Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Vasi Atama Kararından Önce Geçici Yetki

Yanıt
Old 12-07-2019, 09:39   #1
sui_iuris

 
Varsayılan Vasi Atama Kararından Önce Geçici Yetki

Değerli meslektaşlarım,

Bir müvekkilimizin annesi inin alzheimer hastası olması nedeniyle müvekkilimizi vasi tayin etmek için dava açacağız. Ancak annenin tek geçim kaynağı emekli maaşı ve maaş kartının süresi dolmuş durumda. Hastalığı sebebiyle de bankada işlem yapıp yeni maaş kartı alamıyor.

Vasilik davasını açarken TMK 420. maddeden yararlanarak bankacılık işlemleri konusunda müvekkilimizin geçici olarak yetkilendirilmesini mahkemeden talep edebilir miyiz? Ya da bu problemi çözmek için daha hızlı bir yöntem var mıdır?
Old 12-07-2019, 09:55   #2
Av. Musa TAÇYILDIZ

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan sui_iuris
Değerli meslektaşlarım,

Bir müvekkilimizin annesi inin alzheimer hastası olması nedeniyle müvekkilimizi vasi tayin etmek için dava açacağız. Ancak annenin tek geçim kaynağı emekli maaşı ve maaş kartının süresi dolmuş durumda. Hastalığı sebebiyle de bankada işlem yapıp yeni maaş kartı alamıyor.

Vasilik davasını açarken TMK 420. maddeden yararlanarak bankacılık işlemleri konusunda müvekkilimizin geçici olarak yetkilendirilmesini mahkemeden talep edebilir miyiz? Ya da bu problemi çözmek için daha hızlı bir yöntem var mıdır?


Tedbiren böyle bir talepte bulunabilirsiniz meslektaşım. Ancak istem sonucunda mutlaka birikmiş ve birikecek maaşları çekme yetkisi de talep edin. Zira bankalar sorun çıkarıyor
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
yargıtay bozma kararından önce katılan sıfatı yokken, bozma kararından sonra katılan olunması halinde vekalet ücretine hak kazanılır mı? Avukat.2013 Meslektaşların Soruları 0 07-11-2015 16:36
Bozulan Mahkeme Kararından Önce Yapılan Hacizlerin Durumu? hera2274 Meslektaşların Soruları 0 07-04-2011 23:29


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03703690 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.