Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

müvekkilin avukattan ve takipten habersiz olduğu iddiası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2014, 22:44   #1
elend

Varsayılan müvekkilin avukattan ve takipten habersiz olduğu iddiası

meslaktaşlarım başıma gelen bir olaydan dolayı yardımınızı rica ediyorum olayları anlatmak gerekirse müvekkilim zmanaşımına uğramış fakat 1 sene sebebsiz zenginleşme nedeni ile takibe gireceğim bir senet getirdi vekalet verdi ve bende takibe başladım borçlunun arac ve takbis sorgusunu yaptırdım herhangi bir şey bulamadım bunun üzerine müvekkilimin şifahi talimatı ile borçlunun sarıyerde bir daireyi senedin vade tarihinde eski eşinin üzerine gecirdiğini öğrenip tasarufun iptali davası actım .. daha sonra 3.kişi kadın muvazzaa ve dolandırcılık iddiası ile c savcılığına başvurdu müvekkilğim büroma gelerek borçlu ile anlaştığını ve takibi bırakmam gerektiğini belirtti bende beni azil et deyip ibranamemi ( dosya adı ve hukuki ve cezai olarak) aldım ve müvekkilim tarafından azil edilip dosyadan istifa ettim ve müvekkili kendi başvurusu ile borçlu olduğu başka bir dosyaya mahsup talep etmiş ve bu talep kabul görmüştür daha sonra savcılıkta borçlu benim borcum var derken alacaklı olan müvekkilim ne avukatı tanımam benden habersiz borçlu ile anlaşıp takip actı diyerek ifade bulunmuştur bunun üzerine savcılıkca adıma koğuşturmaya girilerek mahkeme süreci başladı öncelikle 1 vekalet 2 ibra 3 mahsup talebi 4 mahsup talep edilen dosyada acılan menfi tespit davasında alacağını olduğunu belirterek dosyadan haberdar iken adıma veki,linden habersiz acmıştır diyerek dolandırcıcılık iddiası ile dava acılması ülkemizin ne kadar büyük hukuk devleti !!!! olduğunun kanıtıdır bu konu ile ilgili özelikle müvekkilin dosyada vekilin azlinin hemen ardından işlem yapmasının dosyadan haberdar olduğuna ve vekalet senet tesliminin zımmı talimat olduğuna dair yargıtay kararlarına ihtiyacım var ilgilenen herkeze teşekkür ederim
Old 29-11-2014, 13:49   #2
av.cerenmutlu

benzer sıkıntıyla ben de karşı karşıya kaldım. Müvekkil bana vekaletname vermiş olmasına rağmen ve icra dosyalarına ve bir ceza dosyasına bakmamızı istemesine rağmen be hepsinden lehine sonuç almamıza rağmen ben sadece icra takipleri için vekalet vermiştim ceza dosyası için vermemiştim diyerek sürekli hakkımda şikayette bulunuyor bu konuda içtihat vb bilgi sahibi olan meslektaşlarımdan yardımcı olmalarını bekliyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi