Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Dök İçini

Yanıt
Old 15-10-2007, 15:29   #31
suskun_juliette

Ne kadar mutlu oldum bilemezsin...Hayırlısı bakalım..Nişanlananlar bu foruma!!Bana biraz öğüt verinCanım benim hani bir ara okula uğrasan diyorum?Kutlamak gerek bunu hem de acilen
Old 16-10-2007, 14:12   #32
Güldal

Haklısın artık telefonlara cevap veremiyorum herkes gel diyor.Ben çalışıyorum urfada.iyi bir avukatın yanındayım.ptesi ordayım ama gelince uzun uzun konuşuruz.umarıım kutlamaya vaktimiz olur
Old 20-10-2007, 17:16   #33
suskun_juliette

(Utandım bugün ben.)
Utandım aynadaki suretten..
O kendini yitirdi o sokakta
Haince vücuduma vurup geçen o el..
Çalıp gitti en temiz halimi..
Kaçtı,o kaçtı ben kovaladım!
Soluk soluğa o sokaklarda
Gözyaşlarım oluk oluk içime sızdı
Ve o caddeler,öylesine ıssızdı..
Eline dolayıp benden olanı,bana ait olanı!
Kayboldu o köhne evlerin aralarında..
Ve bugün ben o kaldırımlara baktım..
Yoktu,bana ait olan yoktu..
Ağladım bugün ve utancımdan saklandım..,
Zavallı küçük bir kız gibi..
Tıpkı bana yakıştığı gibi!!
Old 20-10-2007, 17:28   #34
suskun_juliette

Yüzyıllık bir kayıp var sanki içimde..Derinime sakladığım özenle koruduğum hazinem yağmalanmış gibi hissediyorum.Bir akşam üstü,sevgiliye giden o yolda felakete çevrildi kavşaklar..Başım önümde yürüyordum,içimde titrek bir mum alevi,yüreğimdeki karanlığı bastırmaya çalışıyordum..Akşamdı,karanlıktı,en vurdumduymaz zamandı..Kalabalıklar,tüm kabalıklarıyla akıp gidiyorlardı kaldırımlarda..Bir yerlere yetişebilme,kendime yetebilme çabalarıyla attığım adımlar,başıma geleceği bilselerdi eminim bedenime ihanet etmek istemezlerdi..Sevgiliye giden o yolda yine geri çekilmeyi düşünürlerdi o yorgun ufacık ayaklarım...O bakışlar,saç tellerinden ayak uçlarına düşen o bakışlar..Her birinin emeli dileği bellidir..Erkekler,susturulmayı bilmeyen arzuları..O gözler,Mil çekilesi gözler..Her şey onlar yüzünden..Gözlerin görür,nefsin konuşur,koşarsın onun arkasından ve o an sahte bir cesaretin aldanmışlığıyla yaparsın yapacağını,bir canavarın bakışlarını takınırsın,yüzünde o vahşi ifade ve koşarsın!!!O kız,seni yakalayacak ve ödetecektir günahını..Bu yüzden o sahte cesaretten sonra kendin gibi yani özün gibi Korkakça kaçarsın..Aldığın neydi,neyi alacağını sandın?İnsanları sevebilme umutlarımı çalıp gittin sadece!Ve ben ilk kez bu kadar suskun kaldım,neden ben diyemeden,sadece HAK ETMEDİM diyebildim..Hak etmedim o sokakata taciz edilmeyi..Öyle vahşi ve öyle insanlık dışı..Biri lütfen bu dünyanın yaşanabilecek bir yer olduğu masalını anlatsın..Masallara inanabileceğim bir vakit bu..Bir çocuk küskünlüğüyle duruyorum çünkü hayat karşısında
Old 21-10-2007, 18:36   #35
suskun_juliette

Hoşgeldin,
Öncelikle şu üzerindeki ıslak hüzünleri çıkar,ardından gelen her ne ise bana açılan kapının eşiğinde bırak da gir yüreğime..Çocuk ol koynumda,kirpiklerine bulaşsın masallar ve en güzel düşlere boya kalbini..Şefkatimi dile,beni dile ki senin kalabileyim..

Zamanın dipsiz çukurunda kavrulurken acılarımız,biz yine bir hayatın ufuğunda o soğuk şarabı yudumlayalım..Karşımızda umut ektiğimiz tarlalar,ardımızda patlayan yanardağlar,biz senle hem acının hem aşkın ortasında yaşayalım..Biz senle hiçbir zaman sıradan olmadık,insanlar yağmurdan kaçtıkları vakit biz tüm bulutları bağrımıza yasladık..İnsanlar korkarlardı acıdan,biz acıyı hayata karşı siper yaptık..Umutlarımız vardı elbet,gülüşlerimiz hala saklı bir yerlerde,ama nedense onları hep gizli yaşadık..Bir akşam üstü herhangi bir adreste kim bildi neler yaşadıklarımızı,kim bildi yasaklarımızı ya da yasalarımızı..Gözlerim senden başka bir şey görmedi,senin gözlerinse kalbimde mühürlendi..Bu yüzyıla ait aşıklar değiliz,o aşklar çoktan küllendi..Hatırlar mısın,sana anlattığım o iki aşık,yüzyıllar sonra gün ışığına çıktı,birbirlerine sarılmış ve aşkın tüm çıplaklığıyla boylu boyunca uzanıyorlardı..İşte onlar biziz!Asırlar önce birbirimizi yitirdik ,ama şimdi onların bedeniyle değil yürekleriyle dirildik..And olsun,seni benden ayıran her kim olursa lanetim onu bulsun..
Old 26-10-2007, 18:48   #36
suskun_juliette

Belki de birer anne babayız biz...Umutlara gebe bir hayatın kahramanlarıyız..Ve bebeğimiz karanlıkların içine doğacak..Ne yazık..
Old 26-10-2007, 22:47   #37
Gülümse

Sevgili Çitlenbik,

Emin olun anne babanız siz anne karnındayken karanlıklar içinde doğacağınız düşüncesi ile kaygı duymuşlardır. Ama bakın sizin doğmanız ne kadar hoş bir müjde olmuş.. Emin olun şu an doğan ve doğacak olan çocuklarda bu dünyanın en güzel müjdeleri olacaklar

Saygı ile
Old 30-10-2007, 17:00   #38
suskun_juliette

Ya şimdi çok yorgunsam ve kimsenin umurunda değilse..Gittiğim yollardan geri çevrilmişsem ve kapıları suratıma yediysem..Yağmurları bağrıma bağrıma çekmişsem..Masumiyetimi bir gece bir erkeğin koynunda yitirmişsem..Sabahı ıslak acılarla etmişsem..Ve senin hiç haberin olmadıysa gün görmemiş kederlerimden..Hiç ruhun duymadan bir gecede ölmüşsem..Neden susuyorsun,işte biliyorsun..Uzat ellerini,ver gözlerini..Ben kendi gözlerimi vurgun yemiş bir yüreğe ödünç verdim..Şimdi eskidim..Yitik bir hikayeyim..Kendimi yazıp sildim..Kendimi satırlara feda ettim..Mısraları dizdim önüme,tek tek kelimelerden kurşun yedim..
Old 31-10-2007, 00:29   #39
Gülümse

Ne kadar şiirsel ve içten samimiyeti ile yürek burkucu aynı zamanda da şefkat uyandırıcı..

Ve dürüstcesi iyiki varsınız diye düşündürücü..
Old 31-10-2007, 19:40   #40
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Gulumse
Ne kadar şiirsel ve içten samimiyeti ile yürek burkucu aynı zamanda da şefkat uyandırıcı..

Ve dürüstcesi iyiki varsınız diye düşündürücü..

Sevgili Gülümse,
Çok teşekkür ederim öncelikle,bu cana yakın tavrınız ve ilginizden dolayı çok mutlu oldum..Cidden hayat tecrübem çok eksik,ama hayata dair olacaklara dair varsayımlarda bulunduğumda genellikle haklı çıkıyorum.Bu zamana kadar söylediğim ne varsa çıkmıştır..Ama gelin görün ki,ne zaman tutuldum bilmem,aşk denen şey güzel ama pek zahmetli bir şey..Gerçekten insanı çok yoruyor..Çok seviyorum,Çok seviliyorum,ama sorun bitmiyorAnlamadım gitti,bir şeylerin benim dışımda gelişiyor olması benim yeterli olamam beni sinir ediyor...Üstüne üstlük neye elimi atsam kuruyormuş hissine kapılıyorum,bir şeyleri halletmek için uğraşıyorum ama nedense yine aksilik çıkıyor.Biri bu mantık probleminin çözümünü yaparsa cidden çok sevineceğimÇocuktuk,belki halen çocuğuz..Bilmiyorum..Hangi kapıyı açmaya çalışsam yanlış anahtarın elimde olduğunu fark ediyorum.Ya da hangi durakta beklesem yanlış yolda buluyorum kendimi..Şuan öyle anlamsızım ki,her şey yumak gibi,birbirine dolanmış durumda..Çözülene dek ben çözüneceğim
Old 31-10-2007, 21:07   #41
suskun_juliette

Asırlar,saniyelerin karşısında maskara olmuş durumda!Haritaların herhangi bir yerindeyim,ne yöne baktığın önemli değil,ben görmek istediğin yerdeyim.Bir anlasan bir bilsen..Biri için uğurda ölmeye değer,o bunu anlayabilirse eğer..Belki de kuru kuru ecel der..Ya da birkaç damla gözyaşı döker,hani şu efsanevi aşkların ardından dökülenlerden..O aşıkların emsali o aşkların timsali..Nereden bilebilirdik dünya yüreklerimizden küçük!!Biz sevgiler yığdık yüreğimize,en çok da iki kişilik bir yer bıraktık.Belki bu yüzden dünyayı yüreğimize bir türlü sığdıramadık..Ey benim hüznü çorak yarim!Ben seni her gece düşlerimde alnından öpülmüş acılarımla besledim...Hatta düşlerin en güzel yerinde öptüm seni,sırf senin dudaklarınla gülümseyebilmek için..Hani olur da belki aldırmaz bir tebessüm dolanır diye dudaklarına,belki bir tesadüf olurda değebilirim diye..Nedense geceler aramızda hep sırdaş kaldı,sen düşlere yakındın bense gerçeklere..Şimdi ne gerçek ne de hayal..Belki tüm bunlar Farz-ı mahal..
Şimdi tüm insanlığı kıyasla kendinle,hesaplamalarını yap..Bak göreceksin ki,diğer tüm insanlar yanında ucuz kalacak..İşte ben öyle değer verdim sana..Hani şiirler yazmak ahmaklık olur ya bir zaman sonra,anlatmaktansa yaşayalım dersin...Bir bilsen,siyah mürekkeplerle ağlarım ben kağıtlara..
Old 12-11-2007, 19:51   #42
suskun_juliette

Benim altın saçlı çocuğum!Doğunun mert oğlu!Acıların tan vaktinde doğdu!
Bir erkeği sevmek,onun çocukluğunu görmektir!Bir erkeği sevmek yeri geldiğinde anneliği gösterebilmektir!Yeni anladım,daha birkaç gün önceydi..Elinde kalemi sıkıca kavramış çocuğum,üzerinde mavi önlük,o önlük üzerindeyken herkes gibi!Sıradan biriydi!Önlüğü sırtından çıkarttığında yapayalnız çocukluğunun akşamındaymış..Bilemedim..O resmi görene dek onun sevgisiz büyüdüğünden bihaberdim!Ve o an anladım her ayrılık vakti yağan yağmurları!Dinmek nedir bilmeyen o iki göz bebeğinden fışkıran kanları!!Ah benim hüznü çorak yarim,düşlerinde öpemedim seni bu hazan gününde..Uyandın,kopkoyu bir güne uyandın!Hani bir umarsız vakit olsaydı usulca yaklaşırdım belki yanına!Kulağına sessizce söylerdim ninnileri!Duymadığın türkülerle ağlardım sana!Belki batının ıslak değildi ezgileri,süslüydü belki nağmeleri!Ama bu sesle dinlesen eminim ağlardın..
Old 25-11-2007, 20:58   #43
suskun_juliette

ben öyle bir gecedeyim ki kör karanlık..tıpkı saçlarım gibi..dolanıp dururum umutsuzluğa..tıpkı aşk tortusu gibi..asla silinmek bilmez..ve nasıl bir kaderse hep ayrılığı yazdı ömrüme..hayatımı ellerimle yok etmeyi dilerdim..ve ölmek sessizce.bir mezar taşı dibinde..öylesine yalnız ve yüzüm öyle toprağa yakın..geldiğim yere gitmek ister gibi..her yok oluşta kendimi bulduğum yer gibi..inandığım herşey beni yalnız bıraktı..hatta sarılacağım ve alışacağım bir yalnızlığım bile olmadı..kalabalıkların kabalıklarıyla adımladım yollarımı..binlerce çığlığın arasındaki tek inilti bendim..kimse duymadı
Old 29-11-2007, 19:59   #44
suskun_juliette

Hani öyle derdin ya sen..Be-be-ğim..Aşkların,hüzünlerin o naif tınısı gibi..Sessiz ve ağlamaklı..Gözlerim dolardı birden,içimde sonsuz dinginlikle bakardım yüreğine..Ellerim nedensizce uzanırdı ufuklarına.Yakalardın büyük bir ustalıkla..Şimdi ellerim çok üşüyor,ellerime değen beden birer buzdan heykel..Onlar dokundukça daha da ürperiyorum..Seni bana bu denli ezberleten neydi?Oysaki bozkıra mahkumduk biz,solmaya,sararmaya ve yok olmaya...Biliyordun..ama hiçbir zaman bilemediğin tek şey nedensiz gidişlerimdi..Bir bilsen biz ne kadar imkansızdık..Çöle düşen talihsiz bir kar gibi,eriyecektik,yaşatılmayacaktık biliyorduk..Neden direndik?Hiçbir aşk hayata üstün gelemez ki!

Be-be-ğim..Ne kadar büyülü bir kelimeydi bu..Bir çocuğun masallarından çalınmış bir söz gibi..Öylesine huzur bulurdum ki bu hecelerde..Şimdi hiçbir söz avutamıyor beni..Binlerce heceyi tek bir kurşunla şakağından vurmayı seçiyorum..
Old 01-12-2007, 22:41   #45
suskun_juliette

Bağrında asırlardır bir masal uyuyor..Başımı yasladığımda büyülü bir şekilde sarıyor..Hiçbir kalbin sesini böyle huzurla dinlememiştim senden evvel..Ve senden sonra sana ait olmayan her kalp sesinden tiksindim..Biliyorum yanlış bir şey,ama bana ait olmayana bende yer yok ki..

Sana sarılıp hayal kurduğum bir akşamdı..Senden başkasıyla olamamak benim kendime ettiğim en büyük günahtı..Sensizliği kabullenemeyecek kadar çaresiz olmak demekti bu..Hani gitmezsin eminim,terk etmeyeceğini adım gibi bilirim..Ya ölüp de gidersen?Her akşam sağanak yağmurlar çevreliyor gözlerimi..Ne zaman ki bu düşünce esir alınca hayallerimi..Ben sensiz ellerimi başıma dolayıp ağlıyorum işte öylece..Hayatın çok zalim olduğunu düşünüyorum..Hani her şey güzel gidince ürker ya insan..Bir şeylerde terslik olacağını hissedersin ya..Tüm heveslerin boğazı kesilir ya birden insan yere yığılır işte o an!Yapılabilecek tek şey olmayan naaşına ağıtlar yakmaktır!Bilmiyorum ölüm gerçeğini asla yakıştıramıyorum kendime ne de sevdiklerime..Sensiz ve sizsiz bir hiçim ben..İşte böyle karabasanlar bana kan kusturuyor..Acemiyim dua edemiyorum,artık ne kadar dilim dönerse..İyi dileklerimi gönderiyorum sana..Ve diyorum ki yerin yanımdır..Başımdan eksik olmamalısın..Her ne kadar aylar süren bir varlığın varsa da hayatımda,sen bugün bu dünyadan göçersen içi boşaltılmış bir beden bırakırsın ardında ve o ben olurum şüphe etme..

Keşke ölmek hiç olmasa..Ve korkusuzca sevebilsek,yitirmeyeceğimizi bilerek..Kapıları çarpıp gitsek de asırlar sonra yüreğimiz yine o insan için titreyiverdiğinde,düşsek yollarına..Ve yıllanmış bir aşk bulsak karşımızda..Bıraktığımız o günkü gibi..Saçlarına ak düşmemiş,yüzü çizgilenmemiş bulsak eski sevgiliyi..Hani ölüm onda izlerini belli etmemiş olsa..Zaman bir tek aşkımızı eskitemese..Kıtalarca uzağa savrulmuş olsak bile,onun bir yerlerde yaşadığını bilerek iç huzurumuz sükut olsa..Yüreğimiz bir meçhulün ardına hiç düşmese..Ve kurban olmasak ayrılık denen melûna..
Old 02-12-2007, 22:57   #46
suskun_juliette

yağmurlar yağıyor..ılık ayrılık mevsiminin yağmurları..düşen her zerre bin ağıtla çırpınıyor..ve ölmek vardı bu gecede..öylesine yalnız ve öylesine apansız..içimdeki küskün insanı susturamadığım bir vakit bu...ağlıyor durmaksızın..ne olmak istediği yerde ne de olmak istediği bedende..bir meçhulün ayakları altında çiğneniyor..
Old 04-12-2007, 16:05   #47
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Bir sevgili yok diyordum sen çıktın karşıma sana ulaşmak istediğim zaman kaybolan yine sensin...Yumuşak adımlarla ilerlesem de kanat çırpıp giden uçurumlarda gökyüzünü tercih eden ama yeryüzünde yapayalnız kalan benim yine...Ölmek bedenden ruhun ayrılması mıydı ki tek ruhun bedene küsmesi ölmek değil miydi hem de kaçbin defa ölmek...Bal gözlerimin tadının kaçması,küsmesi neydi hayata karşı işte asıl ölüm sensizlikti ama yine geleceksin bana bunu bilmek neydi bunu da bilememek en büyük karışıklıktı ya...
Old 25-12-2007, 02:42   #48
suskun_juliette

Varsayılan Dök İçini

Kabuslar görüyorum,ÖSS'den sonra beni sıtma nöbetleri şeklinde sarsan sınav kabuslarım oldu..

Gece msn üzerinden saat 03.30 sularında uzunca bir sınav muhabbeti yapılır arkadaşla,zira arkadaşının hiç alttan dersi olmamasına rağmen aylardır azimle ve panikle çalıştığı durumun vehametini göstermektedir.Artık yine son kez son verilir benliğe:'bu sefer okula gidip derslere girecek,her gün tekrar edeceğim söz' denir.(Gerçi bu söz kişinin kendisine de pek inandırıcı gelmemektedir.)Ardından hocaların sınav teknikleri sorulur.Test,klasik,pratik vs vs..En son olarak Eşya sual olunur.Cevap:Bilmiyorum ki Elif,iki tane hoca geliyor Eşya'ya...Elif artık içinde bulunduğu ahvalin etkisiyle şöyle bir cevap yapıştırır:''Neden,nasıl ya?Erkekseler tek tek gelsinler ya!?'')Bu espriye artık derslerin vermiş olduğu bunalımla saatlerce gülünür.Zira arkadaşın o saatlerde uyanık olması pek hayra alamet değildir,kendisi sırf ders çalışabilmek erken kalkabilmek için gece saat 11i vurduğunda uykuya dalar,oysa şimdi saat sabaha karşı bir vakti göstermektedir.Elif şoktadır,bu saatte insan bir sabah namazı için uyanık kalır diye düşünür)Ders çalışmak için rüyalarından vazgeçen insanlardan biri karşındadır.Ve Elif,o sırada internette oyun sitelerinde,müzik sitelerinde vakit geçirmektedir.Kitapları deseniz yanında değil,1460 km uzakta,bir haftalık tatil için(ki Elif zaten hep tatil havasındadır,neyin tatilini yaptığı şüphelidir) eve kitap getirmemiştir.Aklına mazi gelir:Geçen yılın ilk dönemi,delice sınav stresi hakimdir,yine aynı arkadaşıyla sabaha kadar yurdun çalışma odasında çalışmışlardır.Elif hem Roma'ya Hem Devletler Hukuku'na çalışmaktadır.Tam uykuya dalacakken İustinanus dürtükler

En sonunda iki arkadaş çıldırır!Koskoca çalışma odasında bir başlarına çalışmaktadırlar..Bir öneri gelir,'Hadi!' der Elif,çıkıp şu masaların üzerinden hiç inmeden bulunduğumuz yere kadar yürüyelim!Arkadaşı tamam der,birleştirilmiş masalarda yürürler,masaların bittiği yerde sandalyelere atlarlar,ilim dünyasının eseri olan kitaplara asla ama asla basmazlarEn sonunda eğlence son derece elim bir kazayla sona erer,Uzun olan arkadaşı kafasını tavandaki kolona çarpınca bu ilahi mesajı dikkate alarak tekrar ders çalışmaya dönerlerO gece iki kez elektrik kesintisi olur,ama ikisi de kararlıdır asla vazgeçmeyecekler ve çalışacaklar.Ve o gece öyle noktalanır(gece dediğme bakmayın sabah 05.00te çalışma odasından çıktık.)Ertesi sabah Elif iki tane sınava girmiştir.Önce Roma'nın saldırısına uğramış sonra topluca devletler tarafından bozguna uğratılmıştır.Şöyle Roma sınavı sonrasında kantinde oturup iki dakika ders çalışayım derken Koskoca kantinin ortasında uyuyakalır ve tam diğer sınav saatine 15 dakika kalana kadar uyandırılmaz kendi uyanır.O gün Elif'i o halde gören herkes,bir daha alttan ders bırakmamak gayesiyle azimle derslerine sarılır.

Şimdi bu vatandaş tüm bunların etkisiyle uykuya dalar..Sınav hemencecik rüyasına girivermiştir.Ticaret Hukuku sınavı ertesi günü yapılacaktır,elinde ne not ne de olaylar vardır.Arkadaşları harıl harıl çalışmaktadır.Msn'de konuştuğu arkadaşına döner,iki dakikada olayları yazıp çalışacağını söyler yetiştiremeyeceğini belirtirler,ardından nam-ı diğer Çitlenbik şunu söyler:Ver ya,ben bir gecede 300 sayfayı yalayıp yutmuş insanım!)Doğru,kendisi öyle bir şey yapmıştır,Avrupa Birliği Hukuku dersinin sınavında 60 almaya yetecek bir çalışmadır buAma tabi kedinin bu yılki enflasyon değerlerine göre yine kaymak yeme olasılığı oldukça düşük bir ihtimaldir

Sınav tarihi 14 Ocak'tır.1 Ocak ne kadar yakın değil miElif yılbaşı gecesi yapılacak o eğlenceyi,taşkınlıkları ve ertesi güne akşamdan kalacağını düşünür..27 Aralık dönüş tarihi,Ocak'a kadar olan dönem,yol yorgunluğunun atılması ve adaptasyon dönemi(ki üç yıldır adapte olamadım),1 Ocak eğlence ve dağıtma günü,2 Ocak kendini toparlama günü ise bu durumda Elif'in hukuk fakültesinden 4 yılda mezun olabilme olasılığı nedir?(Matematik bile çaresiz kalır bu soruda)
Old 28-12-2007, 16:21   #49
suskun_juliette

Şu sıralar bir planım var..En kötü plan bile plansızlıktan iyidir değil mi?O zaman açıklıyorum: düşünüyorum,okulu bırakayım gidip hayırlısıyla hemen evleneyim,bir sürü adamla uğraşAcağıma bir tanesiyle uğraşırım.)Bu sınav stresi insana neler düşündürüyor yahu,azılı bir feministe evliliği bile düşündürüyorsa PES!
Old 28-12-2007, 19:55   #50
suskun_juliette

Solmasın bal rengi gözlerin yağmurdamlası..Solmasına izin verme..
Old 28-12-2007, 21:39   #52
suskun_juliette

Teşekkürler Abicim

Bazen bilmeyenler bana soruyorlar,hukuk fakültesi 5 yıl mı diye.Hatrın için 5 yıl yaparım diyorum.Sırf tembelliğime mazaret,hatır gönül kırılmasın canım

Mezun olduğum günleri görebilecek miyiz acaba?
Old 29-12-2007, 12:10   #53
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sağol canım,
Seninde gözlerindeki ışıltı solmasın...
Old 29-12-2007, 18:36   #54
suskun_juliette

Küçük zaferlerin şımarıklığı ve küstahlığı büyük olurmuş gördüm,belki yarım asırlık bir zihniyet,bir yüzyılın beşte birine karşı savaş açmış..Bilir ya yenecektir tecrübesiyle,gücüyle onu bastıracaktır ezecektir ya..Ne büyük aldanış..Taze bir dimağ ile asla baş edemeyecek..Bu gözlerin ardında kızıl nehirler var,bu saçların perdelediği serde seni alt edebilecek bir düşman uyuyor emin ol..Suskunluğum kabullenişimden değil asaletimdendir..
Old 01-01-2008, 00:59   #55
slide

ve sonunda evleniyorsun..hiç birşey hissedemez oldum..yeni yıla bu haber ile girmemeliydim..imkansızken bana hayallerime engel olamıyordumm.. 31 aralık benim 4 senedir korkarak beklediğim günmüş meğer..bana tamamen yasak olduğunu anladığım günmüş...dün aldım evleniyor olduğunun haberini...kolum kandım kırık..gel gör ki gözümden damal yaş akmıyor..içime akıyor..yüreğimin kaçta kaçını götürür bu haber..ya ömrümün???mutlu olmanı dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden..şaşkınım çaresizim dünya dümdüz oldu...ben kalakaldım...
Old 04-01-2008, 19:11   #56
suskun_juliette

Ağlamak geçti içimden..Damarımda uzayan yollar boyunca ağlayabilmek için direndim!Gözyaşım süründü göz pınarlarımda!Lanetlenmiş gözyaşları düşmedi süzülmedi alev alev yanan yanaklarımda!Yumruğumu sadece yüreğime vurdum sustum!Ağlayan gözler gördüm,dudakların acıyla büzüldüğü suretlerdi bunlar!Ölüm kokuyor bu sokaklar!Ölüm nefesimden de daha yakın!Bir gün parçalarımı toplayamayacak kadar parçalanırsam darmadağın olursam bu yazılarımı toplayın sadece!Belki de ardımda bırakabileceğim tek vasiyet budur!
Old 07-01-2008, 18:23   #57
suskun_juliette

En son bir erkeğin ellerinde bıraktım sıcacık ellerimi ve bir daha hiç ısınmadı....
Old 30-01-2008, 22:13   #58
suskun_juliette

Hani adına aşk denirdi ya bir zaman şiirler yazdırır olmuştu.Yağmur yağdığında kaçmak yerine oturup hayaller kurardık ya.Kar yağdığında üşümezdi ellerimiz mesela..Sıcacık eller vardı bizi ısıtabilecek olan..Bir insan vücudu adanmaya istekli ve arzuluydu geceler boyu..Hani gece ve gündüz birleşirdi ya o ufuklarda.Alaca bir şafakta yekpare sürerdi sevişler..Hayat hep o iki dudağın arasına sıkışıp kalır ya.Islak pembe dudaklar..Dişlerinin sert ve öfkeli duruşuna inat onları perdeleyebilen dudaklar..Narindi fakat,nefret dolu sözleri sarf ederken iki çakmak taşının birbirine vurduğunda çıkardığı kıvılcımları vururdu yüzüme..
Old 03-02-2008, 10:15   #59
Envanter

Aşkın ne olduğunu bilen olsaydı; belki de hiç bu kadar heyecan verici, bazen ızdırap verici, bazen de ayakların yerden kesildiğini bilen olmazdı.
Aşkın ne olduğunu bilseydik, adına aşk demezdik. Tarifini anlatmaya çalışmaz, şiirler yazmadık.
Aşkın ne olduğunu bilseydi herkes, şair olmazlardı, yazar olmazlardı. Çiçekler açmazdı. Ruhum bedenimde isyan ederdi belkide.
Ama aşk var, neyse ki yaşanıyor.
Old 21-02-2008, 16:31   #60
suskun_juliette

Bir gün biterdi her şey..öyle öğütlendi aşklarımız..yasaklarımız günahlarımız her şeyimizle tarihe karıştık..artık yerimiz tozlu sayfalardır..yazamadıklarım vardı elbet sana..adayamadıklarım vardı..yüreğim sevincim hayallerim..nedense teğet geçecekti hep seni..kavuşmak sıradan aşk şiirlerinde anlatılabilecekti yalnızca..sakızlanmış aşk öykülerim olmadı hiç..bir erkek ve bir kadından ibaret değildi aşk dedikleri..acıya karaya bulanmış hayatlardan oluşmalıydı halbuki..bu değil midir hayatın realitesi?asla bir aşka yaslanma,gün gelir biter,yazgısında vardır tükenmek..sen acıya yasla yüreğini..acı bakidir..kaçsan da kovalar seni..vazgeçilmezdir..haz duymaya başlarsın..günübirlik aşklardan daha yeğdir..biz böyle bildik,böyle büyütüldük..aşk sıcak mevsimlerin meyvesidir.bende her daim güz..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07163811 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.