Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlık ruhsatnamemi yeni aldım,Bir avukatın yanına maaşlı olarak mı girmeliyim?

Yanıt
Old 01-08-2016, 13:13   #1
34Law

Olumlu Avukatlık ruhsatnamemi yeni aldım,Bir avukatın yanına maaşlı olarak mı girmeliyim?

İstanbul barosundan avukatlık ruhsatnamesini, avukat kartını yeni almış bir yeni avukat olarak siz tecrübeli avukatların tavsiyelerini almak istemiştim

Öncelikle istanbul barosu bilgi havuzundaki ilanlardan iş yeri aramaya çalıştım. Pendik'te oturduğum için anadolu yakasındaki avukatların ilanlarına bakıyorum. Genelde başvuru için önce cv gönderilmesi isteniyor. Bugün-yarın bir cv hazırlayacağım bakalım.

Bir avukatın yanına maaşlı olarak mı girmeliyim? Kaç lira maaşla çalışmam doğru olur ya da başka bir yol önerir misiniz?
Old 03-08-2016, 09:04   #2
SARILAR

Öncelikle hayırlı olsun.
Eğer ekonomik durumunuz iyi ise, büro masrafları vs. size destek olacak birileri varsa açın kendi büronuzu. Kendi arabasını süren yorulmaz derler.
Ancak mecbur bir avukat yanında çalışacaksanız büronun icra yoğunluklu bir büro olmamasına dikkat edin. Çünkü sizi ordan oraya koştururlar ve de mesleki gelişim sağlayamazsınız. CV isteyen bürolar genelde bu tarzdan.
Çalışacağınız büro orta yoğunlukta iş çeşitliliği olan bir büro olursa sizin için daha iyi olur.
Maaş olarak ne istersiniz bilmem ama illere göre değişkenlikler olabiliyor. Barolar bu konuda asgari bir tutar belirledi. Mesela Antalyada en az 2000 TL ücret verilmek zorunda.
Saygılar
Old 05-08-2016, 15:46   #3
34Law

Alıntı:
Yazan SARILAR
Öncelikle hayırlı olsun.
Eğer ekonomik durumunuz iyi ise, büro masrafları vs. size destek olacak birileri varsa açın kendi büronuzu. Kendi arabasını süren yorulmaz derler.
Ancak mecbur bir avukat yanında çalışacaksanız büronun icra yoğunluklu bir büro olmamasına dikkat edin. Çünkü sizi ordan oraya koştururlar ve de mesleki gelişim sağlayamazsınız. CV isteyen bürolar genelde bu tarzdan.
Çalışacağınız büro orta yoğunlukta iş çeşitliliği olan bir büro olursa sizin için daha iyi olur.
Maaş olarak ne istersiniz bilmem ama illere göre değişkenlikler olabiliyor. Barolar bu konuda asgari bir tutar belirledi. Mesela Antalyada en az 2000 TL ücret verilmek zorunda.
Saygılar

cevabınız için teşekkürler. baro sitesindeki ilanların nerdeyse hepsinde başvuru için cv istiyorlar genelde. peki cv değil de yüz yüze görüşmeyle avukat alan bir yer mi bulmalıyım? öyleyse nasıl bulabilirim bilmiyorum
Old 06-08-2016, 13:44   #4
SARILAR

Öncelikle dua edelim. Sonrada tanıdık bildik vasıtasıyla samimiyete binaen avukat meslektaş araştıralım. Ancak bulduğumuz büro orta yoğunluklu ve iş çeşitliliği olan bir büro olsun. Başlarda belki az para alırsınız belki ancak uygulamaya adapte olmak için sizin için daha iyi olacak göreceksiniz.

Yanında çalışacağınız avukatın sizi her işte görevlendirmesi lazım ki öğrenesiniz. Tebligat katlamaktan takip açmaya, dava dilekçesi hazırlamaktan temyiz dilekçesi yazmaya, duruşmaları takip vs. bürodaki bütün işler.

Bir avukat olarak avukat katipleri ile aynı işi yapmak insanın nefsine ağır geliyor ancak belirli bir süre geçtikten sonra bilginizin ve tecrübenizin geliştiğini fark edeceksiniz.

Ama gücünüz yeterse kendi büronuzu kurun! SAygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi