Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Transkript kişisel bilgi kapsamında mıdır?

Yanıt
Old 24-02-2011, 15:05   #1
avgun

 
Varsayılan Transkript kişisel bilgi kapsamında mıdır?

Merhaba;

Yabancı bir büyükelçilik tarafından ülkeleri uyruklu öğrencilerin ders notlarını içeren transkriptleri istendi. Bilgi edinme yasasının 21. maddesi kapsamında istemini reddedebilir miyim? Ben reddedebilirim diye düşünüyorum.
Old 24-02-2011, 18:10   #2
GECE

 
Varsayılan

"bilgi edinme" kapsamında istenemez çünkü traskript kişisel içerikli bir şey. Ama elçilik traskriptin ilgilisinin bilgisi-talebi dahilinde istiyorsa, ya da bir mahkeme kararı vs gibi yasal olarak istemeye yetkili makam elçilik kanalı ile istedi ise ozaman bu talebin hukuka uygun olduğu kanısındayım.
Old 24-02-2011, 18:17   #3
Av.Ömer Güntay

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan avgun
Merhaba;

Yabancı bir büyükelçilik tarafından ülkeleri uyruklu öğrencilerin ders notlarını içeren transkriptleri istendi. Bilgi edinme yasasının 21. maddesi kapsamında istemini reddedebilir miyim? Ben reddedebilirim diye düşünüyorum.

Adli mercilerden birince istenmedikçe veya öğrenciler öğrenci işleri birimine bu konuda açık yazılı rızalarını vermedikçe ben bu isteği 21. madde kapsamında reddederdim. Saygılar.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Baz istasyonu tespiti CMK 135 kapsamında mıdır? oguzhand0 Meslektaşların Soruları 5 30-01-2011 21:14
Elektronik Pazarlama stajyer ve avukatların ticaret yasağı kapsamında mıdır ? imp86 Meslektaşların Soruları 5 23-12-2010 13:23
şirket devri satım sözleşmesi kapsamında mıdır? ilhan13 Meslektaşların Soruları 1 01-03-2008 20:37
Vergiler ve sigorta masrafları zorunlu giderin kapsamında mıdır? tolga Meslektaşların Soruları 8 05-07-2007 13:16


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03294992 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.