Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bıktım artık. ne yapacağım.

Konuyu Kilitleyin
Old 02-07-2013, 13:32   #1
tolmelbat

Önemli Bıktım artık. ne yapacağım.

merhaba . 22 yıllık evliyim ve hergunum birbirinden beter geçti. şiddet aladatma kufur hakaret... 3 cocugum var ve cocuklarım ıcın sımdıye kadar dısımı sıktım. cocugumun biri 20, diğeri 18 ve küçük çocugumise 11 yasında. hepside öğrenci. sağlık durumum hıc ıyı degıl ayda 5 ile 10 kere kesin acile gidiyorum. 8 operasongeciridm hepsi eşimin yzuunden. ne yapabılrıım lutfen yardımedin. maddi destegım yok. kendimi ve cocuklarımı guvence altına almadanda boşanamm ımkansız. cocuklarımında hayatını sondurmek ıstememhepsının okumasını ıstıyorum devletın bana nasıl yarıdmı olabılrı lutfen yardım edın şimdiden tşk ederim...
Old 02-07-2013, 19:03   #2
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan tolmelbat
merhaba . 22 yıllık evliyim ve hergunum birbirinden beter geçti. şiddet aladatma kufur hakaret... 3 cocugum var ve cocuklarım ıcın sımdıye kadar dısımı sıktım. cocugumun biri 20, diğeri 18 ve küçük çocugumise 11 yasında. hepside öğrenci. sağlık durumum hıc ıyı degıl ayda 5 ile 10 kere kesin acile gidiyorum. 8 operasongeciridm hepsi eşimin yzuunden. ne yapabılrıım lutfen yardımedin. maddi destegım yok. kendimi ve cocuklarımı guvence altına almadanda boşanamm ımkansız. cocuklarımında hayatını sondurmek ıstememhepsının okumasını ıstıyorum devletın bana nasıl yarıdmı olabılrı lutfen yardım edın şimdiden tşk ederim...

Değerli Konuk,

Muhtarlığınızdan fakirlik il muhaberi alarak bağlı bulunduğunuz ilçenin adli yardım bürosuna başvurun. Onlar size bir avukat atayacaklar.

Bu avukat sizin için boşanma,velayet, nafaka, tazminat talepli (yaşadıklarınızı ayrıntılı anlattığınızda avukatınız sizi diğer talep edilebilecek hususlar konusunda aydınlatacaktır) bir dava açacak. Bu davada dava sonuçlanıncaya kadar sizin ve çocuklarınız için nafaka hükmedilebilecektir.. Dava bitikten sonra ya hükmedilen miktar üzerinden ya da artırılarak devam edecektir. 18 yaşından büyük okuyan çocuğunuz babasına karşı kendisi yardım nafakası davasını açmalıdır. Açtığınız dava süresince 18 yaşındaki çocuk da 18 yaşını ikmal ederse davada kendi nafaka talebini bizzat kendi takip etmek zorundadır. Avukat desteği almak işinizi kolaylaştırır.

Tabi işin maddi boyutu eşinizin ödeme gücü ile alakalı olacaktır.

Size karşı gerçekleştirilen sövme, hakaret, taciz ve tehdit eylemleri içinde suç duyurusunda bulunabilirsiniz (Adli yardımdan bunun için de avukat talep ediniz).

Hatta eşinizden korkuyorsanız uzaklaştırma kararı da alabilirsiniz.

Muhakkak bir avukata danışın ve adli yardım imkanından yararlanın.

Sağlıcakla Kalın
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi