Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Trafik kaza raporuna itiraz

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-03-2014, 15:06   #1
davuterkan

Mutlu Trafik kaza raporuna itiraz

Merhaba. Acil bir mesele oldugu icin meslektaslardan goruslerini rica etme geregi hasil oldu.
Muvekkilim araciyla arkadanbir araca carpiyor ve o arac da baska bir araca. Gelen polis tutanak turuyor. Ancak aracta baskalari da oldugu ve yolculardan biri bir ara "surucu bendim" dedigi icin killaniyor ve kaza tutanagina "surucu belirsiz" yaziyor.
"Surucu belirsiz" yazdigi icin sigorta odeme yapmayi reddediyor.
Bu tutanaga karsi ne gibi bir itiraz yolu isletilebilir.
Old 11-03-2014, 16:08   #2
Av.mehmet.av

itirazdan ziyade dava açarak talepte bulunabileceğinizi düşünüyorum
Old 12-03-2014, 00:00   #3
sebepsiz zenginleşme

Yarrgıtay kararı var mıdır benim başımafa geldi abenzer olay ancakmüvekkil 2. Araca çarptı bve kazazedelerden biriyle anlaştı ve tutanak tuttular aralarında kaza yapan aracın şöforu x tir teşhis ettim yazısı aldım sizce bu yazıve görgü tanıkları yeterlimidir sigorta şirketi hayır derse tazminat davası süreci nasıl olurr ceza davası açılır mızira bizim olayda gerçekten sürücü değişikliği yapıldı nitelikli dolsndırıcılıktan açılırsa bu tutanak işimi görür mü tabi shlaki olarak hiç etik değil eleştireler olursa haklılık payı %100
Old 13-03-2014, 13:36   #4
fatihuc

Bu tutanağa karşı itiraz yolunun size sigorta şirketine karşı başvurunuzda pratik bir yarar sağlayacağını düşünmüyorum sigorta şirketi aleyhine dava açarak sürücünün gerçekte kim olduğunu vurgulamalısınız muhtemelen araçta bulunan diğer yolcuların sürücü belgesiz alkollü olup olmadığına göre davanın seyri somut olaya göre değişecektir eğer sürücülük iddiasında bulunanlarda zaten böyle bir durum yoksa davayı kolay kazanırsınız aksi halde tanık beyanlarına göre dava sonuçlanır
Old 13-03-2014, 23:24   #5
Malik Eskişehirli

Davada, Bilirkişi değerlendirmesi ile çözümlenebilecek bir durum. Tutanakta sürücü belirsiz yazılmış olması da sonuca etkili değil.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi