Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Sayın Av. Ömer KAVİLİ'ye Antalya Barosundan Ödül!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-12-2009, 16:37   #1
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Sayın Av. Ömer KAVİLİ'ye Antalya Barosundan Ödül!

Sayın Av. Ömer KAVİLİ'ye Antalya Barosunca, “YILIN; HUKUK ve İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU ÖDÜLÜ” verilmesine“ karar verilmiştir.

SAYIN
AV.ÖMER KAVİLİ
İSTANBUL BAROSU ÜYESİ

Baromuz İnsan Hakları Merkezi Başkanlığınca “ İnsan Haklarını ve hukukun üstünlüğünü, kararları ve uygulamalarıyla savunmuş veya korumuş, hukukun onurunu ve bağımsızlığını koruyan ve gözeten niteliklere sahip, uygulamalarıyla demokratik rejime katkı koymuş Avukat, Hakim ve Savcılara veya merkezce uygun görülmesi halinde, yazılı niteliklere sahip kamuya malolmuş kişilere, “YILIN; HUKUK ve İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU ÖDÜLÜ” verilmesine ve kendilerinin onurlandırılmalarına “ karar verilmiş olup,
26.12.2009 tarihinde düzenlenecek TÖREN’de, tarafınıza 2009 Yılı Hukuk Ve İnsan Hakları Savunucu ödülü verilecektir..
Katılımınız rica olunur.
Saygılarımla.

Av .Zafer KÖKEN
Antalya Barosu Başkanı

Kaynak : İşbu haber, tarafımdan öğrenilmiş ve Sn.Ömer Kavili'nin bilgisi olmadan, eklenmiştir.
Old 10-12-2009, 22:52   #3
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Sayın Av. Ömer KAVİLİ'ye Antalya Barosunca, “YILIN; HUKUK ve İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU ÖDÜLÜ” verilmesine ve kendilerinin onurlandırılmalarına “ karar verilmiştir.

SAYIN
AV.ÖMER KAVİLİ
İSTANBUL BAROSU ÜYESİ

Baromuz İnsan Hakları Merkezi Başkanlığınca “ İnsan Haklarını ve hukukun üstünlüğünü, kararları ve uygulamalarıyla savunmuş veya korumuş, hukukun onurunu ve bağımsızlığını koruyan ve gözeten niteliklere sahip, uygulamalarıyla demokratik rejime katkı koymuş Avukat, Hakim ve Savcılara veya merkezce uygun görülmesi halinde, yazılı niteliklere sahip kamuya malolmuş kişilere, “YILIN; HUKUK ve İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU ÖDÜLÜ” verilmesine ve kendilerinin onurlandırılmalarına “ karar verilmiş olup,
26.12.2009 tarihinde düzenlenecek TÖREN’de, tarafınıza 2009 Yılı Hukuk Ve İnsan Hakları Savunucu ödülü verilecektir..
Katılımınız rica olunur.
Saygılarımla.

Av .Zafer KÖKEN
Antalya Barosu Başkanı

Kaynak : İşbu haber, tarafımdan öğrenilmiş ve Sn.Ömer Kavili'nin bilgisi olmadan, eklenmiştir.

Sevgili KAVİLİ Dost'a,
Antalya Barosu Yönetim Kurulu ve Antalya Baro Başkanına
Bu güzellikten bizi haberdar eden Üstad DİKİCİ'YE

selâm olsun
Old 11-12-2009, 09:01   #5
av.sally

Her ödül layığını bulmasa da bu ödül layığını sahiden de bulmuş.Canı gönülden tebrikler..
Old 11-12-2009, 10:43   #7
ISIL YILMAZ

Antalya Barosunu bu kararı için tebrik ederim. Sayın Kavili'ye de bir meslektaşı olarak kararlı ve tutarlı duruşu için teşekkür ederim.
Old 11-12-2009, 17:45   #11
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Kavili onurlandırılmayı, takdiri hak ediyor.

Saygı ile,
Old 12-12-2009, 13:33   #13
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Kavili'ye ödül çok yakıştı.Kutluyorum.

Fakat aklıma kaçınılmaz olarak aşağıdaki satırlar da geliyor;

"
Galileo, Engizisyonda dünyanın yuvarlak olduğu iddiasından vazgeçmiştir ve ardından evine dönmüştür.Evde bekleyen öğrencisi (ki Galileo’nun fikrini sonuna kadar savunacağına, inkar etmeyeceğine inanmıştı) ile arasında şu diyalog geçer :

Öğrencisi : “Ne yazık o ülkeye ki kahramanları yoktur”

Galileo : “Ne yazık o ülkeye ki kahramanlara muhtaçtır”"

Sn.Kavili'yi ayakta alkışlarken ......
Old 12-12-2009, 23:48   #14
Av.Bülent AKÇADAĞ

Kitap

Değerli Üstadımı can-î gönülden tebrik ediyorum.

Kavili'yi izlemeye devam edin

Old 13-12-2009, 02:01   #15
Dr.Strangelove

Sayın Ömer Kavili'ye en derin saygılarımı sunarım. Tebrikler.
Old 13-12-2009, 17:28   #16
H.Bülent Güvençalan

Tebrikler üstadım....Tebrikler Antalya Barosu ...Törene katılmak isterim.Saygılarımla
Old 13-12-2009, 20:04   #17
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Kavili'yi ben de kutluyorum ve aslında hiç şaşırmadık.
Old 16-12-2009, 12:35   #19
yasamatesi87

Sayın Kavili'yi bu ödülü almaya hak ettiği için, Antalya Barosu'nu da yerinde olan bu seçimi için can-ı gönülden kutluyorum,tebrik ediyorum...

[ Sayın Kavili ile tanışma fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissetmekte de haklıymışım hakkaten ]
Old 19-12-2009, 00:06   #20
üye25928

Çok değerli site büyüğümüz, Av. Ömer Kavali'nin bu ödüle layık görülmesine çok sevindim, açıkçası sevindim nokta, site büyüklerimizin değerlerinin daha geniş çevrelerde kabul görmüş olmasıydı. Antalya Barosunu, böyle isabetli bir karar aldıkları için tebrik etmeyi de unutmayayım.
Old 28-12-2009, 00:23   #21
Av.Ömer KAVİLİ

İnsan Hakları Merkezi'nce verilen "2009 Hukuk ve İnsan Hakları Savunucuları Ödülü"nde ilginç görüntülere sahne oldu.

http://yenisafak.com.tr/Gundem/Defau...9&c=1&i=231216

Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi, "yargı bağımsızlığı ve insan haklarına katkıları" dolayısıyla Kaçmaz, Eminağaoğlu ile Kavili'ye "2009 Hukuk ve İnsan Hakları Savunucuları Ödülü" verilmesini kararlaştırdı.
Basın kuruluşları ve baro üyesi avukatlara kimlere ödül verileceği açıklanmazken, avukatlara cep telefonu mesajıyla gönderilen duyurularda yalnızca ödülün ismi, tören alanı ve saati bildirildi.

Antalya Kültür Merkezi'ndeki ödül törenine, ödül verilecek isimlerden Eminağaoğlu ile Kavili katıldı. Kaçmaz ise mazeret bildirerek törene gelmedi. Osman Kaçmaz, törene gönderdiği mesajında, Antalya Barosunun verdiği ödüle layık görülmekten onur duyduğunu belirtti.
Törenin başında yapılan sinevizyon gösteriminde, "insan hakları ihlallerine ilişkin örneklere" yer verildi.

Görüntülerde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın laiklik ve cumhuriyet konusunda geçmişteki bazı konuşmalarından bölümler de yer aldı.
Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Baştuğ Çalışır, törende yaptığı konuşmada, Ergenekon davası ve 'demokratik açılım" konularında hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

Çalışır, Kaçmaz, Eminağaoğlu ve Kavili'nin "Devletin gücünü kendi gücüymüş gibi algılayanlara, koltuğun gücü kendi gücüymüş gibi davrananlara 'dur' deme cesaretini gösteren kişiler" olduğunu iddia etti.

Bazı avukatlar salonu terk etti

Antalya Barosu Başkanı Zafer Köken'in konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldiği sırada avukat Hasan Burgan, ödül verilen kişilerin hukuka ve insan haklarına katkı sağlayan yönlerinin bulunmadığını belirtti.
Ödüllerin tüm üyelerin görüşlerin alınarak belirlenmesi gerektiğini savunan Burgan'a, başka avukatlar tepki gösterdi. Bunun üzerine Burgan ile birlikte bazı avukatlar salonu terk etti. Salonda kalan avukatlar da AK Parti aleyhine sloganlar atarak, gruba tepki gösterdi.

Baro Başkanı Köken, demokrasilerde bu tür tepkilerin olabileceğini, doğal karşılanması gerektiğini belirtti. Köken, ödülün, üç hukukçuya "yargı bağımsızlığına yönelik onurlu duruşlarından dolayı saygı ve destek amacıyla" verilmesi kararını aldıklarını söyledi.

Eminağaoğlu: "Laik Cumhuriyet'e yönelik tehditler..."
Törende, eski YARSAV Başkanı Eminağaoğlu'na ödülünü Antalya Barosu Başkanı Köken, avukat Ömer Kavili'ye de İnsan Hakları Merkezi Başkanı Çalışır verdi.
Ödüle layık görüldüğü için baro yönetimine teşekkür eden Eminağaoğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye'de laik Cumhuriyet'e yönelik tehditlere yargının da alet edilmeye çalışıldığını öne sürdü.
Her geçen gün hukukun bağımsızlığı ile insan haklarından uzaklaşıldığını ve tek sesli demokrasi anlayışının yerleştirilmeye çalışıldığını iddia eden Eminağaoğlu, "İnsan hakları yargı eliyle ihlal edilir duruma gelmiştir. Yasama ve yürütme, yargı bağımsızlığını ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmıştır" görüşünü savundu.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yargı bağımsızlığını koruyan tek kurum haline geldiğini öne süren Eminağaoğlu, yargının da kendi bağımsızlığına sahip çıkması ve tarafsız olması gerektiğini söyledi.
Yargı mensuplarının Adalet Bakanlığının izniyle telefonlarının dinlendiğini, son olarak birçok ildeki başsavcının telefonlarının dinlendiğinin ortaya çıktığını savunan Eminağaoğlu, şöyle konuştu:
"Bu ortamda kendimizi, yargıyı ve savunmayı yüceltmekle görevli hissediyoruz. Yargı bağımsızlığının kazanılması ve insan hakları ihlallerinin önlenmesi için mücadelemiz sürecek. Bunun belli bedelleri, belli sıkıntıları vardır. Her ne bedel gerektirirse gerektirsin, tek adres, tek çözüm olarak sorunları sadece hukuk çerçevesinde çözerek yürümeye devam edeceğiz. Ne tür prangalar, ne tür baskılar yaratılırsa yaratılsın, hukuk devletinin egemenliğini ve etkinliği hukuk yoluyla savunmaya devam edeceğiz."

Kavili de avukatlık mesleğini yapanların tarih boyunca despotlara, krallara, egemenlere karşı çıktığını ve toplumdaki birçok yeniliğin oluşmasında kavga verdiğini belirtti.
Kavili, "Savunması çökertilmiş bir yargı asla onurlu olmayacaktır" dedi. Tören 10. Yıl Marşı'nın seslendirilmesiyle sona erdi.

"Ödülü hak eden tek kişi avukat Kavili"
Tören çıkışında gazetecilere açıklama yapan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş de Antalya ve Türkiye'de yaşanan insan hakları ihlallerine karşı bütün çağrılarına rağmen duyarlılık göstermediklerini savunduğu Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi yöneticilerinin, Eminağaoğlu'na ödül verdiğini belirterek, ödülü hak eden tek kişinin ÇHD'nin de üyesi olan avukat Kavili olduğunu savundu.

Türkiye'de insan hakları ihlallerinde en büyük sorumlular arasında hakimler ve yargıçların yer aldığını iddia eden Ermiş, Antalya Barosunca düzenlenen ödül töreninin de "politik" olduğunu öne sürdü.

Salonu terk eden avukatlar adına basın açıklaması yapan Mustafa Özmen, Antalya Barosunun törende, "siyasi emellerine hukuku alet eden kişilere ödül verdiğini" savunarak, ödülleri baro üyeleri olarak asla onaylamadıklarını belirtti.
Avukatlar arasındaki tartışmalar, tören bittikten sonra salon dışında da bir süre devam etti.
Old 29-12-2009, 11:14   #22
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Engin Özoğul
Kavilizmin etkileri her yerde...

Tek kişilik dev kadro Ömer Kavili üstadı tebrik eder, saygılarımı sunarım..
Old 29-12-2009, 18:56   #23
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Açık teşekkür

Değerli arkadaş, dost ve meslektaşlarıma,

Çalışmalarımıza 700 km. uzaktaki Antalya Barosu tarafından
2009 yılı İnsan Hakları ve Hukuk Savunucusu ödülü
verilmesi ve teslim almamız sürecinde;
çalışmalarımızı siteye aktaranlara,
ayrı ayrı açık ileti gönderenlere,
özel ileti yollayanlara,
e-posta adresime çok sayıda destek iletisi yollayanlara,
telefonla arayanlara,
aramayıp yüreğini gönderenlere,
açık ileti yazmasa da destek ve katkı sunanlara,
kısaca
katkısı olan herkese
kucak dolusu selam ve sevgilerimi yolluyorum.

Çok sayıdaki ileti sahiplerini tek tek yanıtlayamadığım için özür diliyorum.

Ömer Kavili
Old 31-12-2009, 14:15   #24
TRINITY

Sayın Kavili,
Haksızlıklarla mücadeleniz ve adaletin sağlanması yönündeki savaşınızın ödüllendirilmesi çok cesaret verici...
Tebrikler...
Old 05-01-2010, 11:04   #26
Gamze Dülger

Bu kadar geç kutlama gönderdiğim için duyduğum mahcubiyet,Sayın Kavili arayınca daha da katmerlendi.

Hastalık,internet arızası ve yığılan yıl sonu duruşmaları dahi bahane olmamalıydı.

Sayın Kavili,tebrik ediyor ve nice güzelliklere ön ayak olmanızı, sizi geriden takibin dahi ayrıcalığına erişmeyi diliyorum

Saygılarımla
Old 06-01-2010, 14:04   #27
Gamze Dülger

[quote=Gamze Dülger]
Bu kadar geç kutlama gönderdiğim için duyduğum mahcubiyet,Sayın Kavili arayınca daha da katmerlendi.

quote]

Yazıdan "Sayın Kavili'nin beni arayıp "Beni tebrik etmemişsiniz " gibi bir söylemde bulunduğu intibaını uyandırdığını farkettim.

Sayın Kavili, nezaketen uzmanlık alanına giren bir sorumu telefonla cevaplandırmak için aramıştır.

Yanlış anlaşılmalara sebeb vermemek için düzeltilmiştir
Old 20-01-2010, 17:11   #28
cihatozmen

O gün orada sizinle birlikte olamamanın üzüntüsünü yaşıyorum ama "savunması çökertilmiş bir yargılama" başlığı altında yaşadıklarınızı ölümsüzleştirerek baro dergimizde yayınlamaktan dolayı onur duyuyorum değerli büyüğüm.

Antalyadan Stajyer avukat dostunuz,Cihat Özmen.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi