Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İlanen Tebligatta Kesinleşme Süresi

Konuyu Kilitleyin
Old 18-06-2013, 19:19   #1
Konuk

 
Önemli İlanen Tebligatta Kesinleşme Süresi

davacı oldugum boşanma davamın bitmesi sonucu karar ilanen tebliğ edildi. Fakat ilanen tebliğde temyiz yolu ve ne zaman kesinleşeceği hakkında hiçbir ibare yok. ..... .. davalıya ilanen tebliğ olunur şekilde . bu karar ne zaman kesinleşir cevaplarsanız çek sevinirim saygılarımla. not: (daha öncede ilan tebliğ yoluyla duyurulmuştu)
Old 18-06-2013, 23:16   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

İlanen tebliğ, ilan tarihinden itibaren yedi gün sonra yapılmış sayılır.

Bu durumda 7 gün sonra kararın temyiz süresi başlar.Yasal süre geçtikten sonra temyiz edilmeyen karar kesinleşir.
Old 23-06-2013, 20:38   #3
Konuk

 
Olumsuz cevap

bazı ilanen tebligatlarda 7.günden tebliğ edilmiş sayılacağı bazı tebligatlarda 15 gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağı bazılarında ise yayınlandıgı gün tebliğ edilmiş sayılacağı yazıyor.??? Benim sorum ise tebliğ edilmiş sayılacağı yazılmayan tebligatlardı....
Old 23-06-2013, 21:43   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı,

Karar metninde hangi durumda ne zaman tebliğ edilmiş sayılacağı açıklanmaz.Kararda yasa yolu ve süresi açıklanır.

Konu Tebligat Kanunu ve ilgili tüzüğe göre değerlendirilmelidir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Yeni Tebligat Kanunu Değişikliği / Mernis Adresine 21. Maddeye Göre Tebligat Yapılabilir mi? ERCÜMENT AŞKIN Hukuk Sohbetleri 78 25-05-2015 15:43
tebligat kanunu madde 21.Usülsüz tebligat av.aybeg Meslektaşların Soruları 8 02-07-2012 16:43
Tebligat Kanunu 35. maddeye göre sözleşmede kararlaştırılan adrese tebligat sahmetc Meslektaşların Soruları 2 04-05-2011 13:45
karayolu taşıma kanunu m.26/a,kabahatler kanunu m.17/6 ve usulsüz tebligat ANKA1 Meslektaşların Soruları 4 26-12-2010 13:29


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03603005 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.