Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İŞyerİ Sİcİl No'dan İŞyerİnİ Bulma

Yanıt
Old 31-10-2007, 16:26   #1
Av.Hatice Sarıbardak

Varsayılan İŞyerİ Sİcİl No'dan İŞyerİnİ Bulma

Elimdeki icra dosyalarında borçlunun kimlik bilgileriyle sigortalı olarak örneğin;11/01 il şube kodlu 4484 nolu işyeri sicil numarasına sahip işyerinde çalıştığını öğrenebiliyorum. İşyeri ad ve açık adresi için Sosyal Sigortalar İl Müdürlüğü'nden müzekkere ile bilgi istemek zorundayım. Zaman kaybının önlenmesi açısından işyeri sicil numarası bilgisinden ait olduğu işyeri adı ve adresine nasıl ulaşabilirim?Teşekkürler...
Old 31-10-2007, 16:29   #2
av.levent öge

bu sorunun yanıtını bilen varsa ben de çok memnun olurum.SSK'nın sitesinde öyle bir seçenek bulamadım.telefonla sorduğumda da sitenin böyle bir işlevinin olmadığı söylendi.ama tabi akıl akıldan üstündür.bir bilen varsa lütfen bize de yol göstersin
Old 31-10-2007, 17:42   #3
avacem

Alıntı:
Yazan Av.Hatice Çolak
Elimdeki icra dosyalarında borçlunun kimlik bilgileriyle sigortalı olarak örneğin;11/01 il şube kodlu 4484 nolu işyeri sicil numarasına sahip işyerinde çalıştığını öğrenebiliyorum. İşyeri ad ve açık adresi için Sosyal Sigortalar İl Müdürlüğü'nden müzekkere ile bilgi istemek zorundayım. Zaman kaybının önlenmesi açısından işyeri sicil numarası bilgisinden ait olduğu işyeri adı ve adresine nasıl ulaşabilirim?Teşekkürler...

Maalesef bunun bir yolu yok. kuruma başvurmaya mecburuz bunun için.
Avukatlık kanunu md 2 ve Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereği bilgi talep etme hakkınızda bulunmakta, dava öncesi delil toplamak isteyen meslektaşlarıma hatırlatmak isterim.
iyi çalışmalar.
Old 01-11-2007, 17:39   #4
ISIL YILMAZ

Sn.Çolak,

Bunu kolaylaştırmanın tek yolu ilgili sigorta müdürlüğüne gidip sormanız olacaktır. cevap alamama ihtimaliniz ise bir hayli yüksektir. Bence müzekkerenizi yazdırın ve elden takip edin. Elden takip zaman kazandıracaktır, diye düşünüyorum.

Saygılar.
Old 02-11-2007, 10:09   #5
hırs

sigortaya telefon açıp durumu anlattığınızda işyeri sicil noyu da söylerseniz bilgi veriyorlar.ben hep bu şekilde öğrendim.
Old 26-03-2012, 15:16   #6
tiryakim

Borçlunun işyeri sicil numarasından çalıştığı işyeri bilgilerini adresini öğrenmek için yazılan müzekkere örneğini eklerseniz sevinirim.
Old 26-03-2012, 16:04   #7
OLCAYK

Uyap sisteminden sonra borçlu işçinin T.C. kimlik numarası ile sigortalı çalışmasının tespiti için yapılan sorguda, çalıştığı işyerinin ünvanı ve sicil numarası görünmektedir.
Old 05-02-2013, 11:16   #8
tekgent

Varsayılan Sgk haciz bilgilerinin sorgusu

Alıntı:
Yazan OLCAYK
Uyap sisteminden sonra borçlu işçinin T.C. kimlik numarası ile sigortalı çalışmasının tespiti için yapılan sorguda, çalıştığı işyerinin ünvanı ve sicil numarası görünmektedir.

Evet arkadaşımızın belittiği şekilde uyap üzerinden tc kimlik numarası ile yapılan uyap sorgusunda borçlunun çalışmış olduğu işyerine ait tüm bilgiler adresi de dahil görüntülenmektedir.Bunun için işlem başına 2 tl gibi bir makbuz kesiliyordu ama şu anda o parayı da kesmiyor sistem sorgular ücretsiz olarak yapılabiliyor.Sistemde olan bir problemden midir bilemiyorum.Uyap tan da bu konuda bilgi alamadık.Kendi hazırladığım toplu sorgu yazılımına ihitiyaç duyan arkadaşlar olursa benimle irtibata geçebilirler.yada www.trtechyazilim.com linkten bilgi alabilirler.

Hepinize iyi çalışmalar
Old 31-05-2013, 15:39   #9
ccimilli

Merhaba meslektaşlarım

Ben de önce bulamadım, forumda gördüm umudum kırıldı ama bir müvekkilin insan kaynakları direktörünü arayıpona sordum. normalde yazı ile istenmesi gerektiğini, ama 0212 2523104 (istanbul için) aradığınızda söylediklerini sordu. ben önce 1 e basıp halkla ilişkilere durumu anlattım, onlar bilgi işleme bağladı ve telefonda verdiğim numaranın kime ait olduğun uöğrendim. umarım işinize yarar. Bu şekilde daha dava açmadan dolayısıyla UYAP'tan bakma şansınız yokken de görebiliyorsunuz. Mesela ben taşeronun işyeri olarak asıl işverenin işyerini göstermediğini buldum.

Herkese iyi çalışmalar
Old 20-11-2014, 11:00   #10
Olcayhukuk.com

Biraz geç de olsa https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf adresinde işyeri nosunu girdiğiniz işverenlerin prim borçlarını sorgulayarak işyeri adına ulaşabileceğinizi belirtmek isterim. (arada (-) ve benzeri hiçbir işaret olmamalı yoksa hata veriyor)

Saygılarımla.
Old 20-11-2014, 11:56   #11
tekgent

Alıntı:
Yazan yeniavukat
Biraz geç de olsa https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf adresinde işyeri nosunu girdiğiniz işverenlerin prim borçlarını sorgulayarak işyeri adına ulaşabileceğinizi belirtmek isterim. (arada (-) ve benzeri hiçbir işaret olmamalı yoksa hata veriyor)

Saygılarımla.

Sayın yeniavukat;

Paylaşımınız için teşekkürler. Ancak işyeri numarasına nasıl erişeceğiz?
Saygılarımla.
Old 20-11-2014, 15:15   #12
Olcayhukuk.com

Sayın tekgent,

İcra takibi kapsamında, UYAP üzerinden borçlunun SGK sorgulamasında borçlunun çalıştığı (veya bağkura tabi ise sahip olduğu) işyerinin nosuna ulaşabilirsiniz.
Old 20-11-2014, 15:40   #13
tekgent

Alıntı:
Yazan yeniavukat
Sayın tekgent,

İcra takibi kapsamında, UYAP üzerinden borçlunun SGK sorgulamasında borçlunun çalıştığı (veya bağkura tabi ise sahip olduğu) işyerinin nosuna ulaşabilirsiniz.

Sayın yeniavukat

Uyap üzerinden yapılan sorguda işyeri ünvanı ile birlikte zaten işyeri bilgileri geliyor (Ünvanı-adresi vb.) yanlışım veya eksiğim varsa düzeltin lütfen.İkinci bir sorgu yapmaya gerek kalmıyor ki o zaman. (Uyap da borçlu var ise buna gerek kalmıyor. Açılmamış dosyalar için bu bilgiye ulaşabilsek çok iyi olurdu)

Saygılarımla
Old 18-07-2016, 16:59   #14
eser_29

Artık e-devlet'ten vatandaşın Hizmet Dökümününde işyeri numarasının üzerine gelindiğinde şirket unvanı beliriyor.
Old 19-07-2016, 10:27   #15
n.okyay

e-devletten sadece kendi SGK hizmet dökümü bilgisine ulaşabiliyoruz. vatandaşınkini sorgulama yetkimiz yok sanırım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi