Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Daha önce yapmış olduğumuz protokol bana hak sağlar mı? Boşanma davası açarsam haklarım nelerdir?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-07-2011, 17:20   #1
şeymanur

Varsayılan Daha önce yapmış olduğumuz protokol bana hak sağlar mı? Boşanma davası açarsam haklarım nelerdir?

2007 yılında eşimle protokol düzenleyerek malları eşit bir şekilde paylaşarak boşandık.ikimizinde gidecek yeri olmadığı için ve mülkün satışı gerçekleşmediği için aynı evi paylaşmaya devam ettik.daha sonra çok pişman olduğunu söyledi birde evli bir kızım olması nedeniyle bu yaşta böyle birşeyi yakıştıramadım ve geri barışarak tekrar nikah kıydık.fakat eşim bir süre sonra yine telefonda başka bir kadınla mesajlaşmaya ve konuşmaya başladı üstelik telefonumda kadının bana hakaret içerikli mesajları var.23 yıllık evliyiz fakat 13 yıldır aramızda sürekli bu ve buna benzer huzursuzluk yaşıyoruz çocuklarımda bu durumdan etkileniyor ve ben artık bu evliliği daha fazla sürdürmek istemiyorum.Benim annemde babamda vefaat etti.yani ne gidecek bir yerim ne de maddi gelirim var ilkokul mezunuyum her yerde iş te bulamıyorum evlendiğimizde hhiçbirşeyi yoktu herşey evliliğimiz süresince oldu.birde söylediğim gibi daha önce düzenlenip kendisi tarafından imzalanmış bir protokol var.Tek taraflı boşanma davası açtığım taktirde protokol birşeyler alabilmeme yardımcı olurmu yada eğer olmazsa ben ne alabilirim nasıl alabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim çok çaresizim.Bu siteyi kızım söyledi şu an ona yazdırıyorum.Şimdiden Allah Razı Olsun
Old 19-07-2011, 09:32   #2
Levent Cirit

Şeymanur hanım,
2007 yılındaki boşanma davanızın hüküm kısmında protokoldeki şartlar karara yansıtılmış mı?
Old 31-07-2011, 12:49   #3
Şeymanur

Karar Daha önce yapmış olduğumuz protokol bana hak sağlar mı? Boşanma davası açarsam haklar

Evet protokol kararı hakim tarafından onaylanmıştı.kendisi tarafından kabul edilip imzalandı mahkeme tarafından kabul görmüştü.
Old 31-07-2011, 17:48   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Daha önceki boşanma kararınız ve hakimin onayladığı protokol elbette geçerlidir.Ve gereği için yasal yollara başvurabilirsiniz.

Boşanma sonrası yeniden aynı kişi ile evlenmeniz üzerine yeniden boşanma durumunda son evlilik tarihjinden bu yana boşanmaya yol açan olaylar boşanma davasında tartışılacaktır.Örneğin eşinizin sizi bu dönemdeki aldatması dava konusu edilebilir.Koşulları varsa nafaka ve tazminat ile müşterek konutun dava süresince size tahsisini talep edebilirsiniz.

Boşanma sonrasında açılacak mal rejimi tasfiye davasında davasında ; son evlilik tarihinden boşanma davasının açıldığı tarih arasında edinilen mallar dava konusu yapılabilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi