Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esim ve ailesi beni dovuyor ayrica esim bana ve kizima bakmiyor

Konuyu Kilitleyin
Old 17-03-2015, 20:21   #1
Konuk

Dikkat esim ve ailesi beni dovuyor ayrica esim bana ve kizima bakmiyor

Merhaba iki yillik evliyim evlendigim ilk günlerden itibaren eşimin ailesi sürekli edimi bana karsi doldurup aramizi bozuyodular eşimin bana ve evimize bakmasina adeta izin vermiyodular bana bi üst almasina bile izin vermiyodular oysaki eşimin durumu gayet iyiydi onlar sadece bize bakan derdindeydiler hamileligimin uçuncu ayında ikili testte bebeğimin down sendromu olma ihtimali cikti kizkardesimde down sendromu eşimin ailesi bunu duyduğundaaynigece bize gelip( zaten alt kattalar) sizin kaniniz bozuk sen artik hep ozözürlü çocuk doguracaksin oğlum boşa bu kadini sana lazim değil deyip beni babam güle birakip gittiler iki ay arayip sormadilar bu arda amniyosentez oldm ve bebeğinin özürlü olmadigi ortaya cikti bunun üzerine Esim gelip beni babam gulden aldi ve ayni gece benden altinlarimi istedi ben vermeyince dayyakatti ve kanamam oldu hastanede bbeş gün yattim o arada altinlari valizimden cikarmisti*(altinlar valizimdeydi o gece yeni öndüğüm için daha esyalarimi yerlestirmemistm)ordaki doktorlara kanamamin sebebini soyleyemedm korktm ayagm takildi düştüm dedim kimsede kurcalamadi sebebini eve geldm ve dogumuma annem dişinda kimse gelmedi en son evraklar bide oödeme için Esim geldi ve beni eve götürdü o gece bebeğebakma bahanesiyle gorumcem geldi ve tekrar kavga cikardi eEsim beni lohusahalimle ddövdü ve yine babam güle birakti tam boşanmak üzereyken bebeğine kiyamadm ve tekrar dondum bir kaç ay iyi geçti kavga falan yoktu ama en son olayimizda Esim gece 12 ye yakin eve misafir getirmek istedi kizimda çokkotu hastaydi hastaneye goturmedigi iicinde evde ilgileniyodm kizimla bende müsait değilim istersen annenlere götür başka zaman getiren dedim bana adamin yaninda küfürler atarak telefonu kapatti annesi güle gitmişti(alt katimiz) ve beni asagiya cagirdi gittiğimde kacmiyim diye kapiyi gorumcem acti Esim iki kaynimda kapinin arkasindaydilar adimimi içeri atar atmaz beni kolundan çekiparlariba aldilar (bbebeğim kucagimdayken)ölesiye dövdüler yüzümfalan hep kanadi daha sonra bebeğimi ve telefonumu benden alip beni evime kiltlediler bir hafta cikarmadilar bir hafta sonunda kizimi bana getirdiler ama artik yara izlerim geçmişti darp raporuda alamadm bu olay üzerine annem gülekendim geldim ve artik bboşanmaya kesin kararliym bu arda eşimin internette kadınlarla cinsel içerikli mesajlaşma la rida var ama su anda bütün şifrelerini değiştirmiş kimseye kanitlayamiyorum simdi size soruyorum bu durumda neler yapabilirim lutfen yardim edin cvbinizi bekliyorume
Old 18-03-2015, 16:17   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Öncelikle eşiniz ve ailesi tarafından size yönelen şiddetin sonlandırılması için en yakın karakola ya da Aile Mahkemesine başvurarak koruma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.
Karara uymayanlar hakkında zorlama hapsi kararı verilecektir.

2-Boşanmayı düşünüyorsanız maddi manevi tazminat velayet ve nafaka talepli dava açabilir ve dava süresince konutun tarafınıza tahsisi ve çocuğun geçici velayetinin tarafınıza verilerek kendiniz ve çocuk için tedbir nafakası isteyebilirsiniz.

3-Bir avukattan destek almak yararınızadır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi