Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-06-2008, 15:19   #2101
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan S.Orhan
ben seçmiştim ya saim bey

) Yok yok siz sade kahve kralı seçmiştiniz beni.
Old 18-06-2008, 15:36   #2103
halit pamuk

Alıntı:
Artık birileri de bizi "azıcık şeker" seçer... belki.

Biz polyanacı değiliz ama?
Old 18-06-2008, 15:42   #2104
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan adnan koray
Biz polyanacı değiliz ama?

Evet, haklısınız...

Bence de! öyle.

Şeker seçilen arkadaşlarımıza bir danışsak diyorum. Şeker seçilmek için yapılmsı gereken 10 altın kuralı söyleseler...
Old 18-06-2008, 15:47   #2105
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Şeker seçilmek için yapılmsı gereken 10 altın kuralı söyleseler...

1-
2-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10- Çookkkk çalışmanız lazım, çoookkkk.
Old 18-06-2008, 15:54   #2106
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
1-
2-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
9-
10- Çookkkk çalışmanız lazım, çoookkkk.

10-ya da hiç çalışmamaları lazım
Old 18-06-2008, 16:24   #2107
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Saim
) Yok yok siz sade kahve kralı seçmiştiniz beni.

Saim Bey;

Kimin seçmesini istiyorsanız, söyleyelim de; o, "şeker" seçsin sizi?
Belli ki, Orhan Beyin seçmesini kabul etmiyorsunuz
Old 18-06-2008, 16:36   #2108
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
Saim Bey;

Kimin seçmesini istiyorsanız, söyleyelim de; o, "şeker" seçsin sizi?
Belli ki, Orhan Beyin seçmesini kabul etmiyorsunuz

Saim Bey'i aday gösterecek bir gönüllü aranıyor galiba
Old 18-06-2008, 16:49   #2109
Doç. Dr. Özge Yücel

Saim Beyin gönüllüye ihtiyacı yok ama yine de söyleyeyim Saim Bey şekerlerin şekeridir.
Old 18-06-2008, 16:57   #2110
Av.Ateş

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Saim Beyin gönüllüye ihtiyacı yok ama yine de söyleyeyim Saim Bey şekerlerin şekeridir.

Saim Bey'in gönüllüye ihtiyacı olmadığına eminim Özge Hanım ;ama ben kendi adayıma bağlıyım, ihanet edemem...
Old 18-06-2008, 17:02   #2111
Av. Hatun Olguner

Türkiye'de değişmesi,anayasanın değiştirilemez( değiştirilmemeli de) maddelerinden dahi daha zor olan bir kural var :

Asla hata kabul etmeyeceksin...

Hata her zaman başka birinde veya başka sebeptendir. Özellikle tüketici iseniz,hata asla satıcıda değildir,daima tüketicidedir.

İki Örnek :

Örnek-1 : Kalite ve fiyatta iddialı bir firmaya çelik giriş kapısı yaptırmıştım. Fiyatı öyle yüksekti ki,avrupa teknolojisi,ömür boyu garanti güvencesinden bahsedilince,tercih edip aldım. Çelik kapıydı nasılsa...değerdi. Kapı takıldıktan iki ay sonra içe doğru yamuldu. Çok ilginçti,hayatımızda ilk kez yamulan ve içe göçen çelik kapı gördük. Meraktan üreticisi de olan aldığımız firmaya durumu izah ettik. Firma ve işletme sahibi özel hastanesi olan tanıdık bir doktordu. Gelip inceledi ve gayet rahat bir edayla tatlı tatlı gülümseyip ' sorun olarak düşündüğün görüntü bu mu, ben de bir şey var sandım,gayet normal,hafif bir esneme olur' dedi. Çayını kahvesini içerken;firmalarının Avrupa standart ve teknolojilerini birebir takip ettiğini ve kullandığını,Türkiye"de alanlarında iddialı olduklarını izah etmeye devam etti. Bunun üzerine gerçeği anladım :

Avrupada en son teknoloji,çelik kapıların kendiliğinden iki ay içinde içe doğru yamulmasını sağlayan,esnek kapı moduna geçmiş olmalıydı ve çelik kapı endüstrisinin son tasarımı buydu. Anladığım bu gerçeği doktor Bey'e de izah ettim. Güldü ve ertesi hafta kapıyı Türk standartlarına uygun hale getirdi,yani değiştirdi.

Örnek 2 : Geçen ay işyerine No Frost bir buzdolabı aldım. Bir hafta içinde,yemeklerin buzdolabında küflendiğini,suyu soğutmadığını farkettim. Servise haber verdim. Montajını yapan görevli geldi,ölçüm aleti ile buzdolabının içindeki soğukluk derecelerini ölçtü.Ölçümüne göre her şey normal ve mükemmeldi. Buzdolabında hiçbir anormallik yoktu. Görevli arkadaştan özür diledim,o halde tutacağınız rapora şöyle yazın dedim : Buzdolabında problem yok,sahibinde problem var diye yazın dedim,yani görevlinin yaptığı tesbite göre buzdolabı değil,ben anormal oluyordum. Gerçekten de buzdolabını 10 gün daha kullandım. Normal olduğunu düşünmek için kendimi de zorladım,hatta kendimi bu arada septisist olarak kaydettim. Ama değişen birşey yoktu,yemekler,meyveler,içindeki su dahi kokuyordu. Geçen gün arkadaşım suyu içemeyip koktuğunu söyleyince artık yeniden servis çağırmaya karar verdim. Başka bir servis çağırdım tabii.
Baktılar,monte edilirken termostat ayarı yapılmamış,ayarladılar ve şu anda gayet güzel çalışıyor...
Old 18-06-2008, 17:07   #2112
Atahun

Sayın Hatun Olguner; Bende, gümrükten dönen domates ve biberlerden olabilir mi? diyecektim ki...
Old 19-06-2008, 08:00   #2113
supernatural

Neşeli

bugünün benim için şimdiden çok sıkıcı ve anlamsız geçeceğini bildiğimi itiraf ediyorum
Old 19-06-2008, 08:37   #2114
Av. Hatun Olguner

Atahun Arkadaş;

buzdolabını ilk kontrol eden ve hiçbir problem olmadığını tesbit eden servis görevlisi büzüşen domates ve meyveler için de gerekli açıklamayı yapmıştı : Gayet normal bir durumdu,ben saklama kurallarına uygun bir şekilde buzdolabına yerleştirmemiştim ve tabii hata yine bendeydi. Ama onun önerdiği saklama koşullarına uygun sakladığımı söyledim,sorun ne olabilir dedim bu durumda,
onu da izah etti,domatesleri yıkayıp kurutup öyle yerleştirseydim problem olmayacaktı. Halbuki ben öyle yapmıştım. Ama sorun dönüp dolaşıp başka bir nedene dayanıyordu yine de,her açıklamadan sonra. Yani buzdolabında hiçbir hata yoktu. Sorun ya bende ya domateste,ya da başka birşeydeydi... Asla buzdolabının montajında veya kendisinde değildi.
Old 19-06-2008, 10:23   #2115
Av.Mehmet Saim Dikici

Gözlemlediğim üç kağıtçı ana felsefesi şudur:
Satıcının ana hizmeti: "Parayı almakla sınırlıdır."

Buna göre, dürüst olmayan satıcının asli borç yükümlülüğü yoktur...
Old 19-06-2008, 10:30   #2116
Av.Mehmet Saim Dikici

Özge Hanıma teşekkür ediyorum.
Sayın S.Orhan'ın seçimine itirazım yok, ona da teşekkür ediyorum. Ancak hani derler ya:" Siyaset bana göre değil!" işte onun gibi bir şey: "En şekerlik bana göre değil!" ) Uygar'a yakışır şekerlik! Ayrıca beni şeker bulan bulmuş zaten. Niye çalışayım ki S.Ergin Abi? )))))))))
Old 19-06-2008, 10:32   #2117
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
bugünün benim için şimdiden çok sıkıcı ve anlamsız geçeceğini bildiğimi itiraf ediyorum

Bence hemen ümitsizliğe kapılmayın. Ne bilim işte roman okuyun mesala... Yahut gidip Kahdem'de ne var ne yok'a bakın!
Old 19-06-2008, 10:34   #2118
Av.Mehmet Saim Dikici

Günün en şeker sorusu:

S.Orhan ile S.Ergin 'in ortak noktası "S" midir? Yoksa "PO" midir?

Aşırı soru nedeniyle açıklama gereği hasıl olmuştur:

"S" noktası veyahut "P" noktası değil, sorulan... "N" noktasıdır
Old 19-06-2008, 10:45   #2119
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Saim
Bence hemen ümitsizliğe kapılmayın. Ne bilim işte roman okuyun mesala... Yahut gidip Kahdem'de ne var ne yok'a bakın!

Sayın Saim
keşke roman okuyacak fırsatım olsa işteyim
kahdemi sürekli takip ediyorum evet bencede halimize şükretmemiz lazım.yinede teşekkürler önerileriniz için
Old 19-06-2008, 11:53   #2120
Av. Hatun Olguner

Saim Bey ;

Sizin tanımladığınız üç kağıtçı satıcı felsefesini geçen yıl aynı mealde şöyle tanımlamıştım,çok büyük bir alışveriş merkezinin satış sorumlusu ile konuşurken :

( Tabii her zamanki gibi,sattıkları ve hatalı çıkan üründen sorumluluk kabul etmemek için akıl ve mantık dahili-harici her türlü savunmayı yapıyordu.) Bu arada araya girdim : Dünyadaki son trendden haberiniz var mıydı ? diye sordum : "müşteri memnuniyeti" diye bir kavram var...,

hani sizin tersine çevirdiğiniz : "Mağaza memnuniyeti" olarak icra ettiğiniz...

Kabul etmedi,ona göre kendisi böyle davranarak müşteriyi memnun ediyordu galiba. Ama yine sonuç aldım,ürünü değiştiler.
Old 19-06-2008, 11:58   #2121
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Ayrıca beni şeker bulan bulmuş zaten. Niye çalışayım ki S.Ergin Abi? )))))))))

10 altın kuralı siz sormuştunuz ya Saim Abi. Sizi şeker bulan bulmuşsa ne mutlu size ayrıca... Ama benim arada kan şekerim de düşmekte, o nedenle şeker bulunmaya ihtiyacım var.
Old 19-06-2008, 16:36   #2123
Adli Tip

Adana'nın pek sıcak oluğunu, bundan böyle memleketi özlerken bir daha düşünmem gerktiğini farkettiğimi i.e.
Old 19-06-2008, 16:38   #2124
Gülümse

Sıcak çok sıcak, daha da sıcak olacak... derken şarkı söylemediğimi i.e
Old 19-06-2008, 16:49   #2125
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sıcak çok sıcak, daha da sıcak olacak... derken şarkı söylemediğimi i.e

Sayın Gülümse,

Sizin mesajlarınızı okuduğumda, nedense aklıma THS Şiir Yarışması'nın geldiğini itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 20-06-2008, 08:07   #2126
HMK150

Bu sıcak havada çalışmak istemediğimi ayrıca uykulu gözlerle yaptığım işten benim bile birşey anlamadığımı i.e
Old 20-06-2008, 08:10   #2127
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan humk409
Bu sıcak havada çalışmak istemediğimi ayrıca uykulu gözlerle yaptığım işten benim bile birşey anlamadığımı i.e
sizi çok iyi anladığımı i.e
Old 20-06-2008, 08:14   #2128
HMK150

Çalışmak güzel bişi olsaydı üstüne para vermezlerdi şu an parayı bile gözümün görmediğini ,bir ay sabah uykusu keyfi yapabilmek için bir çok şeyden fedakarlık edebileceğimi i.e
Old 20-06-2008, 09:26   #2129
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan humk409
Çalışmak güzel bişi olsaydı üstüne para vermezlerdi şu an parayı bile gözümün görmediğini ,bir ay sabah uykusu keyfi yapabilmek için bir çok şeyden fedakarlık edebileceğimi i.e

çalışmak güzel ben gayet memnunum ancak en zor olanı sabah erken kalkması
Old 20-06-2008, 10:37   #2130
Kemal Yıldırım

Yarından itibaren 15 günlük tatile çıkacağımı, internet olmadığı için bu sürede THS' den uzak kalacağımı üzülerek i.e
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 3 (0 Site Üyesi ve 3 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06770611 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.