Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Hello World: Avukatliktan Yazilimciliga

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2024, 20:03   #1
ParanoidAndroid

Varsayılan Hello World: Avukatliktan Yazilimciliga

Merhaba THS Degerli Uyeleri,

Beni bilenler bilir diyecegim ama aradan uzun yillar gecmis, bilenler de unutmus olabilir. ParanoidAndroid olarak iste tekrar karsinizdayim. Gecen yillarla birlikte benim hayatimda da bir dizi degisiklik oldu. Avukatlik meslegini terk ettim, Amerika'ya yerlestim. Burada Dallas College'e kaydoldum ve Software Developer A.A.S. diplomasi ile bu yil mezun oldum.(Simarayim biraz, 4 uzerinden 4 genel ortalamasi ile bitirdim okulu.)

Simdi, eski bir meslektasiniz olarak size soruyorum: Avukatliktan yazilimciliga gecen, ya da avukatliktan once yazilimcilik yapan, hatta avukatlikla birlikte yazilimcilikla ugrasan kimseler var midir aramizda? Ben bu baslik altinda avukatlik meslegini degil, yazilimciligi konusmak istiyorum. Bu uc kategoriden herhangi birine girmeyen ve yazilima yonelmek isteyen hukukcular da buyursunlar lutfen.

Hatalarla başa çıkmak hukukta olduğu gibi yazılımda da sabır gerektiriyor. Ama en azından burada itiraz eden yok; sadece sessiz bir hata mesajı. Öyle ki bazen bilgisayar, "Sen bu kodu mu çalıştırdın? Ciddiyim, gerçekten bunu mu denedin?" der gibi bakıyor. Ama olsun, denemeye devam!

Bir de bu dünyada en güzel şey, yanlış kararların geri dönüşü kolay. Avukatlıkta olduğu gibi kararlar geri dönülmez değil; "Ctrl+Z" burada imdadıma yetişiyor. Yine de bazı hatalar var ki, onları ne Ctrl+Z ne de ısrarla yazılan kodlar düzeltiyor. O noktada tek çare: Debug mode ve biraz daha kahve!
Old 06-09-2024, 15:09   #2
Admin

Alıntı:
<?php
$asccc = "73 39 77 32 72 69 82 69 32 84 79 79 33";

$pieces = explode(" ", $asccc);
foreach ($pieces as $val)
{
echo chr(intval($val));
}
exit;
?>
Old 06-09-2024, 18:45   #3
ParanoidAndroid

Varsayılan I'm Here Too! :)

Alıntı:
Yazan Admin

Sevgili Admin, sizin yazilimci oldugunuzu bilmiyordum! Dilim PHP olmasa da ASCII karakterlerinden sizin de burada oldugunuzu gorebiliyorum! Cok sevindim. Umarim baska yazilimcilar da bu foruma katilir. Neler yapiyor oldugunuzdan biraz soz edebilir misiniz lutfen? Yazilim konusu bildiginiz gibi bir okyanus. Sizin ozellikle yogunlastiginiz alanlar nedir?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi