Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eski sevgilimden korkuyorum (şidddet)

Konuyu Kilitleyin
Old 23-10-2017, 19:06   #1
Konuk

Varsayılan Eski sevgilimden korkuyorum (şidddet)

Merhaba öncellikle bir yazım hatam olursa özrümü kabul edin benim için bunları yazmak çok zor.Benim 2 yıllık bir ilişkim oldu ilişkim sırasındaçok kötü şeyler yaşadım hakaret,tehdit,şiddet,aldatma,şantaj ilk başta bazı sorunları olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum herşeyin başında aslına bakarsanız herşey çok güzel ve normal bir ilişkiydi işler zaman geçtikçe değişti düzelmesini tedavi olmasını bekledim olmadı kurtulmak istedim birine anlatmak istedim yapamadım korktum bir şekkilde kendimi kurtardım ondan 1,5yıl oldu hayatımdan çıkaralı ama hala korkuyorum aylarca takıp ettı dolaştığım gittiğim gezdiğim yerlere geldi evimi izledi arkadaşlarımla kavga etti arkadaşlarıma zarar verdı ve ben hala etrafımda olduğunu düşünüyorum korkuyorum karakola gitmek istedim eğer arkadaşlarınla kavga ettiğini gösterır sana şiddet gösterdığini gösterırsen bırde pskolojık tedavı aldıgını (xx pskoloji de hala tedavım devam ediyor ve travma ve depresyon tanısı konuldu ) travma geçirdiği söylersen uzaklaştırma emri çıkarabılceğimi söyledıler elimde ''lan dıye severım yuzunde morluklar açar'' yazdıgı mesajı var hala eğer sıtenın guvenlık kayıtları saklanıyorsa ayrılırken dövdüğüne benım ağlayarak gıtmesı ıcın yalvardığım görüntüler var apartmanda oturan kavgamıza şahit olan bır yaslı teyze var ama teyzeyı uzun suredır görmedım 7 8 ay önce apartmanda benı gördugunde senı o sevglısıyle kavga eden kız sandım demişti ve ben utancımdan benzetmısınzdır teyzecım dedım. Elimde bir çok şey var aslında arkadaşlarıma ciddi şekkilde taciz ettiği zarar verdiği durumlar var seve seve şahitlik yapıcak insanlar var ama bana olan şiddeti sadece o guvenlık kaydının tutulup tutulmamasına ve o yaşlı teyzeyı bulup bulamama bağlı ama olayların üstünden zaman geçti diye beni umursamıcaklarından korkuyorum ben artık rahat bir nefes almak istiyorum arkma bakarak yurumekten evın onune her geldiğimde etrafı deli gibi izlemekten çok yoruldum ve geçen gün arkadaşım onu gördüğünü sanıp arkasından gittiği zaman yüreğim ağzıma geldi ne yapabilceğim hakkında en ufak fikrim yok lütfen bana yardımcı olun bana bir yol gösterin lütfen.
Old 25-10-2017, 18:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Şiddetin önlenmesi için karakoldan veya aile mahkemesinden önleyici karar verilmesini her zaman isteyebilirsiniz.

Yeni bir olay olduğunda da beklemeksizin başvurunuzu yapmanız uygun olur.

Geçmişteki olaylarla ilgili olarak şikayet için savcılığa / karakola başvurabilir ve aynı başvuru ile de ayrıca koruma kararı isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi