Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

babasının oğluma alkol içirmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 08-04-2013, 12:08   #1
Konuk

Varsayılan babasının oğluma alkol içirmesi

eşimle boşanma sürecindeyiz ve 16 aylık oğlumu 15 günde bir görüyor geçtiğimiz hafta sonu görüş günüydü babası oğlumu aldı ve yakalaşık 3 saat sonra geriye getirdi ve oğlumda çok farklılık hissettim daha öncelerde ağlayarak gidip geliyordu yine ağlayarak gitti ağlamadan geldi ve çocuk boş boş bakıyordu söylediğim hiçbirşeye tepki vermiyordu kucağımdan yere bıraktığımda ayakta duramıyor dengesizce yere düşüyordu ağzını koktum ve bira kokuyordu bol su içirip temiz havada dolaştırdım ve kendine geldi babasına bu çocuk niye böyle dedim bana dalga geçerek babasını görünce sakinleşti dedi ve güldü benim bu durumda oğlumla ilgili yasal olarak yapacak bir işlemim varmıdır bunu bir kez yapan muhakk ki tekrarını yapacaktır nasıl bir önlem almalıyım cevabınız için teşekkür ederim.Kendisi evliliğimiz sürecindede devamlı alkol alan bir kişiydi.
Old 10-04-2013, 06:27   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimle boşanma sürecindeyiz ve 16 aylık oğlumu 15 günde bir görüyor geçtiğimiz hafta sonu görüş günüydü babası oğlumu aldı ve yakalaşık 3 saat sonra geriye getirdi ve oğlumda çok farklılık hissettim daha öncelerde ağlayarak gidip geliyordu yine ağlayarak gitti ağlamadan geldi ve çocuk boş boş bakıyordu söylediğim hiçbirşeye tepki vermiyordu kucağımdan yere bıraktığımda ayakta duramıyor dengesizce yere düşüyordu ağzını koktum ve bira kokuyordu bol su içirip temiz havada dolaştırdım ve kendine geldi babasına bu çocuk niye böyle dedim bana dalga geçerek babasını görünce sakinleşti dedi ve güldü benim bu durumda oğlumla ilgili yasal olarak yapacak bir işlemim varmıdır bunu bir kez yapan muhakk ki tekrarını yapacaktır nasıl bir önlem almalıyım cevabınız için teşekkür ederim.Kendisi evliliğimiz sürecindede devamlı alkol alan bir kişiydi.

Sayın konuk,
Babanın çocukla kişisel ilişkisinin kısıtlamasını ya da kaldırılmasını mahkemeden talep edebilirsiniz. Davada bu yaşanan olayları kanıtlamanız gerekecektir. Hak kaybına uğramamak için bir avukattan doğrudan hukuki yardım alınız.
Old 10-04-2013, 22:54   #3
Konuk

cevabınız için teşekkür ederim fakat kanıtlamam için hastaneden rapor almam mı gerekiyor önce karakola gidip şikayette bulunarak mı hastaneye gideyim yoksa direkt olarak mı hastaneye gideyim hangisi doğru olur.
Old 11-04-2013, 05:45   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
cevabınız için teşekkür ederim fakat kanıtlamam için hastaneden rapor almam mı gerekiyor önce karakola gidip şikayette bulunarak mı hastaneye gideyim yoksa direkt olarak mı hastaneye gideyim hangisi doğru olur.

Sayın konuk,
İddianızı tanık, doktor raporu gibi delillerle kanıtlayabilirsiniz. Rapor için çocuğunuzu doğrudan hastaneye götürmeniz mümkündür. Ancak raporda görülecek alkollü içeceğin baba tarafından verildiğinin da tanık gibi bir delille kanıtlanması gerekir.
Bir avukattan hukuki yardım almayı ihmal etmeyiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi