Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esim beni aldattı cep telefonunu alıp savcılıga gidicem.telenfonum calındı der mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 19-06-2009, 18:58   #1
Konuk

Mutlu esim beni aldattı cep telefonunu alıp savcılıga gidicem.telenfonum calındı der mi?

mrblar eşimle şiddetli gecimsizliğim var
beni aldatıyor telefonunda
her turlu delil var beni aldattığına dair.esimin telefonunu onun rızası olmadan alıp savcılığa dilekçe verip boşanma davası acıp tazminat almak istiyorum.telefonumu benden aldınız izinsiz diye suç duyurusunda bulunabilirmi..kannunen boyle bi hakkım varmıdır?tesekkurler
Old 20-06-2009, 15:38   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Eşinizin telefonunu alıp savcılığa gitmenizin size kazandıracağı bir şey olmaz. Artı size ait olmayan bir malı sahibinin onayı olmadan da alamazsınız.

Şöyle ki;

Telefon görüşmeleri ile ilgili tespitler, telefonun makinesinden yapılmamaktadır.

Kaldı ki, eşinizin sizi aldatmış olması TCK. anlamında bir suç da olmadığından, savcılık getirdiğiniz telefonla ilgilenmeyecektir, telefon numarasını verdiğiniz taktirde dinlemeye de almayacaktır.

Savcılıklar ancak, bir suç işlenmesi halinde telefonla dinlemeye, kişileri bir anlamda takibe alırlar.

Eşinizin telefonunu alıp savcılığa gitmeyin.

Açacağınız boşanma davasında, aldatıldığınızı ispat etmek için, mahkemeden eşinize ait olan telefon numarasının, ait olduğu gsm şirketinden görüşme dökümlerinin gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Mesajınızda belirtiğiniz biçimde, sizi aldattığına dair boşanma davası içinde her türlü delilden yararlanabilirsiniz.

Tanık anlatımları, cep telefonu dökümleri, normal telefon detayları, mektuplar vs..Sadakatsizliği kanıtlamanız halinde manevi tazminata hükmedilecektir.

Sayın Katılımcı;

Davanızı bir avukat ile açıp takip ediniz. Aksi halde hak kaybına uğrarsınız. Türk medeni kanunu yeni hali ile, pek çok hakkı da beraberinde getirmiştir.

Daha fazlası için DOĞRUDAN hukuki yardım alınız.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bulunduğnuuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz olarak avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi