek için nasıl ders çalışmam gerek veya nereden nasıl baslamalıyım bu konu da yani bu meslekte basarılı olmak için tecrübeli arkadasların tavsiyelerini dinlemek isterim. ve aöf adalet mezunu olursam acaba hukuk fak. geçmek haricinde neler yapabilirim ... tşk. ederim.

Hukuk fakültesine geçemez iseniz, mezun olunca ;

1- KPSS ye girip adliyelerde zabıt katipliği kadrolarına yerleşebilirsiniz,
2- Yine adliyede zabıt katibi olarak çalışmaya başlar iseniz ve bir süre sonra istenilen şartlara haiz olursanız,yazı işleri müdürlüğü sınavlarına girebilirsiniz.
3- Özel sektörde Avukatlık bürolarında avukat katibi olarak çalışabilirsiniz.
4- Yine Özel sektörde özellikle kapasitesi büyük ve hukuk birimi olan işyerlerinde hukuk biriminde görev alabilirsiniz.
5- En önemlisi İCRA Müdürlüğü sınavına girebilir ve İcra Müdürü yada yardımcısı olarak atabilirsiniz.Söz konusu sınava sadece AYO ve Hukuk Fakültesi MEZUNLARI girebilmektedir.(Ancak sınavı oldukça zor ve iki aşamalı olarak yapılıyor -yazılı ve mülakat olarak)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi